Przełomowa umowa podpisana! Premier: Nowy rozdział w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego! - zdjęcie
27.11.19, 14:12(fot. Krystian Maj / KPRM)

Przełomowa umowa podpisana! Premier: Nowy rozdział w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego!

9

Dzisiejsza umowa jest przełomowa, bo pokazuje nasze cele w zapewnieniu bezpieczeństwa dla polskiej armii – mówił szef rządu w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej, podczas podpisania umowy na dokapitalizowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. kwotą 400 mln zł.

– Nie ma silnej armii bez silnego przemysłu zbrojeniowego. Dzisiejsza umowa jest przełomowa, bo pokazuje nasze ogromne przywiązanie do idei silnej, sprawnej armii i przemysłu zbrojeniowego, który jest konkurencyjny – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umowy w Zakładach zbrojeniowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej.

- To pokazuje nasze ogromne przywiązanie do idei silnej polskiej armii, do sprawności polskiej armii, ale również do armii, która jest w jakimś zakresie samowystarczalna i do przemysłu zbrojeniowego, który jest konkurencyjny –podkreślił premier.

Inwestycja pozwoli spółce umocnić pozycję na rynkach zagranicznych i zwiększyć konkurencyjność ze światowymi firmami przemysłu obronnego. Ponadto zapewni zdolności współpracy przemysłowej oraz dostaw w tworzonym systemie obronnym Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w ostatnich latach. Jak dodał, przed polskim przemysłem zbrojeniowym zaczyna się nowy i dobry rozdział w historii.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na inwestycje w należącej do PGZ spółce Mesko. Inwestycje w zakłady w Skarżysku-Kamiennej i Pionkach posłużą projektom związanym z produkcją nowoczesnych prochów strzelniczych, amunicji i rakiet do 2022 r. Środki pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, rozbudowę parku maszynowego i magazynów.

 

 


Komentarze (9):

Otto2019.11.27 20:32
Bareja:) Nawet robole na zdjeciu- przepraszam pisoproletaryat- dostali owe koszule. Kuch chwale Gierka, Ojczyzny i naczelnika wraz z bankierem doradca tuska morawieckim :)
Zosia2019.11.27 15:45
Wszystko, co robi i podpisuje PINOKIO, jest przełomowe i wiekopomne !!!
anonim2019.11.27 17:54
I z tyłu zawsze chmara ludzi bijących brawo. Najlepiej są stojące młode brzózki z biało-czerwonymi wstążkami. Po 4 latach obudziły się PiSowskie jełopy, długo te ich mózgi pracowały, aby do tego dojść, pod koniec to chyba świeciły z przegrzania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mirek T2019.11.27 15:16
Do ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, o czym tu przeczytali: Przełomem palanty nie jest deal dla rządu, ale dla pracowników opisywanej firmy, którzy mają pracę i dla wojska, które ma sprzęt i broń !!! Kapito jełopy ?!!!
Michał Jan2019.11.27 15:42
Przełomem by było, gdyby niedofinansował, tylko kazał to zrobić z własnego zysku lub kredytu. Dofinansowanie, to już chleb powszedni tego rządu.
mietek2019.11.27 14:17
A gdzie smigłowce,samoloty i przerabiane stare czołgi ?? Antoni wróć !
Gdzie zaczyna się wojsko2019.11.27 14:17
Czyjś komentarz: "Do obsady tych niezniszczalnych maszyn powinno się powołać dzieci polityków" https://www.youtube.com/watch?v=PacmpL0Eh4M
antek2019.11.27 14:15
PRZEŁOM ZA 400 BANIEK ALE JAJA , ALE JAJA BHABHABHAHA :-)
Mirek T2019.11.27 15:12
Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !