Protesty na Białorusi. Nie żyją już dwie osoby, 6 tys. aresztowano - zdjęcie
13.08.20, 06:45Screenshot Twitter - Franak Viačorka @franakviacorka łukaszenka

Protesty na Białorusi. Nie żyją już dwie osoby, 6 tys. aresztowano

3

Wciąż trwają protesty po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Są już dwie ofiary śmiertelne. Opozycja twierdzi, że wyniki zostały sfałszowane.

Według najnowszego bilansu, około 200 osób zostało rannych, a 6 tys. zatrzymanych.

Wczoraj w Mińsku i innych miastach Białorusi miały miejsce tzw. łańcuchy solidarności, w których kobiety protestowały przeciw brutalności milicji.

Wieczorem z kolei miały miejsce liczne protesty przeciwko wyborowi Łukaszenki na kolejną kadencję. Milicjanci użyli pałek, gazów łzawiących i gumowych kul, aby rozproszyć manifestujących.

dam/IAR,Fronda.pl

Komentarze (3):

Palindrom2020.08.13 8:33
…czyli casting Łukaszence się udał. Ciekawe, do jakiej roboty potrzebuje tych osiłków? Tory będą układać, sypać nasypy, mosty budować, drewno z lasu zwozić…?
mora2020.08.13 8:21
BIAŁORUŚ TEŻ CHCE - SODOMII - ALE SZYBKO JEJ SIĘ ODECHCE -
ladychapel2020.08.13 7:24
Cala wypowiedz na temat cieplego czlowieka Lukaszenki: https://tvn24.pl/swiat/karczewski-lukaszenka-to-taki-cieply-czlowiek-ra697966-3197381 Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. Opozycja jest zdumiona komplementami, jakie pod adresem białoruskich władz wygłosił Karczewski. Karczewski po powrocie z Białorusi był gościem Radia Zet. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w środę rozmowie z Konradem Piaseckim. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził. PS. zaraz najprawdopodobniej kmiec z podlasia kradnacy nick skopiuje i podmieni Karczewskiego na Tuska - to nie ja :)