Przesadzone wiadomości o śmierci kalifa. Terrorysta wygraża Ameryce, Rosji i Izraelowi - zdjęcie
26.12.15, 16:45

Przesadzone wiadomości o śmierci kalifa. Terrorysta wygraża Ameryce, Rosji i Izraelowi

1

Nie potwierdzają się pogłoski o ciężkich ranach, lub nawet śmierci przywódcy Państwa Islamskiego. Do internetu trafiło nagranie kalifa al-Bagdadiego, na którym zapowiada on ataki na kilka krajów.

„Palestyna nie będzie waszą ziemią, ani waszym domem, ale waszym grobem”- mówi Abu Bakr al-Bagdadi do Izraelczyków. Wygraża też Rosji i Stanom Zjednoczonym. Nagranie jest o tyle istotne, że pojawiały się informacje o ranieniu, a nawet zabiciu kalifa w jednym z nalotów. Jak się jednak okazują, terrorysta żyje. Nie ma wątpliwości, że nagranie pochodzi z okresu po 15 grudnia, gdyż jest w nim mowa o koalicji przeciw Państwu Islamskiemu powołanej wówczas do życia przez Arabię Saudyjską.

JH/lastampa.it

Komentarze (1):

anonim2015.12.26 19:19
Wczoraj syryjskie (lub co bardziej prawdopodobne rosyjskie) lotnictwo w bombardowaniu zabiło przywódcę Dżaisz al-Islam oraz jego zastępce i kilku lokalnych dowódców. Kierowali oni największą organizacją terrorystyczną Dżaisz al-Islam (Armia Islamu) wchodzą w skład tzw. "Wolnej Armii Syryjskiej". Jak widać wsparcie Rosjan dla armii syryjskiej przynosi skutki. http://fakty.interia.pl/swiat/news-syria-dowodztwo-grupy-rebelianckiej-zabite-w-nalocie,nId,1944877