Prokuratura: Giertych chciał zmieniać treść zeznań Birgfellnera - zdjęcie
25.02.19, 12:00screenshot Youtube - ecoredonum ecorendum

Prokuratura: Giertych chciał zmieniać treść zeznań Birgfellnera

5

Mec. Giertych zaczął ingerować w odpowiedzi świadka udzielane na pytania pani prokurator i usiłował zmieniać treść tłumaczenia” - mówił dziś prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej.

Dziś Prokuratura Okręgowa w Warszawie odrzuciła wniosek prawników Geralda Bigfellnera, którzy domagali się odsunięcia prokurator prowadzącej postępowanie dotyczącej zawiadomienia złożonego przez austriackiego biznesmena. Jak przekazywał w ubiegłym tygodniu Giertych, uzasadnieniem wniosku były rzekome działanie podejmowane na przesłuchaniu, które miały być próbą „[…] zapisania zeznań, które nie zostały wypowiedziane przez świadka”. Miano też usiłować utrwalić w protokole tak zapisane zeznania mimo sprzeciwu świadka i pełnomocników.

Dziś rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej poinformował o odrzuceniu wniosku mec. Giertycha. Prok. Łapczyński stwierdził, że nie zawierał on racjonalnych przesłanek uzasadniających stronniczość prokuratora. Ponadto – dodał – analiza nagrań nie potwierdziła nieprawidłowości, o których mówił Giertych.

Przeanalizowaliśmy przebieg przesłuchania Austriaka, które było filmowane. Analiza wykazała, że to mec. Giertych, a nie prowadząca postępowanie prokurator, próbował zmieniać treść zeznań biznesmena”

- mówił Łapczyński.

Dodał, że przesłuchanie przebiegało bez żadnych przeszkód do momentu, w którym mec. Giertych zaczął „[…] ingerować w odpowiedzi świadka udzielane na pytania pani prokurator i usiłował zmieniać treść tłumaczenia”.

Dodał, że miało to miejsce kilkakrotnie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

słowiczek poznański2019.02.25 14:12
@"Piotr Nowak" Oh, hello leningradzki bot, zacinasz się coraz bardziej. How was your łykend? How many Kremlin's dicks have you sucked, platonically of course. Anyway, wipe off your face, Sunday's cum is still hanging there. ćwirli, ćwirli..
toso2019.02.25 14:30
Czytając twoje komentarze dochodzę do wniosku ty to jesteś zboczony psychopata.
Piotr Nowak2019.02.25 14:37
Przestań się kompromitować! Sprawia ci to przyjemność? :P Przecież to jest żenujące. Ty tego nie widzisz? Czy tak cie to jara że nie robi na tobie znaczenia? Przecież ty się bidulo do psychiatryka nadjesz... Poczekaj. Już byłeś/byłaś: Adwokatem Pisarzem Amerykaninem kobietą mężczyzną... Zakładam się że na oddziale jesteś od poniedziałku do środy Napoleonem, w czwartek Jezusem, a piątek i weekend prezydentem. Zgadłem? :P Proszę cie... Psycho.... idź sobie pobiegaj. :P
słowiczek poznański2019.02.25 14:46
"Piotr nie komromituj się" - the leningradzki bot Whatever dick. Your imagination is.... how can I say it... Limited to the extreme. toso Nie czytaj or learn English
Piotr Nowak2019.02.25 13:11
To ciekawe że druga strona mówi dokładnie to samo. Co więcej mówili to jako pierwsi. Du..pa się pisowi pali tak bardzo, że chwytają się stalinowskich metod. :P A Wilgotny Kapiszon i tak ma już pozamiatane. Kłamca oszust i pozer. Zresztą tak samo jak cały spier...alający do Brukseli po euro nierząd pis Popcorn poproszę