Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w czasie dzisiejszej konferencji prasowej, że podaje się do dymisji. Zaznaczył przy tym, że nie rezygnuje z działalności politycznej i wciąż pozostanie aktywnym posłem.

- „Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej” – poinformował prof. Łukasz Szumowski na dzisiejszej konferencji prasowej.

Dodał, że razem z rezygnacją z funkcji ministra, chce wrócić do praktyki lekarskiej.

- „Rozmowy o tym były od wielu, wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem i panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski” – przekazał.

Wczoraj o swojej rezygnacji poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

W naszej ocenie dymisja prof. Łukasza Szumowskiego jest słuszną decyzją, z którą nie można było już dłużej zwlekać.

Od dłuższego czasu na łamach portalu Fronda.pl poddawaliśmy krytyce nieskoordynowane i chaotyczne działania Ministerstwa Zdrowia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, które w konsekwencji godziły w polską gospodarkę. Krytykowaliśmy m.in. plany wprowadzania kolejnych obostrzeń, które będąc nieadekwatne do realnego zagrożenia zdrowotnego, niosłyby dramatyczne konsekwencje dla gospodarki, która nie byłaby w stanie już więcej unieść.

W ubiegłym tygodniu [TUTAJ] opublikowaliśmy wywiad z dr. Mariuszem Błochowiakiem, który wskazywał na manipulowanie danymi związanymi z koronawirusem, który realnie nie jest groźniejszy od sezonowej grypy i przestrzegał przed wprowadzaniem kolejnych obostrzeń, oceniając je jako kompletnie bezpodstawne.

Dzisiaj natomiast, na kilka godzin przed dymisją prof. Szumowskiego, redaktor naczelny portalu Fronda.pl Tadeusz Grzesik opublikował [TUTAJ] obszerny artykuł na temat związanej z pandemią dezinformacji.

Jak wynika z naszych informacji zasięgniętych w źródłach Zjednoczonej Prawicy, analizy portalu Fronda.pl również przyczyniły się do dzisiejszej decyzji prof. Łukasza Szumowskiego.

kak/wPolityce.pl