Dwóch polskich skoczków znalazło się na podium niedzielnego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Zawody wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Na podium znaleźli się również Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Kobayashu skoczył w I serii na 144 metry, wyrównując rekord skoczni. Mimo gorszych not za styl, Japończyk prowadził w pierwszej odsłonie. W drugiej serii zaliczył 137 metrów. Piotr Żyła, który osiągnął w I serii 137,5, a w drugiej: 135, traci do Japończyka 9,3 punkty, a więc uplasował się na II miejscu.

Po pierwszej serii drugi był Kamil Stoch, który skoczył na odległość 138 m, ale w serii finałowej trzykrotny mistrz olimpijski osiągnął już słabszy wynik (131 m). Stochowi dało to trzecie miejsce. Na piątej pozycji, swoim skokiem na odległość 133,5 uplasował się Dawid Kubacki.