- „Pozostaje jeszcze nadzieja, że prezydent skieruje ten prawniczy bubel do Trybunału Konstytucyjnego” – napisał po dzisiejszym głosowaniu w Senacie Rafał Ziemkiewicz.

Senatorowie przyjęli dziś nowelizację ustawy o ochronie zwierząt z kilkoma poprawkami. Za jej przyjęciem było 76 senatorów, przeciw zagłosowało 11, a 10 wstrzymało się od głosu. Wśród przyjętych poprawek jest m.in. wydłużenie vacatio legis przepisów dot. hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenia uboju rytualnego.

Decyzję Senatu skomentował w mediach społecznościowych publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz, który od samego początku stanowczo krytykuje „Piątkę dla zwierząt”, przekonując, że jest ona wymierzona przeciwko polskiemu rolnictwu. Teraz publicysta wyraża nadzieję, że ustawę zawetuje prezydent:

- „Pozostaje jeszcze nadzieja, że prezydent skieruje ten prawniczy bubel do Trybunału Konstytucyjnego (m in z uwagi na niezgodność sposobu procedowania z traktatami UE) a ten podtrzyma swe orzeczenie z 2013 że zakaz uboju rytualnego jest sprzeczny z Konstytucją RP” – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

kak/Twitter