Radykałowie rozpoczynają wielką akcję w całej Europie - zdjęcie
27.02.15, 17:36Radykałowie rozpoczynają wielką akcję w całej Europie (fot. media)

Radykałowie rozpoczynają wielką akcję w całej Europie

12

Organizacja Mili Görüs z Niemiec, która liczy 31 tysięcy członków, jest największą islamską organizacją u naszych zachodnich sąsiadów. Zamierza teraz zorganizować ogólnoeuropejską akcję na ulicach miast. Ich celem jest próba nawiązania z mieszkańcami tych miast rozmowy, w której przełamaliby wrogość, przesądy i strach otaczające muzułmanów. Każdy, kto przyjąłby zaproszenie do rozmowy, ma otrzymać od muzułmanów różę.

Akcja ma zostać przeprowadzona, oprócz Niemiec, także we Francji, Holandii, Austrii oraz w Danii. Muzułmanie będą nagabywać przechodniów w centrach miast, na rynkach i w centrach handlowych.

Choć z pozoru wygląda to na niegroźną inicjatywę, to w istocie może być inaczej. Niemieckie władze oceniają bowiem, że Mili Görüs to organizacja niebezpieczna, głosząca antyzachodnie, antyunijne i antychrześcijańskie poglądy.

Członkowie Mili Görüs twierdzą, że na Zachodzie panuje „niesprawiedliwy porządek”. U jego podstaw leżą kapitalizm, imperializm, syjonizm oraz rasizm. Mustafa Kamalak, prezes organizacji, określał w przeszłości Unię Europejską jako „klub chrześcijan” oraz „Unię Krzyżowców”. Zdaniem niemieckich służb Mili Görüs przedstawia własne rozwiązania jako jedyny ratunek dla świata, odrzuca zachodnie wartości i z dystansem podchodzi do demokracji.

Niektóre z tych spraw nie są same w sobie, oczywiście, złe, jak dystans do demokracji czy też odrzucanie tak zwanych "wartości" współczesnego Zachodu. Gorzej jednak, że wszystko to miałoby być zastąpione nie powrotem do katolickich fundamentów naszej cywilizacji, ale, jak możemy się domyślić, po prostu szariatem...

pac/kath.net

Komentarze (12):

anonim2015.02.27 18:04
Δόξα Σοι, ο Θεός ημών, δόξα Σοι. ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ ΗΜΩΝ Η ΜΟΝΗ ΕΛΠΙΣ ΔΟΞΑ ΣΟΙ!!!!
anonim2015.02.27 18:50
Fundamentami cywilizacji jest katolicyzm . Kto się go wyzbył będzie miał szariat. Unia to głupi twór.
anonim2015.02.27 20:11
Fundamentem cywilizacji nowej ery jest chrześcijaństwo, niekoniecznie katolicyzm.
anonim2015.02.27 20:21
Koszerna klarcia miała na myśli "judeochrześcijanizm", gdyby ktoś żle zrozumiał.
anonim2015.02.27 20:21
" Ich celem jest próba nawiązania z mieszkańcami tych miast rozmowy, w której przełamaliby wrogość, przesądy i strach otaczające muzułmanów. (...) Muzułmanie będą nagabywać przechodniów w centrach miast, na rynkach i w centrach handlowych. " 1. Cenna inicjatywa, szczególnie w czasie wzrastającej w Europie islamofobii. 2. Nagabywaniem bym tego nie określiła, jeżeli my mamy prawo ewangelizować, takie same prawo mają muzułmanie (są naszymi obywatelami) przedstawiać zasady swojej religii. *** " Niemieckie władze oceniają bowiem, że Mili Görüs to organizacja niebezpieczna, głosząca antyzachodnie, antyunijne poglądy, i antychrześcijańskie poglądy. " 1. Nie władze jako takie, a raczej środowisko lewicy, które identyczne zarzuty stawia chrześcijanom. 2. Niemczech, ze strony tej organizacji antychrześcijańskich sygnałów, jak dotąd nie było. *** "Pac" jak zwykle się popisuje, bredząc głupoty.
anonim2015.02.27 20:21
Klara nie wiem o jakiej nowej erze piszesz. Ja widzę coraz skuteczniejszą ofensywę islamu w Europie.
anonim2015.02.27 20:24
Wyzimlak napisał: Koszerna klarcia miała na myśli "judeochrześcijanizm", gdyby ktoś żle zrozumiał. *** " Samo słowo "judeochrześcijaństwo" można rozumieć w trzech różnych znaczeniach. Może ono oznaczać najpierw Żydów, którzy uznali w Chrystusie proroka lub Mesjasza, ale nie Syna Bożego, i którzy stanowią w ten sposób grupę pośrednią między Żydami a chrześcijanami. Po drugie, można je rozumieć jako chrześcijańską wspólnotę z Jerozolimy, zdominowaną przez Jakuba i jego idee. Po trzecie, to pewna forma chrześcijańskiej myśl, która nie implikuje związku ze wspólnotą żydowską, ale wyraża się w ramach zapożyczonych od judaizmu. " http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/kultura/recenzja_opis.php?id_rec=532&id=1056110412
anonim2015.02.27 20:27
Gandalf napisał: Klara nie wiem o jakiej nowej erze piszesz. *** Nowa (inaczej nasza era), liczona jest od daty narodzin Jezusa Chrystusa czyli od dnia 1 stycznia I roku.
anonim2015.02.27 20:42
@Klara (oporna uczennica Pańska) "Fundamentem cywilizacji nowej ery jest chrześcijaństwo, niekoniecznie katolicyzm." Które?
anonim2015.02.27 22:20
UE w walce z chrześcijaństwem wpadła we własne sidła.
anonim2015.02.28 0:53
"Fundamentem cywilizacji nowej ery jest chrześcijaństwo, niekoniecznie katolicyzm." Yhm ale tylko katolicyzm, prawosławie oraz starożytne Kościoły Wschodnie jak np koptyjski nie są sekciarskie.
anonim2015.02.28 2:56
Nie starajcie się moi drodzy wyperswadować naszej pociesznej koszernej heldze, tej sekciarskiej żydokomuny, jaką jest te tzw. "judeochrześcijanstwo" ukryte pod błyszczącym sreberkiem chrześcijanstwa. Hasbara nie jest od dyskusji tylko od zażydzania wszystkiego i wszystkich. Pozdrawiam.