16.10.19, 09:36(fot. flickr/CC BY SA 20/suparna sinha)

Przerażające! W Wielkiej Brytanii dokonają przymusowej aborcji, bo... kobieta jest niepełnosprawna

Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał wykonanie aborcji u kobiety z niepełnosprawnością intelektualną. W orzeczeniu czytamy, że jest ona w interesie pacjentki. Taki sam wyrok zapadł w podobnej sprawie na początku tego roku, chociaż wówczas został on uchylony po protestach opiekunów niepełnosprawnej.

Sprawa dotyczy dwudziestoletniej kobiety w 12 tygodniu ciąży. Personalia zostały utajnione, aby chronić jej prywatność. Zdaniem brytyjskich mediów tym razem nie można oczekiwać odwołania, ponieważ opiekunowie niepełnosprawnej kobiety i jej rodzina zastępcza wspierają aborcję.

Orzeczenie sądu zostało wydane po rozprawie w brytyjskim Sądzie Opiekuńczym, który zajmuje się sprawami dotyczącymi osób uznanych za niezdolne do samodzielnego działania. Fundusz powierniczy NHS, odpowiedzialny za opiekę nad kobietą, zwrócił się do sądu o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji.

Sędzia David Williams napisał w swoim orzeczeniu, że aborcja będzie „znaczącą ingerencją” w autonomię cielesną kobiety, ale zgodził się także, że leży to w jej najlepszym interesie, a kontynuacja ciąży może zaszkodzić jej zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.

 

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze

Jan Radziszewski2019.11.7 11:33
Pan 25.09.2019 Apokalipsa blisko Działanie syna zatracenia, Antychrysta zakończy ostatni bój i walka ze Świętym Michałem Archaniołem. Aniołowie, wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego uruchomią cztery żywioły ziemi, która pochłaniać będzie miliardy istnień. Z tych, którzy będą ginąć w tym czasie nie będzie nikt wysłuchany, bo nie odwrócą się od zła, które czynią. Na 1 000 000 (milion) ludzi zginie około 989 954, a zostanie 10 046. Z tych co umrą, do piekła pójdzie 743 521 osób, bo nie będzie nikogo, kto będzie chciał ich ratować, w tym miłośnicy mordu rytualnego z piekła rodem. tj aborcji reszta, czyli 246 433 na milion trafi do czyśćca.
ZERR02019.10.16 15:26
Wszyscy nie widza podstawowej sprawy Jeśli jakikolwiek sąd nada sobie prawo do wydawania nakazów przymusowych obrocji (i innych operacji chirurgicznych) - bez względu na argumenty, nawet mające pozór słuszności - to kolejne takie wyroki będa zapadały coraz łatwiej i z coraz mniejszych powodów. Nie minie ćwierc wieku, a usłyszymy o pierwszej przymusowej aborcji, gdy sąd uznał, że dla bezrobotnej kobiety tak bedzie lepiej, a policja doprowadzi w kajdanach wyrywająca sie i krzyczącą ciężarną na zabieg. I 'wszyscy' będa ze zrozumieniem kiwali głowami, że tak lepiej.
Sebastian Lorenc2019.10.16 15:31
Jeśli kobieta jest ubezwłasnowolniona, a na to wygląda, to decyduje opiekun prawny. I nie wymyślaj jakiś dziwnych historii.
Maria Blaszczyk2019.10.16 15:35
Taaaaak... A jak osoby zagrażające bezpieczeństwu własnem lun innych pozwolimy poddawać przymusowi bezpośredniemu, to "nie minie ćwierc wieku, a usłyszymy o pierwszym przypadku poddania przymusowi bezpośredniemu bezrobotnej, bo sąd uzna, że tak będzie dla niej lepiej"... A nie, wróć... Prawo pozwalające na użycie przymusu bezpośredniego w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi istnieje od dawna, a w krajach demokratycznych stosuje się je sporadycznie i coraz rzadziej, stawiając raczej na miękkie metody, takie jak negocjacje... Ciekawe...
ZERR02019.10.16 16:25
Ciekawe jest to, że w państwach 'zachodu' do lat 70-tych przeprowadzano przymusowe sterylizacje osób uznanych za Władze za niewygodne. Więc sory, ale nie mów mi o krajach demokratycznych.
Maria Blaszczyk2019.10.16 20:50
Ale już się tego od pół wieku nie robi. Poza tym robiono to zarówno w krajach demokratycznych jak i niedemokratycznych. I tylko w kilku. W większości - zarówno demokratycznych jak i nie - się tego nie robiło nigdy. Różnica polega na tym, że obecnie żadne państwo demokratyczne tego nie dopuszcza - podczas gdy w Chinach na przykład wciąż się przymusowe sterylizacje wykonuje. Demokracja zadziałała. Cóż, nauka, choć najskuteczniejsza w poznawaniu prawdy, czasem się myli. A jak dojdą do tego ideolodzy - to się robi tragedia. Co nie zmienia postaci rzeczy, że nie istnieje żaden dowód, że sugerowana przez Ciebie równia pochyła zadziała. Przykład sterylizacji jest dobrym przykładem - poazuje, jak demokratyczna kontrola takie totalitarystyczne zapędy władzy powstrzymuje.
Gość2019.10.16 15:48
ZERR0, jakim ty jesteś debilem. Rzadko kiedy używam taki słów, bo wychodzę z założenia, że każdemu należy się szacunek, ty jednak bijesz wszelkie rekordy głupoty.
ZERR02019.10.16 16:26
O tym, kto jest 'debilem', rozsądzi historia. Obym był złym prorokiem.
pouy2019.11.6 13:04
mor da psie
vvv2019.10.16 13:25
Wystarczająco sprawna do seksu a niewystarczająco by urodzić? To co robili ci opiekunowie? Czyżby wykorzystali jej niesprawność?
vvv2019.10.16 12:50
"Opiekunowie" tej upośledzonej kobiety są również zainteresowani, aby kobietę wyskrobać - ciekawe, dlaczego? A nóż okazałoby się, że jeden z "opiekunów" jest ojcem dziecka? A nawet - gdyby nie - to co to za opiekunowie, którzy dopuścili do tego, aby upośledzona kobieta została wykorzystana seksualnie?
Sebastian Lorenc2019.10.16 12:58
Znam upośledzoną kobietę, która na co dzień przebywa w ośrodku, jednak każde wakacje spędza w domu. To głęboko upośledzona osoba, która nawet ma problem z samodzielnym korzystaniem z toalety. 3 razy, po wakacjach, wróciła w ciąży. Każdą ciąże straciła samoistnie, pomogła w tym ilość psychotropów, jakie bierze. Pracownicy ośrodka pukali do wszystkich drzwi, nawet pisali do rzecznika praw człowieka. Jednak na nic, w Polsce prawo kategorycznie zabrania wykonania zabiegi podwiązania jajników. Kobieta jest dorosła, nie jest ubezwłasnowolniona, więc jej ciąże to teoretycznie nie przestępstwa.
Max Fiend2019.10.16 11:46
Przerobienie chorej kobiety w bezwolny inkubator ryzykując jeż życiem i zdrowiem jest nieuzasadnionym okrucieństwem. Sąd ma niestety rację.
wkurzona 2019.10.16 12:39
A co jej niby grozi w ciąży? Umrze? Co ty człowieku gadasz za bzdety? Powtarzasz bez refleksji jakieś utarte schematyczne pierdoły!
Sebastian Lorenc2019.10.16 12:50
Co grozi i jej i jej dziecku? To już Ci mówię. Osoby upośledzone, innych źródeł wiem, że ta kobieta jest upośledzona głęboko, biorą silne psychotropy, żeby się wyciszyć, żeby ograniczyć ataki, napady, często biorą leki przeciwpadaczkowe. To wszystko stwarza ryzyko obumarcia ciąży. Ale kiedy upośledzona osoba zorientuje się, że coś jest nie tak? Kiedy dojdzie do zatrucia organizmu martwym płodem? Poza tym nie rozumiejąc,co dzieje się z jej organizmem może się samookaleczać, może spowodować uszkodzenia płodu.Może zabić rozwijające się dziecko podczas ataku padaczki. Jeśli jakimś cudem donosi ciążę, to przy ilości leków jakie bierze, dziecko na pewno nie będzie rozwijało się jak trzeba. Nie mówiąc już o tym, kto zajmie się kiedyś tym dzieckiem. Bo chętnych w Polsce do adopcji dzieci chorych niestety brak. Jest to straszna sytuacja, której nie można oceniać jednostronnie.
taro2019.10.16 13:33
co druga baba bierze psychotropy, lacznie z toba i rodzi dzieci. Kobiety to tylko co nie ktore.
Sebastian Lorenc2019.10.16 13:41
Baby to piekę czasem na Wielkanoc. Na szczęście nie muszę brać psychotropów. Nie masz pojęcia jakie ilości bierze osoba upośledzona z zaburzeniami. Lekarz pracujący w ośrodku dla niepełnosprawnych, powiedział, że gdybym wzięła dawkę, przeznaczoną dla pewnego chorego nastolatka, to pewnie spałabym tydzień, są to takie ilości i takie dawki.
taro2019.10.16 14:27
biora to i to w takich ilosciach,bo chodza do takich lekarzy,ktorzy tylko psychotropy przepisuja, ale na podleczenie, wyleczenie to juz nie potrafia dobrego medykamentu przepisac. ,,Psycholekarze,, od dziesiecioleci zachowuja sie tak, jakby w tej dziedzinie kazdy z nich mial jeszcze nobla dostac. Jak powiedzial pewien doktor, psychiatra to lekarz, ktory jeszcze nie wyleczyl ani jednego pacjent, powiedziawszy prawde, w ani jednej kartotece pacjenta znajdujacego sie pod opieka ,,psychola,, nie zostalo wpisane, ze pacjent zostal wyleczony. A wiec na jakiej podstawie mozna stwierdzic, ze dana pacjentka ma niedorozwoj umyslowy, jesli ona jest caly czas otumaniona chmiekaliami i to byc moze od czasow dziecka.
Sebastian Lorenc2019.10.16 14:38
Może dlatego, że mówimy o upośledzeniu wrodzonym? O niedotlenieniu okłoporodowym, albo innym, genetycznym defekcie. Od wielu lat pracuję z takim dziećmi. Charakterystyczne jest to, że w przypadku dzieci upośledzonych można z nimi coś zrobić do pewnego momentu. Być może nauczą się wiązać buty, z trudem, ale czasem udaje się nauczyć je korzystania z toalety. Najczęściej, te głębiej upośledzone nie nauczą się nigdy mówić, ale można je nauczyć komunikacji niewerbalnej. Ich emocje i reakcje pozostaną na poziomie kilkulatka. Najcięższy jest okres dorastania,burza hormonów. To wtedy najtrudniej dobrać dziecku leki, ustawić je tak, żeby przesypiało chociaż noc. Nasilają się ataki agresji i autoagresji. I wybacz, ale upośledzenia umysłowego żaden lekarz nie wyleczy, ale też trudno go nie zauważyć. O niepełnosprawności intelektualnej orzeka komisja, zebrana w tym celu. Ustala stopień niepełnosprawności.
margeritta2019.10.16 15:05
Racja, psychiatra to lekarz, ale chorób psychicznych, np. schizofrenii, nie wyleczy żaden lekarz. Można tylko łagodzić, przy większym szczęściu zniwelować objawy. Odstawienie leków spowoduje na 100% powrót objawów. Podobnie nie można wyleczyć z alkoholizmu czy narkomanii, bo są to choroby, które będą towarzyszyć pacjentowi do końca życia. Inny przykład: anoreksja i bulimia. Wyleczenie, tj. odzyskanie wagi i unormowanie stosunku do jedzenia nie oznacza, że choroby nie powrócą. Dlatego wpis, że pacjent jest zdrowy to za daleko idący optymizm.
Sebastian Lorenc2019.10.16 15:13
Upośledzenia umysłowego też nie wyleczysz, ale psychiatra pomaga swoim pacjentom egzystować na najlepszym w ich warunkach poziomie. To o czym Ty pisałaś to zaburzenia psychiczne, nałogi też są nabytymi zaburzeniami.I faktycznie psychiatryczny pacjent nigdy nie będzie "zdrowy".
leszczyna2019.10.17 1:02
W razie obumarcia ciąży dochodzi do poronienia, chyba że dołączy się zakażenie, to wtedy inna sprawa. Znam przypadek obumarcia jednego z bliźniaków: drugi bliźniak był zatruty i tragicznie upośledzony, natomiast matka nie odniosła uszczerbku na zdrowiu. Aborcja spowoduje radykalne "uszkodzenie płodu" nie dopuszczając do "zabicia rozwijającego się dziecka podczas ataku padaczki". Po prostu zabije je wcześniej. To jest straszna sytuacja, ale nie słychać, aby sąd starał się zapobiegać pozbawieniu życia dziecka, lecz widzi koniec problemu w aborcji. Szkoda, że sąd nie docieka, skąd ciąża u chorej umysłowo kobiety pod opieką instytucji, która powinna gwarantować jej bezpieczeństwo i działać dla jej dobra. Nikt nie odpowiada za to, co się stało?
Max Fiend2019.10.16 14:29
Nie wiem co grozi. Sąd na pewno konsultował się z właściwymi specjalistami.
ZERR02019.10.16 15:16
Nie ma specjalistów, w których kompetencji byłoby wydawanie Licencji na zabijanie.
Max Fiend2019.10.16 16:52
Są, bo mogą ocenić jakie jest zagrożenie dla życia matki i płodu. Jeżeli mają wybór, zawsze wskażą matkę do ocalenia, bo jej życie jest zawsze ważniejsze.
Iekawy2019.10.16 10:52
Ze tez Bóg pozwala na mnożenie się kretynow
Max Fiend2019.10.16 11:47
Jak widać, nie ma z tym żadnego problemu :-D
taro2019.10.16 12:12
akurat wy dwoje kretyni bez problemu przyszliscie na ten swiat, chyba jak to stekal al gore, ukrywali was chorzy psychicznie w kopalniach przed zmiana klimatu, bo jeszcze przez przypadek zmadrzelibyscie pod wplywem oswietlenia slonecznego..
Max Fiend2019.10.16 14:36
No proszę jakie stanowcze potwierdzenie mojej tezy na przykładzie "taro" :-D
Cool2019.10.16 19:14
Bóg żeby kretyni się nie rozmnażali ... pomieszał w głowach, tak, że kopulują z odbytnicą drugiego kretyna.
anonim2019.10.16 23:40
Boga nie ma idioto
Alicja2019.10.17 10:37
Gdyby nie pozwalał, może nigdy byś się nie urodził?
Jerzy2019.10.16 10:29
Holokaust przy tym co wyprawiają z nienarodzonymi dziećmi i ich rodzicami angole i inne totalitarne zbrodnicze lewactwo to pikuś i sielanka.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.16 9:51
Czy ten sam sąd skazał mężczyznę, który zgwałcił tą panią?
ZERR02019.10.16 10:38
A ktoś ją w ogóle gwałcił? Może ciebie ktoś gwałcił w pusty baniak? parapecie (z małej litery)?
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.16 11:27
W takim razie wytłumacz mi pochodzenie tej ciąży. Wyjątek stanowiłaby sytuacja gdyby ta pani została zapłodniona przez równie upośledzonego mężczyznę. Ale wówczas mamy jeszcze większe przesłanki do wykonania aborcji.
ZERR02019.10.16 11:48
Mniej więcej takie jak dr Mengele, gdy operował słowiańskich i zydowskich podludzi.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.16 11:58
Jeżeli tym hitlerowskim porównaniem wyczerpałeś swój zasób argumentów to natychmiastowo i na własne życzenie przegrałeś tą dyskusję.
ZERR02019.10.16 15:14
Nic na to nie poradzę, że zjechałes do poziomu bliskiego hitlerowskiej eugenice. Przegrywie
taro2019.10.16 12:07
w WB plemniki fruwaja w korytarzach i holach budynkow, a wiec nie problem.
Maria Blaszczyk2019.10.16 13:06
No jeżeli ta kobieta jest na poziomie intelektualnym kilkuletniego dziecka, to raczej nie ma innej możliwości, niż że została zgwałcona. Trudno zakładać, że mogła wyrazić zgodę w sposób świadomy.
taro2019.10.16 13:29
a jaka wyrazila zgode taka holand,czy stuhr? holand chyba tez zostal zgwalcona, a stuhra na sile wciagneli na panienke i jeszcze nim pompowali.
ZERR02019.10.16 15:10
Powiem jahirą Przeciętna krowa ma poziom intelektualny jeszcze niższy, wręcz drastycznie niższy. Czy sugerujesz, że krowa jest z definicji gwałcona przez byka, ponieważ nie wyraziła na piśmie "świadomej zgody"?
Maria Blaszczyk2019.10.16 15:30
A gdzie ja wspomniałam o "piśmie"? I chyba Twoje analogie są przekroczyły już dopuszczalny poziom absurdu. Jak suka zabije szczeniaka - nie sądzimy jej za ludobójstwo. Jak pies ukradnie innemu kość - nie idzie siedzieć za kradzież... Widzisz, prawo i ludzkie normy ich nie obowiązują... Więc się o byka nie musisz troszczyć....
ZERR02019.10.16 16:29
Prawda jest taka, że osoba upośledzona może wyrazic zgode na swoim poziomie. Zupełnie tak samo jak szympansica bonobo.
Sebastian Lorenc2019.10.16 17:11
13 miesięczna dziewczynka, zgwałcona przez sąsiada też się na pewno nie broniła. Dziś słyszałam, że jakiś zwyrol zgwałcił 4 miesięczne dziecko. Myślisz, że się broniło?
Maria Blaszczyk2019.10.16 15:31
dzieciobójstwo miało być, oczywiście...
Sebastian Lorenc2019.10.16 17:01
To obrzydliwe co napisałeś. Właściwie usprawiedliwia każdego pedofila i gwałciciela.
Cool2019.10.16 19:18
Ale gdyby ta kobieta podpisała zgodę na swoją eutanazję, to już śpiewałabyś o świadomym prawie wyboru i wolności każdego człowieka.