"Radykalna zmiana". Z tym hasłem narodowcy pójdą do eurowyborów - zdjęcie
17.02.14, 09:56Hasło wyborcze narodowców (fot. narodowcy2014.pl)

"Radykalna zmiana". Z tym hasłem narodowcy pójdą do eurowyborów

11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę po godz. 18 narodowcy zdradzili swoje hasło, z którym pójdą do eurowyborów. Tym hasłem jest zawołanie „Radykalna zmiana!”. „Prace nad wyborem hasła trwały w Ruchu w styczniu i lutym. Po wewnętrznej burzy mózgów przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt różnych propozycji. Decyzja zapadła podczas ostatniego spotkania Rady Decyzyjnej 9 lutego” - poinformował Krzysztof Bosak.

Narodowcy przygotowali także specjalną stronę internetową, która będzie pełnić rolę ich oficjalnego Sztabu Wyborczego. „Wybrane przez nas hasło nie tylko zapowiada rzeczywistą różnicę pomiędzy naszym środowiskiem, a kolejnymi mutacjami i rozłamami z partii centroprawicowych, ale przede wszystkim wyraża ducha środowisk współtworzących RN, zniecierpliwionych miałkością i nijakością starego pokolenia liderów politycznych” - informuje za pośrednictwem wspomnianej strony Krzysztof Bosak.

Praca w sztabie wyborczym narodowców nabiera tempa. W różnych miastach Polski odbywają się spotkania z liderami Ruchu Narodowego. Trwają także szkolenia dla koordynatorów zbiórek podpisów wymaganych do rejestracji list wyborczych w okręgach wyborczych. Aby takie listy zarejestrować, narodowcy muszą zebrać 10 tysięcy podpisów. Dla Ruchu Narodowego, który jest organizacją społeczną, to nie lada wyzwanie. Szkolenie dla koordynatorów zbierania podpisów na Mazowszu odbyło się w Warszawie, w najbliższych tygodniach podobne kursy zostaną przeprowadzone w innych województwach.

Narodowcy mają już siedzibę komitetu wyborczego. Ich biuro znajduje się w prestiżowym miejscu stolicy – przy pl. Zbawiciela 2. Przypomnijmy, że na listach wyborczych narodowców mają się znaleźć m.in. Robert Winnicki, Witold Tumanowicz czy Artur Zawisza. Szefem sztabu wyborczego jest Krzysztof Bosak.

„Osią myślenia politycznego jest dla nas idea narodu, rozumianego jako kulturowa wspólnota pokoleń – przeszłych, obecnych i przyszłych. Tak pojmowany naród jest jedynym prawowitym gospodarzem w swoim państwie. Dlatego będziemy walczyć o Polskę dla Polaków – dumną, silną, dostatnią i bezpieczną” - zapowiadają w swojej deklaracji ideowej narodowcy.

MBW

Komentarze (11):

anonim2014.02.17 10:41
I bardzo dobrze. Sukcesu od razu nie będzie ale trzeba stopniowo budować pozycję.
anonim2014.02.17 11:03
Polska dla Polaków.
anonim2014.02.17 11:22
Bardzo dobra inicjatywa - moze sukcesu nie bedzie natychmiast, ale "kropla drazy skale".
anonim2014.02.17 11:23
Brawo młodzi!Dacie radę.Nie musicie pisac programów dobre hasła na początek wystarczą.
anonim2014.02.17 11:35
Od Ruchu Narodowego wolę Demokracje Bezpośrednią, Partie Libertariańską, Gowina czy Korwina. Ale fakt faktem, Ruch Narodowy lepszy niż PIS czy PO lub SLD.
anonim2014.02.17 12:09
Najwyższy czas na zmianę.
anonim2014.02.17 13:54
Marzenia jak ptaki! Ze młodzi potrafią ?Tak !Pokazali jak potrafią podziękowć i pożegnać Ś+P Z Romaszewskiego. Więc wierzę że z taką samą siłą ruszą do europarlamentu.Obiektywnie patrząc dobrze są zorganizowani. Muszą walczyć o swoje prawa i należności w swoim państwie Polsce.Niech nie boja się władzy . Bo gorsze ich czeka na wygnaniu za chlebem!! Tu jest nasz kraj i tu jest chleb dla każdego Polaka!!
anonim2014.02.17 17:45
Swietne hasło. Najlepsze. Oby go nie spalili późniejszym niezdecydowaniem. Chcemy monarchii!
anonim2014.02.17 19:53
Monarchia nie jest taka bardzo zła jak może się wydawać? Andora Księstwo Andory Belgia Królestwo Belgii Dania Królestwo Danii Hiszpania Królestwo Hiszpanii Holandia Królestwo Niderlandów Liechtenstein Księstwo Liechtensteinu Luksemburg Wielkie Księstwo Luksemburga Monako Księstwo Monako Norwegia Królestwo Norwegii Szwecja Królestwo Szwecji Wielka Brytania Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej W tych krajach jest lepiej niż często w krajach demokracjii! Nie widzę problemu.
anonim2014.02.18 9:53
W kraju nawet nie majaczą w okolicach progu wyborczego, a co dopiero w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Idę zrobić popcorn i czekam na spektakularną porażkę.
anonim2014.02.21 17:26
@AirWolf Monarchia to system polityczny, w którym władza jest symbolizowane przez jedną osobę wyznaczoną monarchy . To była wspólna forma rządów na całym świecie, w starożytnych i średniowiecznych okresów. Ja już nie żyje w średniowieczu! A ty?Nie napisałam absolutna!