30.11.17, 21:40Zdj. Erin Ryan, domena publiczna, CC0, Wikimedia Commons

Projekt 'Zatrzymaj aborcję' trafił do Sejmu. Rekordowa liczba podpisów!!!

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję zebrał ponad 830 tysięcy podpisów  pod projektem ustawy mającej na celu usunięcie przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny. 

Zebrane podpisy trafiły dziś do Sejmu. "Ogromna aktywność osób zaangażowanych w obronę życia oraz zdecydowany odzew ze strony ludzi dobrej woli pokazały, że Polakom leży na sercu obrona nienarodzonych dzieci podejrzanych o wadę genetyczną lub chorobę"- powiedziała w rozmowie z Telewizją Trwam pełnomocnik Komitetu, Kaja Godek. Jak podkreśliła, to wynik wrażliwości Polaków na los najsłabszych i ogromnego poruszenia społecznego. Godek dodała, że inicjatorzy przychodzą do Sejmu z apelem do parlamentarzystów, aby niezwłocznie uchwalili to prawo. 

"Co osiem godzin, w którymś z polskich szpitali, w bardzo brutalny sposób zabija się dziecko z podejrzeniem niepełnosprawności lub choroby, są to bardzo brutalne procedury przeprowadzane najczęściej w piątym i szóstym miesiącu ciąży"- powiedziała Telewizji Trwam działaczka pro-life. 

W myśl ustawy o inicjatywie obywatelskiej, parlament- od momentu złożenia podpisów w Sejmie- ma trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy. W tym przypadku powinno to więc nastąpić do 28 lutego przyszłego roku. 

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl