Przygotowywał zamach na sejm, spędzi 13 w więzieniu - zdjęcie
21.12.15, 12:44

Przygotowywał zamach na sejm, spędzi 13 w więzieniu

3

Brunon Kwiecień został skazany na karę 13 lat pozbawienia wolności za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na sejm kilka lat temu. 

Sąd okręgowy w Krakowie skazał Brunona Kwietnia na łączną karę 13 lat więzienia. Został uznany za winnego przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm w 2012 roku, nakłaniania w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalnego posiadania broni i handel nią.

Sąd przychylił się do zdania prokuratora, który wnosił o uznanie winy Brunona Kwietnia i wymierzenie mu kary łącznej 13 lat więzienia. W ocenie prokuratora, plan który przygotował oskarżony był realny i możliwy do wykonania, tym bardziej, że dysponował on zarówno niezbędną wiedzą, jak i możliwościami i urządzeniami.

Obrona Kwietnia wnosiła o jego uniewinnienie, wskazując, że oskarżony padł ofiarą nielegalnej gry operacyjnej ABW.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (3):

anonim2015.12.21 13:24
Oczywiście była to celowa prowokacja służb i miła stworzyć wrażenie zagrożenia Najwyższego organu Konstytucyjnego. Przygotowująca plan uwięzienia opozycji sejmowej pod tym pretekstem.
anonim2015.12.21 15:41
Przecież niejaki Ziemkiewicz mówił, że Brunon K. to wymysł mainstreamu.
anonim2016.01.1 16:37
@der jako typowy przedstawiciel Niemieckiego pomyślunku nic nowego nie wniosłeś bo jak się mówi w Niemczech władza ma zawszę rację - pomimo że dla normalnych ludzi /tzn nie Niemców oczywiście/ głupio postępuje. /dla jasności niezgodnie z Przykazaniami i Ewangelią a nie z Niemieckimi ustawami/