Prokuratura zajęła się sprawą uroczystości Radia Maryja - zdjęcie
10.12.20, 14:43Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

Prokuratura zajęła się sprawą uroczystości Radia Maryja

40

Prokuratura rejonowa Golubiu-Dobrzyniu ustala, czy w czasie odbywających się w ub. sobotę uroczystości związanych z 29. rocznicą powstania Radia Maryja nie złamano obostrzeń sanitarnych. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

W ub. sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości związane z 29. rocznicą powstania Radia Maryja. Uczestniczyło w nich kilkaset osób. Zdaniem posłanki Joanny Scheuring-Wielgus złamano sanitarne obostrzenia, nie zachowywano odstępów a przemawiający nie zasłaniali ust i nosa.

Do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się również Państwowy Inspektor Sanitarny w Toruniu. Sanepid domaga się od organizatorów szczegółowych informacji na temat wydarzenia, a od policji informacji o podejmowanych czynnościach.

kak/PAP, Rmf FM

Komentarze (40):

Angel nie angela2021.01.5 2:42
Ręcze precz od Ojca RYDZYKA!
Richuś2020.12.15 14:35
Przed chwilą podano że nie złamano żadnych obostrzeń hahahaha
Richuś2020.12.15 12:30
Pan zero miękiszon zajął się samym sobą czy nie złamał sanitarnych obostrzeń, ośmieszacie sie pisdzielce każdym słowem i czynem
ka2020.12.13 18:51
Kiedyś bardzo sznaowałam O. Rydzyka...Czerwona lampka zapaliła mi sie gdy zaczął bratać sie z szemranym Danielsem. A teraz? wziął pieniadze od włądzy.. i to jest juz koniec odwagi o. Rydzyka. Nie ma obiektywizmu, bo skończyłyby się pieniazki. Żal mi bardzo bo pracuje tam wielu szlachetnych księzy.
Jan Radziszewski2020.12.11 12:21
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. te tzw 5 % to ponad 3 mln zmarłych bezbożników +++ Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
maks2020.12.11 9:05
zajmijcie się lepiej warjactwami i rozsiewaniem zarazy wśród wściekłych macic
...2020.12.11 7:50
Niech Prokuratura zajmie się wreszcie strajkami rozwścieczonych macic to dopiero zaraza.
Jan Radziszewski2020.12.10 21:12
Strącenie Krwaworudej bestii i czarnego orła w przepaść Zaufanie Bogu może sprawić że, gdy Polska będzie posłuszna woli Bożej, to wtedy stanie się tak. – „Oczami duszy widziałam Matkę Najświętszą Niepokalaną, ubraną w suknię koloru jasnofioletowego i ciemniejszy płaszcz, też fioletowy. Matka Najświętsza trzymała w dłoni piękną koronę złotą z diamentami. Na niskich postumentach siedziały dwa orły, jeden biały miał skrzydła i nogi krwią broczące, a drugi czarny bardzo i dumnie trzymał zadartą głowę. Był w złotych butach z ostrogami, nie mógł stać spokojnie, tylko przestępował z nogi na nogę. U dołu postumentu orła białego leżały tłumy ludzi odzianych w białe szaty z krwawą plamą w okolicy serca. U stóp orła czarnego widziałam sztandary, huragan i liczne grupy dzikich wojsk, liczny sprzęd wojenny, dziwną broń, hardość ludzi, dzikie nawoływania, krzyki, rozkazy. Potem ujrzałam jak spłynął z góry błękitny szal i stworzył jak gdyby ścianę między tymi orłami. Wokoło orła białego powstała dziwna luka. Około tej luki zaczęła tarzać się krwaworuda bestia, podobna do upiornego gada, drapieżnego dinożaura. Jednak nie mogła ona przybliżyć się do postumentu, na którym siedział biały orzeł. Wtem powstał duży blask i Anioł ognisty, bardzo duży strącił bestię-gada w przepaść. Matka Najświętsza dała złotą koronę wielkiemu Aniołowi i coś szybko powiedziała, czego ja nie mogłam zrozumieć. Anioł podszedł i włożył na małą, kształtną głowę orła białego koronę. Spadły dwa miecze pod stopy orła, a on stanął obiema nogami na mieczach, a nad głową jego pojawiły się słowa: - Przekuj miecze na lemiesze, bo chleb z twojej ziemi ma nakarmić całą zgłodniały świat. Teraz zobaczyłam czarnego orła poćwiartowanego na bardzo drobne kawałki, które to wielki Anioł ognisty cisnął tam, gdzie strącił gada-bestię. Cisza stała się wielka, i ci, co leżeli u stóp postumentu, wszyscy wstali z wielką radością i śpiewali: Hosanna, Hosanna Bogu Najświętszemu, Jemu cześć i chwała, a narodom wszystkim wielki pokój. Amen. Matka Najświętsza stała teraz w szacie śnieżnobiałej, w koronie na głowie, z Dzieciątkiem Bożym, które miało około siedmiu lat, też w koronie na głowie i białej szacie. W jednej dłoni trzymało Dzieciątko Krzyż złoty w drugiej ukoronowanego Orła Białego 78. /
TADEK Z TORUNIA TO PEDAŁ2020.12.10 19:41
SAM WIDZIAŁEM JAK PODRYWAŁ MŁODE TRANSIORY NA IBIZIE
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 19:29
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
niko2020.12.10 18:55
Jak szajbus-bajbus atakowała kościoły to było dobrze?
MT(‿ˠ‿)2020.12.10 19:22
Oczywiście! Z okupantem trzeba walczyć!
Hatefulshit Woleński martwi się, że cyt.:2020.12.10 18:51
"Wigilia z 5 goścmi" - A z kim ją "obchodzisz" parchu? Z Lożą Polin?
helena2020.12.10 18:05
Konia z rzędem temu,kto pokona o. Rydzyka !
JANOSIK2020.12.10 18:05
A kiedy prokurator wiezmie za macice co profanowaly nasze koscioly,figury i ulice.Pozdro
gumowa kaczka2020.12.10 17:19
przecież ten biznesmen jest chroniony przez obóz przeżarty sprawiedliwością
man.of.Stagira2020.12.10 17:04
Przeprosił, żeby tacy ociemniali i usłużni jak red. Terlikowski, czy tzw. 'prymas' Polak zrozumieli, że jego wypowiedź jest wypowiedzią o zasadach jakie obowiązują w cywilizowanych społeczeństwach. CÓŻ, nie jest to wina ojca Tadeusza, że w cywilizowanych społeczeństwach polowania na czarownice w sutannach nie stanowiły dotąd normy. Ponieważ jednak część publicystów uczyniła sobie -na całe lata- profesję stając się 'zawodowymi katolikami' wytworzyła się taka auto-iluzja 'prawdziwego katolicyzmu' jako polegającego na polowaniach z nagonką na każdego kto wpadnie na kurs kolizyjny i dostarczy armatniego mięsa siewcom 'Moralnej PANIKI'. BIGOTOM. Ponieważ ojciec Tadeusz ośmielił się zauważyć, że ten czy ów ksiądz dobrodziej to nie jest jednak żadne mięso armatnie FAKE MEDIÓW a te poczynania to jedynie zwykła pseudo-sprawiedliwość oparta o zwyczajny LINCZ czyli samosąd -powstało stąd oburzenie niektórych żerujących na temacie publicystów -i innych pseudo postaci polskiego życia publicznego i kościelnego. Dobrze się stało, że ktoś wreszcie nazwał rzecz po imieniu i ojciec Tadeusz powiedział, że wiara w świat poza tym światem nie upoważnia nikogo to uznawania kogoś za winnego za nim został osądzony -na TYM ŚWIECIE. Tyle.
szeuring to prawdziwy demon nie baba....2020.12.10 16:26
Niszczy księzy w Polsce lepiej niż kiedys SB. Kim byli jej rodzice, pytanie retoryczne....
Q2020.12.10 20:06
Co tam jej rodzice. Kim byli rodzice tego, tfu, grzyba, to jest ciekawsze. Wiadomo, że jego biologiczny ojciec nie nazywał się Rydzyk. Nasz Tadzio jest z nieprawego łoża.
Lala2020.12.11 5:38
a ty jesteś z prawego czy lewego, a może z "tramwaju zwanego pożądaniem"
Anonim2020.12.10 15:49
Szacun dla o. Rydzyka. Wielka Polska Katolicka.
Anonim2020.12.10 15:34
Aresztują Z. Ziobro , który klaskał Rydzykowi ?
Anonim2020.12.10 15:40
Byłoby śmieszne, gdyby nie to, że żałosne i tragiczne...
Anonim2020.12.10 18:42
jak klaskanie podofilii w kościele
Anonim2020.12.10 19:32
Fakt. Ale cóż pozostaje prócz śmiechu ? Gorzkiego .
Anonim2020.12.10 15:32
Toruński belzebub dyma prawicę w dup..sko jak chce (i każe sobie za to płacić), a oni się jeszcze na wyścigi wypinają.
fdf2020.12.10 15:30
Za małe łapki na szatana z Torunia.
ala2020.12.10 15:26
Joanna Scheuring-Wielgus dawno powinna siedzieć za barbarzyństwo urządzone w kościele i za udostępnianie adresów policjantów. Twarz tego babsztyla cały czas tęskni za rozumem.
Anonim2020.12.10 15:35
Jacy tam policjanci, zwykli pałkarze żoliborskiego marszczyfreda.
józef2020.12.10 15:25
Teraz należy współczuć prokuratorowi, co on ma biedny zrobić jak tam był jego szef i szef wszystkich szefów, Dobrze że nie było imperatora.
Anonim2020.12.10 15:34
Już oni tam wyślą takiego, co będzie wiedział co ma robić, i to na klęczkach.
Oko2020.12.10 15:16
O. Rydzyk broniąc bp. Janiaka, abp. Wesołowskiego, abp. Paetza itp. jest elementem Lawendowej Mafii.
Anonim2020.12.10 15:51
Masz dowody, to pisz, złóż doniesienie do Prokuratury, inaczej sam zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej za ukrywanie przestępców?
Oko2020.12.10 15:55
Homoseksualizm nie jest przestępstwem.
Natalja Siwiec2020.12.10 14:56
Żaden prokurator nie da skrzywdzić toruńskiego Belzebuba. Szef wszystkich prokuratorów był tam i klaskał.
man.of.Stagira2020.12.10 14:53
Negroidalny (‘taka murzyńskość’) komentator stały 24-h / 7 days a week na forum fronda.pl -: „Zdeklasowany w młodości drobnomieszczanin (prekariusz – m.o.S), nie posiadający ani zawodu (ksiądz bez sutanny –m.o.S), ani pozycji społecznej (‘wykładowca’ –m.o.S), dobrowolny uciekinier z ojczyzny (oikofob i ‘wnuczek z Wehrmachtu’ –m.o.S), której nienawidził, jak nienawidzi się słabości, jeśli nie można jej przeciwstawić własnej siły (‘polskość to nienormalność’ –m.o.S). Ani zawodu, ani stanowiska, ani majątku (zadłużenie –m.o.S), a do tego wątpliwe pochodzenie, i to ze strony ojca (UB + NKWD). Zapewne ‘Mein Kampf’ jest utworem w wielu partiach mocno zafałszowanym. Ale żal i gorycz przeradzające się w nienawiść do swojego środowiska –i tego, z którego wyszedł, i tego w jakim przyszło mu się znaleźć –przebijają wyraźnie z pierwszych rozdziałów książki i nie są na pewno fałszywe.” // Źródło; ‘Państwo stanu wyjątkowego’. Franciszek Ryszka, Ossolineum 1985 // -m.o.S- przypis własny od man.of.Stagira //
Po 11 ...2020.12.10 14:49
Czyżby Polska zaczęła wracać do Praworządności? Eeee tam, to zwykła podpucha.
Krakus2020.12.10 14:49
Ludzie mają zamknięte kina, restauracje, siłownie, Wigilia z 5 goścmi - Rydzyk i PiS robia imprezę na kilkaset osób. Ludzie mają zamknięte cmentarze - Kaczyński wjeżdża samochodom na grób. Bez maski. Ale robią nas w ciula... A 10 000 000 ludzi nadal na PiS chce głosować...
Za wszystko, co złe zrobili, robią i zrobią2020.12.10 15:06
ODPOWIEDZĄ przed Bogiem. My z resztą również, zatem róbmy swoje pamiętając, żeby oddawać Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie.
Anonim2020.12.10 15:33
No to robimy swoje, wytykając władzy błędy i hipokryzję.