Prorosyjska dzicz dopuściła się zbrodni wojennej - zdjęcie
25.08.14, 11:34Fot. YouTube/TVN24

Prorosyjska dzicz dopuściła się zbrodni wojennej

17

Podobnie wypowiedział się drugi gość programu, eurodeputowany Bogusław Sonik, który powiedział, że „to zasługuje na potępienie międzynarodowej opinii. I określił prorosyjskich separatystów jako "terrorystyczną dzicz". - Towarzystwo spod ciemnej gwiazdy, nie mogąc zwyciężyć, odnieść sukcesów militarnych, pastwi się nad pojmanymi jeńcami - stwierdził Sonik.

Bodnar zwrócił uwagę, że jeńcy w Doniecku powinni być traktowani zgodnie z zapisami prawa humanitarnego, czyli konwencjami genewskimi, wskazującymi m.in., jak należy traktować osoby, które się poddały lub zostały pojmane. - Normy prawa humanitarnego mówią bardzo wyraźnie, że nie należy traktować jeńców w sposób poniżający. W konwencji genewskiej jest nawet specjalny przepis mówiący o tym, że nie można wystawiać jeńców na ciekawość publiczną. Kwalifikowałabym więc to jako typową zbrodnię wojenną, która jest popełniana w czasie konfliktu wojennego - powiedział Bodnar.

Sonik dodał, że przemarsz jeńców zasługuje na potępienie międzynarodowej opinii. Jak zaznaczył, nie sądzi jednak, aby międzynarodowe trybunały zakwalifikowały to jako zbrodnię wojenną. - To obraz, który pozostanie w pamięci i będzie miał wpływ na opinię międzynarodową i stosunek do tego towarzystwa, które udaje, że nie jest związane z Rosją - powiedział Sonik.

mod/TVN24.pl

Komentarze (17):

anonim2014.08.25 11:48
Swołocz to jest ten kto zrobił ten wpis ...swołocz która nazywa zbrodnią fakt w którym nikomu nic się nie stało prócz nauczki propagandowej. To wy szczując robicie większą zbrodnię!!! A pamiętacie ludzi spalonych żywcem przez "prawy sektor" ... i wtedy nikt nie krzyczał ze zbrodnia ...wstyd!
anonim2014.08.25 12:19
Wydaje mi się by konwencja mogła mieć zastosowanie musi uznanie przez strony że są w stanie wojny bądź przynajmniej wojny domowej. Tymczasem junta separatystów za żołnierzy nie uznaje tylko za terrorystów, więc czemu skoro sami takiego statusu nie mają separatyści mają uznawać żołnierzy junty za jeńców w rozumieniu Konwencji. Proszę o informacje jak traktowani są separatyści w najlepszym razie jak pospolici przestępcy tzn. trafiają do więzienia i jak będą mieć szczęście to po procesie karnym.
anonim2014.08.25 12:36
Trzebaa być dobrze fiśniętym, żeby litować się nad bandziorami, którzy ostrzeliwują dzielnice, zamieszkałe przez ludność cywilną.
anonim2014.08.25 12:52
A jakbezczelną swołoczą trzeba być, żeby pisać jak kacap PiotrZW i to na polskim poratlu?
anonim2014.08.25 13:00
Ukraińcy bombardują miasta i wioski, zabijając cywili, a tego jakoś nie nazywają zbrodnią. Gdy powstańcy poprowadzą kolumnę jeńców, to wtedy jest zbrodnia. Jestem katolikiem i kategorycznie stwierdzam, że Fronda nie jest portalem katolickim.
anonim2014.08.25 13:57
Dlaczego redakcja Frondy.pl zamieszcza wpisy na forum tych ruskich kundli?
anonim2014.08.25 13:57
Kategorycznie stwierdzam, że Jazdzig jest kolejnym kacapem, a nie jest katolikiem I jak na kacap przystało prowadzi po sowiecku propagandę i kłamie, bo to nie żadni powstańcy tylko regularna rosyjska armia bombarduje miasta i wioski, zabijając cywili, zestrzeliła cywilny pasażerski samolot, bestialsko po azjatycku znęca się nad cywilami zanim ich zamorduje (powtórka rosyjskich zbrodni z Czeczenii)... i tych rosyjskich żoładków-zbrodniarzy Jazdzig nazywa "powstańcami" a prawowite wojsko ukraińskie broniące własnych obywateli i terytorium wyzywa i po sowiecku przypisuje im rosyjskie zbrodnie - ot kolejny kacap na polskim portalu.
anonim2014.08.25 14:03
Z tego co mi wiadomo to amandilowy idol i pracodawca Putin, praktycznie w niczym się nie różni od Hitlera. Korupcja w Rosji, jak była, tak dalej jest a nawet większa i kwitnie. Uciszanie (wieczne) antyputinowskich malkontentów, jest na porządku dziennym, megalomania i oderwanie od rzeczywistości Rosyjskiej władzy tak jak było, tak jest. Mordy się nie zmieniły(naastąpił tylko postęp techniczny), ale Rosja w niczym się nie zmieniła.
anonim2014.08.25 14:12
Takie ponizanie jencow było zawsze zwyczajem sowieckim. Proszę sobie przyomniec stalinowska parade zwycięstwa. RTa tradycja została zastosowana w Doniecku przez rosyjskich najemnikow. Bo przecież tam Rosjanie walcza z Ukraincami, nikt inny...
anonim2014.08.25 14:16
@amandil Jedyne, co można ci odpowiedzieć, to ZJEŻDŻAJ, ROSJSKI TROLLU. I nie waz się przywolywac Dmowskiego, który nienawidzil i gardzil Rosja w dużo większym stopniu niż Pilsudski. Niestety, mogl dopiero dac temu wyraz dopiero po rewolucji bolszewickiej, choć już po tej lutowej tez sobie pozwalał:))
anonim2014.08.25 14:19
Przyłączam się do wpisu campbella i dodam: paszoł won swołocz amandil w kremlu (może to łatwiej mu bedzie zrozumieć...)
anonim2014.08.25 14:28
durne skołowane usraelskie kogutki ... gdy mordują banderowcy siedzą cicho np. jak spalili ludzi w gmachu publicznym. Gdy broniący swoich terenów prowadzą napastników na spacerek propagandowy to pieją jakby jajko mieli znieść ...ścierwa nie jesteście Polakami jesteście ZDRAJCAMI z usraela.
anonim2014.08.25 14:32
Chececie Polaków wrobić w wojnę i naszymi rękami szarpać Putinowi portki ... zróbcie to sami swoimi rękami usraelskie mendy!
anonim2014.08.25 14:33
A ty bojowy chujku campbell piszesz pewnie z USA ... jedź chujku i walcz. A od Polaków się odczep!
anonim2014.08.25 15:08
Fronda - portal poswiecony przedrukom z TVN i Wyborczej
anonim2014.08.25 19:15
Moze to nie zbrodnia, bo nikt nie zginal, ale jakim trzeba byc prymitywem, zeby urzadzac takie pokazowki i upokarzac ludzi w XXIw. I jaka trzeba byc szmata, zeby sie temu przygladac.
anonim2014.08.30 17:55
@Aniasz. "Może to nie zbrodnia". Jaki pan łaskawy, "może...". Tak właśnie wygląda rozmiękczanie mózgu i tego efekty. Dewaluacja, zmiana znaczenia słów osiągnęła szczyt. Ciekawe jakich określeń Fronda użyje, gdy krew będzie sie lała strumieniami? Też "zbrodnia"? Porównajcie sobie to żałosne wydarzenie z zestrzeleniem samolotu nad Ukrainą (ostatnio coś cicho nad "tą trumną", może odkryto jakieś niewygodne fakty?): jedno i drugie to "zbrodnia"? Z Bogiem.