Przeciek z matur. CKE zawiadamia policję - zdjęcie
04.05.21, 18:39Fot. via: Pixabay

Przeciek z matur. CKE zawiadamia policję

2

Rozpoczęła się matura 2021. Dziś odbył się egzamin z języka polskiego. Jeden z tematów rozprawki brzmiał: „Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu”. W pracy maturzyści mieli donieść się do „Lalki” Bolesława Prusa. To właśnie fraza „Lalka ambicja” stała się jednym z popularniejszych haseł wpisywanych dziś rano w internetowe wyszukiwarki. CKE poinformowała, że jest w trakcie przygotowania zawiadomienia o przeciekach na policję.

- „Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7.30 poszukiwana była fraza «ambicje Lalka», czyli słowa klucze z jednego z wypracowań”

- przekazał dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

- „Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji”

- podkreślił.

Smolik zaznaczył, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, szkoły były dobrze przygotowane do przeprowadzenia egzaminu.

kak/PAP

Komentarze (2):

Anonim2021.05.4 21:10
Osobę która wymóżdżyła ten WYJĄTKOWO KRETYŃSKI temat, należałoby skazać na 5 lat kacetu za sabotaż.
ryszard2021.05.4 21:41
Niestety. Ambicje to się ma (albo nie ma ) niezależnie od celów. Pewnie znów jakiś "autorytet", po skróconym kursie profesorskim.