Prof. Zdzisław Krasnodębski: Przypadek Juszczyszyna napawa niepokojem - zdjęcie
23.12.19, 21:30zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Przypadek Juszczyszyna napawa niepokojem

15

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Zdzisław Krasnodębski odniósł się do dzisiejszego rozstrzygnięcia Izby Dyscyplinarnej ws. sędziego Pawła Juszczyszyna. Polityk był gościem Adriana Stankowskiego w Telewizji Republika. 

Pytany przez prowadzącego, czy sędzia Juszczyszyn dalej jest w stanie zawieszenia, Krasnodębski odpowiedział:

"Chyba tak logika by wskazywała, że tak to jest, więc niech tak sobie pozostanie w tym stanie zawieszenia. To oczywiście jest jednostkowy przypadek, bo śledzę takie wydarzenia z pewnej oddali, ale to co rzeczywiście napawa niepokojem, to taka anarchizacja życia publicznego w Polsce, bo to robi takie wrażenie"-ocenił europarlamentarzysta PiS. 

"Jedni uznają, drudzy nie uznają. Za chwilę będziemy uznawać inne władze, a innych nie będziemy uznawać" - powiedział prof. Krasnodębski. Gość Telewizji Republika przypomniał, że Polska przeżywała już w swojej historii podobne sytuacje, "różne konfederacje, rokosze". 

"Jeżeli szukamy analogii, to może bardzo powikłany spór dotyczący Katalonii, ale tam mamy do czynienia z separatyzmem i jakimś rozpadem państwa. Ten spór Borisa Johnsona z sądem w Wielkiej Brytanii trochę nasuwa na myśl pewne analogie. Wszędzie mamy coś takiego, że wszędzie gdzie jest władza, która nie cieszy się poparciem elit, to zaczyna być konflikt z władza sądowniczą. Inną rzeczą jest impeachment przeciwko prezydentowi Trumpowi"-stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Kiedy zaczęła się "anarchizacja"- jak określił to prof. Zdzisław Krasnodębski? Polityk wskazał, że źródeł należy szukać w wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

"Ci nasi buntownicy mają jeszcze poparcie zewnętrzne, jak wiadomo, więc cała ta sprawa tej anarchizacji zaczęła się od wyroku TSUE a następnie decyzji Sądu Najwyższego, gdzie w pewnym sensie w wyroku TSUE stwierdza: "załatwcie to między sobą", ale w gruncie rzeczy pozwoliło to otworzyć to pole konfliktu, to negowanie, dyskusji kto jest sędzią, kto nie jest, kto jest sądem, kto nie jest"-ocenił gość Telewizji Republika. 

"Zawsze pada to pytanie, czyje fundamentalna prawa złamano, albo który wyrok jest tak niesprawiedliwy, że należy wołać o pomstę do nieba"-zastanawiał się prof. Zdzisław Krasnodębski. Eurodeputowany w tym kontekście przytoczył wyrok w sprawie działacza miejskiego Jana Śpiewaka, jednak "możemy być pewni, że nieprzyjazne, zachodnie media nie napiszą o tym przypadku". Mogłoby to bowiem dać do myślenia tym, którzy uważają, że polskie sądownictwo nie wymaga naprawy.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze (15):

qwerty2019.12.24 12:24
Te Krasnodupski i inni a może tak o waszej sędzinie Pawłowicz cos by tak wspomniec jak łamie przepisy które jej Partia z nią samą wprowadziła
Leon2019.12.24 8:27
Suwerenem jest Naród. Suweren oczekuje od zwycięskiej partii spełnienia obietnicy wyborczej o naprawie sądów.Co sędziowie zrobili w sprawie zmniejszenia przewlekłości rozpraw? Co sędziowie zrobili by nie opłacało się im wydawać drastycznie niesprawiedliwych wyroków? Chlają , kradną - nadzwyczajna kasta uwikłana w lokalne układy przestępcze z mafią, władzą, policją i prokuraturą. Każdy wyrok można kupić.Jak w legendzie : Diabeł by sprawiedliwiej osądził. W społeczeństwie post stalinowskim do wierzchu wypływają męty ... typu sędzia Juszczyszyn któremu zależy na osłabieniu Polski ; jak naszym sąsiadom Niemcom i Rosjanom
sorry2019.12.24 8:27
głównym winowajcom jest wspierajaca sędziów decyzja tsue. bo niby załatwcie to miedzy soba ,ale wskazał SN mimo ,że to TK powinien decydować.Ale skoro tsue wie że TK "przejął" pis to dolali paliwa kaście.Banda sędziowska ze wsparciem podobnej bandy lewacko-liberalnej UE.
On2019.12.24 7:04
Ja nie widzę problemu. Sędzia został odwołany a to my wszyscy płacimy za jego prace. Panie Morawiecki proszę nie płacić temu sędziemu. Płacić tylko za dobra prace a nie za wichrzycielstwo. Wesołych Świat.
mll2019.12.24 5:33
Najgorsza jest tzw dupowatość. PISIE - ostrzej bo stracisz władzę. Hiszpanie przywalili katalończykom i uspokoiło się. Za łażenie po ulicach palenie świeczek sędzia powinien mieć karę finansową - do nich przemawiają tylko pieniądze
katolik2019.12.24 7:43
no właśnie , ma się wrazenie jakby bali się rządzić
Redakcja2019.12.24 2:00
DEGENERAT KOMUNISTYCZNY użył 7 nicków pod jednym artykułem LECZ SIĘ DEBILU
Zenek2019.12.24 0:14
Tak, jest pewna anarchizacja życia publicznego w Polsce, ale odpowiedzialność za to ponosi, panie Prof. Zdzisław Krasnodębski, PiS, który w demokratycznych wyborach otrzymał pałeczkę dowodzenia państwem, Polską, i jak okazuję się, nie ma zdolności ‘dowodzących’. PiS łamie wszystkie możliwe reguły demokratycznego zarządzania państwem i zachowuje się jak ‘harcerz’ a nie ‘generał armii’ A pewna analogia też jest, proszę pana, ale z Piotrem III z Rosji (mąż Katarzyny II Wielkiej). Katarzyna Wielka zorganizowała zamach nie dlatego że od samego początku miała takie ambicje - po prostu, jej mąż okazał się kompletnym idiotą – ‘harcerzykiem’ bawiący się plastykowymi żołnierzykami.
Zygmunt.2019.12.23 23:39
Krasnodębski, idż się wypałuj do kibla , bo ci sperma w dekiel wali!
janek2019.12.24 8:15
łał.. ale ostro!! i jak kulturalnie i na temat:) gratuluje
Topek2019.12.23 23:11
Pisdzielcą się już całkowicie miesza w tych głowach, przecież buntownikami przeciw prawu i porządkowi w Polsce są oni sami a izba dyscyplinarna nic nie znaczy bo nie jest sądem który może tylko ostatecznie rozstrzygać
XYZ2019.12.23 22:46
władzę uznajemy tylko nie taką którą drażni słowo konsTYtucJA
Andej2019.12.23 22:39
Demokratycznie wybranej władzy nie uznamy nigdy! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Totalsi
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 21:57
PiSizm coraz bardziej potyka się o własne kacze łapy. To widać, słychać i czuć! Ale tak to jest jak chęć dokopania przeciwnikom i polityczne ego bierze górę nad prawem i rozumem...
XYZ2019.12.23 21:43
PIS wprowadził chaos.