Rafalska: PO uwięziło polską szkołę w biurokracji - zdjęcie
11.05.16, 14:05

Rafalska: PO uwięziło polską szkołę w biurokracji

Audyt rządów PO-PSL odkrył też prawdę o polskiej szkole, która jest pogrążona w biurokracji i przez to nieefektywna. 

Nauczycielom zafundowano koszmar w postaci ewaluacji. W większości szkół nie ma e-podręczników, komputera, tablicy multimedialnej – mówiła w Sejmie minister edukacji narodowej Anna Zalewska, przedstawiając raport z czasów rządów koalicji PO-PSL.

Zdaniem szefowej MEN, Urząd Kontroli Skarbowej ukochał sobie system edukacji, "bo tyle jest tam nieprawidłowości". Według Zalewskiej może dojść do likwidacji 60 młodzieżowych ośrodków wychowawczych, które są jej zdaniem niezbędne. – Wszystko z powodu oczywistych nieprawidłowości – dodała.

– Polska szkoła jest uwięziona w biurokracji. Hasło: Ewaluacja - polscy nauczyciele zamiast uczyć, wypełniają papierki. Poprzednie kierownictwo zafundowało nauczycielom koszmar – oceniła Zalewska. Jak zaznaczyła, "szkoła zaprzestała wychowania, a w zamian uczy tzw. kompetencji miękkich".

Minister edukacji poinformowała również, że resort wciąż bada sprawę 27 mln złotych na szkolenia informatyczne dla nauczycieli, które trafiły do jednej z fundacji. W ocenie Zalewskiej "najważniejszym audytorem jest społeczeństwo - uczniowie, nauczyciele, rodzice i jednostki oświaty".

emde/telewizjarepublika.pl