Rafał Ziemkiewicz miał być kandydatem narodowców na prezydenta?  - zdjęcie
27.12.14, 18:40Rafał Ziemkiewicz (fot. Anna Stańczak/Fronda.pl)

Rafał Ziemkiewicz miał być kandydatem narodowców na prezydenta?

9

Ruch Narodowy zanim wystawił swojego kandydata na prezydenta (jest nim Marian Kowalski, rzecznik prasowy ONR) z propozycją startowania zgłosił się do… prawicowego publicysty, który nie raz stawał po stronie narodowców, Rafała Ziemkiewicza.

Ten jednak odmówił, bo jak tłumaczy w rozmowie z „Faktem”, ogłoszenie decyzji o kandydowaniu byłoby dla niego „biletem w jedną stronę”. Ziemkiewicz nie wyklucza jednak całkowicie ubiegania się o prezydencki fotel w przyszłości. „Nie daj Boże, żebym musiał uznać, że nie widzę nikogo lepszego i sam się rzucam do walki o Polskę, ale oczywiście, że różnie się może układać” – stwierdził w rozmowie z tabloidem.

Publicysta dodał ponadto, że męczące jest dla niego bycie „takim full-time politic”. Zapewnił, że swoje ambicje zmieniania czegoś na lepsze woli realizować tak, jak do tej pory, czyli przez pisanie. Ziemkiewicz jest pewien, że „więcej dobrego może zrobić jako pisarz”.

Ale odmowa bycia kandydatem narodowców na prezydenta nie przyszła Ziemkiewiczowi tak łatwo. Publicysta zastanawiał się nad propozycją aż trzy miesiące. Choć ostatecznie odmówił, to nadal uważa, że „Polacy zasługują na lepsze rządy i lepszego prezydenta niż taki głupawy wuju, który potrafi przy bigosie jakiś dowcip opowiedzieć i jeszcze ma do tego jakieś dziwne powiązania z ludźmi dawnych służb”.

Na koniec publicysta stwierdził, że w roli prezydenta każdy sprawdziłby się lepiej, niż Komorowski. W dodatku, każdy kto nie jest z Platformy.

MaR/Natemat.pl/Fakt.pl 

Komentarze (9):

anonim2014.12.27 18:49
Jestem narodowcem. W życiu nie zagłosowałbym na kogoś kto zawzięcie popiera Izrael.
anonim2014.12.27 19:10
@Darth_Misiek Taki epitet ze strony hasbary to tylko i wyłacznie nobilitacja. Ciekaw jestem kiedy dotrze, że z uwagi na permanentne nadużywanie to określenie zdewaluowało się niemal kompletnie ...
anonim2014.12.27 19:22
@Darth_Misiek: Czemu antysemitą a nie antysyjonistą?
anonim2014.12.27 21:19
Misiek. Tu masz przyklad choroby francuskiej twoich rodaków : Izrael Singer (1943) – były sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 2001–2007. Tu więcej przykładów : Izrael Singer (1943) – były sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 2001–2007. Existenz w wątku nt lasów jest co nieco o waszych sprawkach.
anonim2014.12.27 21:21
Problem z edycją. Więcej przykładów : http://www.fronda.pl/forum/antypolonizm,58271.html A tu mądrośc Singera : Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym. Opis: słowa wypowiedziane w dniu 19 kwietnia 1996 r. na Światowym Kongresie Żydów.
anonim2014.12.27 23:01
nie wierzę jak Polacy mogli wybrać takiego osła jak Komoruski. ale czego wymagać od zakompleksionego oglądacza seriali, który wolałby popełnić samobójstwo niż poprzeć kogoś kto reprezentuje wyższy poziom intelektualny niż on
anonim2014.12.28 9:20
Czyli jeżeli moim zdaniem Izrael o faszystowski kraj, stworzony tylko dla jednej grupy ludzi, co niedawno potwierdził Kneset, który stworzył gigantyczne getto, odciął cały naród od świata, racjonuję nawet wodę, łamię co chwilę um. międzynarodowe to jestem antysemitą? Izrael zgotował Palestyńczykom taki sam los jaki zgotowali Niemcy żydom, ostateczne rozwiązanie się tylko przeciąga ale jak damy ich czas to w końcu osiedla pożrą resztę Palestyny. Czy Izrael w imię antysemityzmu jest wyjęty poza wszelką krytykę?
anonim2014.12.28 12:10
Rafcio ostatnio zdebilniał
anonim2014.12.28 22:29
Dla Ziemkiewicza przyjdzie jeszcze czas. Gdy system się posypie ...