Prymitywne zachowanie Zdrojewskiego. Internauci bezlitośni - zdjęcie
30.09.19, 08:48(fot. screen)

Prymitywne zachowanie Zdrojewskiego. Internauci bezlitośni

13

Bogdan Zdrojewski,  były minister kultury za rządów Platformy Obywatelskiej, pochwalił się w sieci swoją teorią dotyczącą politycznych preferencji. Wpis spotkał się z ostrą krytyką ze strony publicystów, innych polityków i internautów.

Bogdan Zdrojewski aktualnie jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu. 

"Dziś wizyta m.in w gminie Międzybórz. Wcześniej niewielkie osiedle przed Bierutowem. Spotykam sympatyczną rodzinę. Pytam o preferencje wyborcze. Pokazują okazały blok i wskazują na balkony: tam gdzie anteny nc+ (wyższe pietra) koalicja, partery bez anten: PIS".- napisał polityk

Wpis wywołał falę oburzenia.

"Dzielenie ludzi ze względu na anteny telewizyjne lub ich brak. Wszystkiego można się spodziewać po kandydatach opozycji, ale tego jeszcze nie grali. Wyjątkowo pogłębiona analiza. A na poważnie - pogarda i tworzenie podziałów to znak firmowy ludzi z partii" – napisał na Twitterze Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera

bz/TT

Komentarze (13):

agatgr12019.09.30 11:50
Od dawna wiadomo , że " totalne odbiorniki tvn" mają przytwierdzoną na stałe do główki antenkę nc+. Żadna nowość. Inaczej nie potrafią funkcjonować.
Mirek2019.09.30 10:39
Ale dlaczego ten nędzny gostek bredzi ?! . Ano bredzi dlatego że nie ma nic ludziom do zaoferowania ......nic kompletnie .....zero , null !! . Jedynie chyba złodziejstwo ......
PePe2019.09.30 9:56
Posiadam TVN na kablu. Używam jako budzika w te dni kiedy muszę szybko wejść na wysokie obroty. Ten wyrzut adrenaliny zaraz po przebudzeniu jest lepszy niż poranna kawa. Pięć minut z Kondziem Piaseckim i z żądzą mordu w oczach, gryząc w locie kanapkę wypadam z mieszkania.
Zephyr2019.09.30 9:41
Pewnie coś w tym jest. Ci wszyscy oglupieni TVN-nami, mają już tak wyprane mózgi, że pozostaje im głosowanie na POKO i inne lewactwo.
heniek2019.09.30 9:40
tylko tępak w taki sposób ludzi ocenia jak zdrojewski
Irena2019.09.30 9:29
To już jakieś bredzenie w malignie. A co Zdrojewski i Jonasik na to, że są światłowody i bezprzewodowy internet??? O ile można opierać preferencje wyborcze (w pewnym stopniu) na tym, że wyborcy PiS oglądają głównie TVP Info, a wyborcy Po-Ko głównie TVN 24, to już uzależnianie głosu wyborcy od posiadania/nieposiadania anteny satelitarnej jest na granicy paranoi.
JONASIK2019.09.30 9:39
Zgodnie z badaniem fokusowym wyborcy piś myślą, że "światłowód" to "eucharystyczna droga do jasności", a bezprzewodowy internet obchodzą szerokim łukiem, bo te wszystkie telefony, tablety i generalnie promieniowanie elektromagnetyczne powoduje raka... https://www.fronda.pl/a/rak-mozgu-atakuje-mlodych-przez-nowe-technologie,51578.html
Irena2019.09.30 10:08
Pan Zdrojewski i spółka obsesyjnie dzielą ludzi na lepszych i gorszych, kpią ze słabszych i chorych. Dla takich nie może być miejsca w polskim parlamencie. Kropka.
JONASIK2019.09.30 10:39
Tylko kto krzyczał o zdradzieckich mordach, kto dzielił na tych co stali tam gdzie stało zomo, kto dzielił na normalnych i zboczonych, kto dzielił na naszych i uchodźców, kto dzielił na prawdziwych polaków i innych, kto dzieli na katolików i nihilistów, kto wydziela komunę, kto stosuje odpowiedzialność zbiorową? Kropeczka.
kafel2019.09.30 11:40
Waść należysz do logicznego (naprawdę) konstruktu ale bez osadzenia w rzeczywistości (swobodna oparta na szacunkach interpretacja rzeczywistości). Swoje mniemania opiera pan na statystyce swoiście pojętej: np. Dlatego słońce świeci, bo codziennie rano słońce wstaje. Podobnie jak p. Zdrojewski. Szacunki zastępują badania, retorykę już dawno zastąpiła propaganda (u pis również), a teraz wszechogarniający brak codziennej przyzwoitości. To jest właśnie demokracja, że głos tzw. inteligenta (nie mylić z inteligencją) jest tak samo ważny jak rolnika, czy woźnego w szkole. A tak na marginesie polecam mapkę zdawalności matur w korelacji (bo jest) do głosowania na partie prawicowe: pis i psl.
Antoni2019.09.30 21:13
ale Zdrojewskiemu nikt nie powiedział co to światłowód i bezprzewodowy internet. I taki głąb pcha się do parlamentu. Gościu, wyluzuj.
JONASIK2019.09.30 9:19
To jest pogłębiona analiza. Ludzie bez dostępu do wolnych mediów skazani są na wieloletnią, brutalną, ogłupiającą propagandę TVP. Ta propaganda działa, w szczególności gdy łączy się z prostym katolickim umysłem. Dlatego tak bardzo trzeba bronić wolności mediów. Zobaczcie ile pisiowych afer wykryły wolne media. Bez nich Misiu, Marszałkisiu i Nikisiu by hulali do teraz.
PO-wiec komuch2019.09.30 10:08
Anety: Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) Afera z KGHM Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci