Prognoza uchodźców dla Europy: Z Libanu nadciąga kolejna fala - zdjęcie
11.09.15, 11:59

Prognoza uchodźców dla Europy: Z Libanu nadciąga kolejna fala

0

Niestety,Europa musi szykować się na kolejną falę nielegalnych imigrantów. Tym razem wyruszą oni przez Turcję. "Biura turystyczne w libańskim porcie Trypolis informują o 30-proc. wzroście rezerwacji na wyjazdy do Turcji - punktu startowego dla morskich podróży do Europy. W Tawfic Travel telefony dzwonią bez przerwy, a grupy młodych przerażonych pracowników próbowały radzić sobie z górą syryjskich paszportów i tłumem ich właścicieli" - informuje www.polskathe times.pl.

Informację biur podróży potwierdzają organizacje pomocowe i humanitarne: "Nieoficjalnie powiedziałbym, że mamy do czynienia z efektem przyciągania - mówi Ahmed Moktar z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM). Moktar twierdzi, że jego organizacja dostrzega wyraźne sygnały o nadciągającej nowej fali uchodźców pragnących dotrzeć do Europy z Libanu i zamieszkałych przez Kurdów północnych regionów Iraku".

Ostatnie dane, którymi dysponuje IOM, pochodzą z 26 sierpnia br. Wskazują one, że liczba Syryjczyków wypływających do Turcji z Trypolisu sięga tysiąca osób dziennie. Jednak dane samych władz libańskiego portu mówią, że ostatnio liczba ta mogła być nawet dwukrotnie wyższa. W porcie stało 18 jednostek pasażerskich zdolnych przewieźć 13 tys. pasażerów. Biura podróży donoszą o pełnych statkach wypływających do położonego na południu Turcji nad Morzem Śródziemnym Mersinu. Oczekiwanie na taki rejs trwa nawet tydzień. 

W tej chwili Liban udzielił schronienia ponad 1,5 mln Syryjczyków. To równa się 30 proc. całej ludności kraju. Tylu uchodźców może wkrótce przybyć do Europy. Chcą do Niemiec i Wielkiej Brytanii, bo jak mówi jeden z syryjskich imigrantów, w Londynie żyje się pięknie!

Czy Europa gotowa jest na drugą - potężną falę - uchodźców? Ilu z nich trafi do Polski? Ilu wśród nich jest terrorystów? Te pytania muszą mieć odpowiedź. Na razie nasza Pani Premier - osoba odpowiedzialna za nasze bezpieczeństwo, dramatyzuje jedynie o tym, że przeciwnicy przyjmowania nielegalnych imigrantów, nie są solidarnii i sieją nienawiść. 

Philo

Źródło: www.polskatimes.pl