Prokuratura: Syn Mariana Banasia usłyszy siedem zarzutów  - zdjęcie
23.07.21, 18:38Fot. via: cba.gov.pl

Prokuratura: Syn Mariana Banasia usłyszy siedem zarzutów

13

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Jakuba B., syna Mariana Banasia. Śledczy przekazali, że mężczyzna usłyszy siedem zarzutów.

- „Jakub B. usłyszy siedem zarzutów popełnienia przestępstw, w tym dwóch oszustw w związku z wyłudzeniem w 2016 roku ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa dofinansowania w łącznej kwocie około 120 tys. zł na realizację prac renowacyjnych w kamienicy położonej w Krakowie”

- przekazała Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Dofinansowanie to, jak wskazano, zostało wyłudzone na rzecz spółki reprezentowanej przez Jakuba B. i jego żonę. Miał on posłużyć się podrobionymi fakturami VAT potwierdzającymi wykonanie robót budowlanych i szeregiem innych dokumentów poświadczających nieprawdę.

- „Zarzuty obejmują również podrobienie przez Jakuba B. umowy o wykonanie robót budowlanych w kamienicy, na których realizację wyłudzono dofinansowanie ze środków Skarbu Państwa, a także popełnienie przestępstw skarbowych polegających na dwukrotnym posłużeniu się podrobionymi fakturami VAT na kwotę ponad 310 tys. zł w celu rozliczenia powyższego dofinansowania i wyłudzenia podatku VAT w kwocie prawie 80 tys. zł”

- dodano w komunikacie.

Decyzja co do zastosowania środków zapobiegawczych zostanie podjęta po przesłuchaniu zatrzymanych. Oprócz Jakuba B. zatrzymano dziś też dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie.

kak/Onet.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (13):

olo2021.07.24 6:02
Syn Banasia, TSUE, TVN, Tusk, Waszyngton, Bruksela, Praga, Berlin. Reżim wali na oślep. Dyktator oszalał. Amok.
Anonim2021.07.23 20:29
PiSdzielce mają syna Banasia jako kartę przetargową: powiesz za dużo, to może się zdarzyć, że synalek popełni samobójstwo w więzieniu. Mafia w czystej postaci.🤢🤮🤮🤮
Pola692021.07.24 5:53
Tutaj same dziewczyny chcą seksu ❤": gg.gg/x3000
Anonim2021.07.24 5:56
Wszyscy pisowcy twierdzą że dla nich to zaszczyt wykonywać polecenia kartofla.
Antoni2021.07.23 19:42
Poczekajmy na rozwój wydarzeń . Będziemy komentować jak będzie wiadomo jaki Banaś czysty razem z synkiem. Cierpliwości.
Teodor2021.07.23 19:47
Dlaczego Pan Banaś stał się w ostatnim czasie taki AKTYWNY w swoim fachu??? Wcześniej nie ruszał siedzenia do kontroli choć to była jego rola ??? Najlepsza obrona przez atak ???. Smród się rozniósł .
harry2021.07.24 6:11
W starożytności na czas Olimpiady zawieszano wojny. Nawet tej antycznej tradycji PiC nie uszanował rozpoczynając wojnę domową z Banasiem.
Portofino2021.07.24 6:20
Wcześniej zrobił to Putin, napadając w czasie trwania Olimpiady w Pekinie Gruzję.
zioberko2021.07.23 19:37
A to my momy prokuratura ???? No niy czaruj !!!!
Jak żydka po dupie pejczem nie jebniesz2021.07.23 18:58
Nie będzie szabesowej kolacji, będzie szabesowa tresura starego ch uja żydowskiego. . . . . . . No jazda Po11 ... gudłaju ! Up and down ... jump, jump ... uważaj na pieluchę .... uważaj na własne gówna żebyś się nie pośliznął !!! .... Up, up ... gumowy żydzie naciąąągnij gacie....
Po 11 ...2021.07.23 18:51
To piękne obserwować ile nagle za uszami ma KRYSZTAŁOWY Bananaś. Ale, ale, czy Zioberek wysłał już kwiaty z podziękowaniami dla TVN, za wykrycie babanaśafery? I czy TVN w nagrodę dostał już koncesję, na poduszkach z szykanami?
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:47
TAK, tak to ja matis89, CH UJ nie katolik!!!! . . . Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:46
Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Od wieków są to: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bezkarnymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Wyzywajcie ich od „faszystów”, „antysemitów”, „zaściankowych z ciemnogrodu”. Uderzajcie w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Ze świętych i mistyków róbcie konsekwentnie wariatów. Waszym orężem jest kłamstwo, cynizm, kpina. Reklamujcie rozwiązłość, hedonizm, aborcję i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem niech będzie Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!