TYLKO U NAS! COVID-19, czyli potęga oficjalnej dezinformacji - zdjęcie
18.08.20, 18:42Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki via Flickr, CC BY 2.0

TYLKO U NAS! COVID-19, czyli potęga oficjalnej dezinformacji

168

Pandemia wywołana koronawirusem z Wuhan wstrząsnęła światem na niespotykaną od wielu lat skalę.

Rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia chorobą COVID-19 to przedmiot badań naukowych na całym świecie. Jest to oczywiście odrębne zagadnienie, które wymaga szczególnej wiedzy z zakresu wirusologii i medycyny. Jako takie powinno zostać pozostawione osobom o odpowiednich kompetencjach.

Jednak w odniesieniu do „zarządzania” zagrożeniem epidemiologicznym przez rządy kluczową rolę odgrywa statystyka i rzetelność przekazywanych społeczeństwom informacji.

Statystyka liczby nowych zakażeń

Obecnie z gospodarczej perspektywy kluczowe znaczenie ma liczba nowych zakażeń koronawirusem publikowana przez władze państwowe. To właśnie w związku ze wzrostem zakażeń w Polsce władze m. in. Norwegii zarządziły 10-dniową kwarantannę dla osób powracających z naszego kraju. Niewątpliwie przełoży się to na spadek zysków z turystyki, zwłaszcza w północnej Polsce, chętnie odwiedzanej przez turystów ze Skandynawii.

Na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze możemy znaleźć codzienną informację na temat liczby nowych zakażeń i zgonów. Ministerstwo publikuje ponadto ogólną informację dotyczącą m. in. liczby zajętych respiratorów, łóżek COVID-19, osób objętych kwarantanną itd.

Liczby rzędu 800 nowych zakażeń z danego dnia mogą tworzyć wrażenie, że sytuacja w Polsce lada chwila stanie się dramatyczna. Próżno jednak szukać informacji, u ilu z zakażonych osób rzeczywiście wystąpiły jakiekolwiek objawy. Do takiej informacji nie prowadzi w żadnym razie liczba zajętych respiratorów bądź łóżek COVID-19. Zgodnie z rządową statystyką te dane podawane są bowiem zbiorczo. Podobnie nie słychać, aby służbie zdrowia groziła zapaść.

Brakuje także danych, czy wielokrotnie wykonywane testy u tej samej osoby są każdorazowo uwzględniane w oficjalnej statystyce. Wiadomo bowiem, że takie sytuacje mają miejsce.

Również kryteria wykonywania testów mogą budzić wątpliwości. Ministerstwo chwaliło się, że wymazywanie ogromnych grup społecznych tj. górników i ich rodzin, to coś, czego nie robi się nigdzie w Europie. Skoro nigdzie się tego nie robi, to może istnieją ku temu jakieś przyczyny, którym należałoby się przyjrzeć? Współpraca w ramach Unii Europejskiej tworzy szerokie ramy do uczenia się od innych państw i udoskonalania własnych metod walki z pandemią.

Taki sposób przekazywania informacji tworzy iluzję, że w Polsce sytuacja ma się bardzo źle. W oczywisty sposób wpływa to na nastroje w społeczeństwie. Należy stosować się do zasad sanitarnych, ale bez entuzjazmu i większego zaufania do rządowych danych nie odbudujemy dotkniętej ciężkim kryzysem gospodarki.

Statystyka nowych zgonów

Podobnie rzecz ma się w odniesieniu do statystyki zgonów. Ministerstwo informuje lakonicznie o liczbie zgonów, zamieszczając także informację, że „większość lub wszystkie osoby miały choroby współistniejące”. Jednak czy dodatni wynik testu na koronawirusa jest jedynym kryterium, które pozwala na wskazanie COVID-19 jako przyczyny śmierci? Czy były przeprowadzone jakiekolwiek badania, które pozwoliłyby wskazać, że to właśnie koronawirus, a nie jedna z ciężkich chorób współistniejących, odpowiada za śmierć danej osoby?

Brytyjski „The Telegraph” poinformował niedawno, że w Zjednoczonym Królestwie przeprowadzone zostało dochodzenie dotyczące sprawy liczenia zgonów. Okazało się, że jako zmarłych na COVID-19 uwzględniano wszystkie osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu, nawet, jeśli zginęły w wypadku samochodowym lub na atak serca. W związku z tym Wielka Brytania odjęła z oficjalnej statystyki aż około 5 tys. zgonów, nieprawidłowo zakwalifikowanych jako zgony w wyniku COVID-19.

Zatem przeprowadzenie takiego dochodzenia przez polski rząd wydaje się być co najmniej zasadne. Takie istotne dane jak liczba zgonów w wyniku COVID-19 nie mogą być przedmiotem niekończących się spekulacji w społeczeństwie.

Kanały informacyjne

Ministerstwo Zdrowia zwykło przekazywać informacje o liczbie zgonów i zakażeń za pomocą Twittera. Informacje o obostrzeniach są zazwyczaj podawane na oficjalnych konferencjach prasowych, transmitowanych przez telewizje. I jedne i drugie dane są następnie przeklejane przez gazety i portale informacyjne.

Czy jednak Twitter to najbardziej odpowiedni kanał do przekazywania tak istotnych danych? Nie ulega wątpliwości, że jest to portal używany głównie przez polityków, dziennikarzy, osoby publiczne, które za jego pośrednictwem dzielą się swoimi poglądami.

Większość młodych ludzi oraz zdecydowana większość cudzoziemców odwiedzających nasz kraj w pierwszej kolejności będzie korzystać z Instagramu. Tutaj zaś o aktywności Ministerstwa Zdrowia ani widu ani słychu. Ostatni post został dodany w grudniu 2019 r.

Dla przykładu na terytorium Niemiec lub Turcji, oficjalny profil ministerstwa zdrowia znajduje się na samej górze proponowanych przez Instagram wyszukiwań. Prezentowane tam dane podane są w ładnej oprawie graficznej. Sprawia to, że informacja dociera do większej liczby osób.

Niekorzystna jest sytuacja, w której polskie Ministerstwo Zdrowia nie korzysta ze wszystkich narzędzi, jakie daje nam nowoczesna technologia. Dodatkowo zaś przekazywane dane budzą uzasadnione wątpliwości co do ich kompletności.

Nie ulega wątpliwości, że pandemia nie minie w najbliższym czasie. Na obecnym zaś jej etapie, gdzie państw nie stać już na kolejny lockdown, to zaufanie do instytucji publicznych jest zagadnieniem kluczowym.

Nieodzowną częścią budowania takiego zaufania jest rzetelność, terminowość i nowoczesna forma przekazywania informacji dotyczących pandemii przez polski rząd. Im bardziej instytucjom zaufają Polacy, tym szybciej zaufa nam także zagranica, co pozwoli na łatwiejsze odbudowanie nadszarpniętej kryzysem gospodarki.

Tadeusz Grzesik

Komentarze (168):

naczelnik państwa2020.08.22 19:56
i co mi barany zrobicie władza to ja jk
ianek2020.08.22 19:51
socjaliści z pis sługusy światowej masonerii z naczelnikiem państwa na czele nic dla Polski nie zrobią to następne magdalenkowe świńskie ryje przy korycie jk to cd też części układu z magdalenki tyle w temacie 3 rp trwa
oburzony2020.08.22 12:49
Dziennie umiera 1100 osób z czego ok 500 na choroby ukladu krążenia, 250 na nowotwory a samych samobójców jest 20. Na koronawirusa umiera 12 ludzi z czego 11 ma choroby współtowarzyszące. Czym to się różni od homoterroru gdzie mniejszość wchodzi na głowę większości którą na dodatek regularnie gwałci? Nikt nikomu nie zabrania żyć we własnej czerwonej strefie. Klimczak z PSL starał się jak mógł unikać zarażenia nie popadając w obłęd i za to przeszedł infekcje bezobjawowo. Libicki przybijał piątki, robił sobie fotki z nieznajomymi i do tej pory leży w szpitalu
Ciekawy2020.08.22 8:52
Ile zgonów,samobójstw będzie kosztować wyłaczenie wielu sektorów gospodarki i bezrobocie? Ilu ludzi znajdzie wygodną wymówkę żeby nie chodzić do pracy? Ile pracodawcy i my wszyscy przez to stracimy zarówno pieniędzy jak i nerwów (w urzędach)? Czy ktoś to policzył?
tak2020.08.22 8:44
Bill Gates juz nawet przewidział kiedy ta plandemia się skończy a teraz wtóruje mu WHO. Oczywiście koronawirus istnieje jak wiele innych wirusów ale to jeszcze nie znaczy, ze jest epidemia. Dobrze by było gdyby ktoś wreszcie zweryfikował te dane w związku z wątpliwościami jak w artykule.
Halina2020.08.22 7:00
Po tym portalu nie spodziewałam się takich herezji. A ci leżący w szpitalach to pewnie bumelanci. Więcej nie wejdę na ten portal, choć od jestem stałą czytelniczką.
Areta2020.08.21 20:42
W USA wasza "plandemia" stanowi trzecią co do częstości przyczynę zgonów, po chorobach naczyniowych i nowotworach.
Seks kamerki2020.08.21 17:58
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Epidemiolog2020.08.21 16:35
Czy codzinnie kilka tysięcy nowych zacjorowań na covid 19 o cięzkim przebiegu i kilkaset zgonów na dobę uczyni niedowiarków bagatelizujących zarazę istotami homo sapiens zdolnymi do racjonalnego postępowania i myślenia? Ciekaw jest narrację progresywnych celebrytów i europejczyków obarczających faszystów z rządu Kaczora za zastraszanie ludzi i, odebranie im wzelakicvh wolności, ruinę państwa w momencie rozpoczęcia roku szkolnego i akademickiego. Czy wtedy nadal bądą mowili tak samo jak dziś?
Anonim2020.08.21 15:32
Braun: W ostatnich dniach przystąpiliście do kolejnego ataku na Naród polski! ..... https://www.youtube.com/watch?v=DHdfEgK5cmE
Areta2020.08.21 20:43
Braun to idiota.
JS2020.08.21 12:17
Władcy EU już przed 2018 wiedzieli, że będzie grasował jakiś wirus. Poszukajcie w google tej frazy 2019-2022_roadmap_en.pdf. Nie wiedzieli jeszcze jaki ale już w 2018 opracowali mapę drogową działań mających wprowadzić szczepienia i paszporty szczepieniowe ! ZDRAJCY i KŁAMCY !!! Jezus Królem Polski albo WSZYSCY ZGINIEMY !!! Pozdrawiam
Elwira2020.08.21 8:57
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
marzenie parcha - Doktryna Breżniewa2020.08.20 19:46
przemówienie Leonida Breżniewa w Warszawie na V zjeździe PZPR, 12 listopada 1968 r. - - - - - - - Omawiając na wstępie sytuację polityczną w skali światowej, mówca podkreślił, że w centrum procesu rewolucyjnego znajduje się walka dwóch podstawowych systemów XX wieku - socjalizmu i kapitalizmu. W walce tej ugruntował się światowy system socjalizmu i rozwija się gospodarka krajów socjalistycznych. Jednocześnie pogłębia się współpraca między krajami socjalistycznymi oraz umacnia się ich sojusz z innymi rewolucyjnymi siłami.- - - -Potęga obozu socjalistycznego jest obecnie tak wielka, że imperialiści obawiają się klęski militarnej w razie bezpośredniego starcia z podstawowymi siłami socjalizmu. Rzecz jasna, dopóki istnieje imperializm, w żadnym wypadku nie wolno nie brać w rachubę niebezpieczeństwa wojny, które niesie ze sobą imperialistyczna polityka. Jednakże jest faktem, że w nowych warunkach imperialiści coraz częściej stosują także inną, bardziej podstępną taktykę. Szukają słabych ogniw w socjalistycznym froncie, stosują kurs na wywrotową robotę ideologiczną wewnątrz krajów socjalizmu, starają się oddziaływać na rozwój ekonomiczny tych krajów, próbują siać niezgodę, wbijać kliny, popierać i podsycać nacjonalistyczne nastroje i tendencje, aby następnie chwytać te kraje po kolei za gardło. Słowem, imperializm próbuje podważyć trwałość socjalizmu właśnie jako systemu światowego. - - - Doświadczenia rozwoju i walki krajów socjalistycznych w tych nowych warunkach na przestrzeni ostatnich lat, w tym również i niedawna aktywizacja sił wrogich socjalizmowi w Czechosłowacji, z nową mocą przypominają komunistom krajów socjalistycznych, jak ważne jest, aby ani na chwilę nie zapominać o pewnych najistotniejszych prawdach, które wytrzymały próbę czasu. - - - - Jeśli nie chcemy zahamować naszego marszu drogą budowy socjalizmu i komunizmu, jeśli nie chcemy osłabić naszych wspólnych pozycji w walce z imperializmem, powinniśmy zawsze i wszędzie, przy rozwiązywaniu wszelkich problemów naszej polityki wewnętrznej i zagranicznej zachowywać niezachwianą wierność zasadom marksizmu-leninizmu, wykazywać jasne, klasowe, partyjne podejście do wszystkich zjawisk społecznych, dawać zdecydowaną odprawę imperializmowi na froncie ideologicznym, nie czyniąc żadnych ustępstw na rzecz burżuazyjnej ideologii.
Viking2020.08.21 5:21
PRAWDA LEŻY PO ŚRODKU A Z ZAŁOŻENIA I TEORII TO SOCJALIZM JEST DUZO LEPSZY JEST LUDZKI ZRESZTĄ SAM JEZUS BYŁ SOCJALISTA ! KAPITALIZM TO WYZYSK NIE MYLIĆ W DEMOKRACJĄ KTÓRA JAK I INNE SOCJALIZMY ITP JEST TYLKO UTOPIA, KAPITALIZM TO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ WYZYSK NIEWOLNICTWO LICHWA ITP TO NIC DOBREGO ,FAJNA JEST DEMOKRACJA BEZ KAPITALIZMU ALE MUSIAŁA BY BYĆ SOCJALISTYCZNA TYLKO NIE TAKA JAK W CHINACH KOREJI CZY Z ŻYDOWSKIM SYSTEMIE ZSRR U , Z DRUGIEJ STRONY ŻYDOWSKI KAPITALIZM UNIJNY I GLOBALNEGO WYZYSKU OSZUSTWA STADA OWIEC I BARANÓW ... A UJ Z TYM WSZYSTKIM ZAJĄC SIĘ RODZINNĄ I SOBĄ PIEPRZYC POLITYKE!
f232020.08.21 15:30
Prawda leży po środku, jest naga i wszystkim przeszkadza bo się o nią potykają.
Elwira2020.08.20 18:38
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Znajdź lale juz dzis2020.08.20 17:16
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Epidemiolog2020.08.20 16:34
Tak to jest, jak za komentowanie zjawisk związanych z koronawirusem zajmują się dyletanci, którzy uważają się za samozwańczych ekspertów!!!!! Parodia!!!! Trzeba kilkaset zgonów głośnych medialnie osób, być może wtedy europejczycy inteligentni inaczej zaskoczą czym jest covid 19? Jeśli ktoś jest idiotą to niech nadal zachowuje się jak idiota, tylko niech nie ma potem pretensji do całego świata, że musi chorować z przwidywanymi skutkami!!!!!
hades2020.08.20 17:00
Przypominają mi się czasy prezesa Mariana Dziurowicza gdy jego zespół przegrywał w Katowicach 0-1 i wyłączono swiatło a mecz kazano powtórzyć. Gdy w powtórzonym starciu Górnik wyrównał na 1-1 kibice z Zabrza krzyknęlli ZGAŚNIE ŚŁOŃCE. Towarzyszu Epidemiolog, zgaście wszystko co się rusza łącznie z wiatrem i wirus przejdzie.
dobra rada2020.08.20 17:07
osoby, które nie będą się stosowały do ograniczeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa, mogą zostać zastrzelone - powiedział prezydent Filipin Rodrigo Duterte w telewizyjnym orędziu. Jego słowa w czwartek cytuje agencja Reutera. "Robi się coraz gorzej, więc jeszcze raz mówię, jak poważny jest problem" - powiedział Duterte w orędziu wyemitowanym w środę późnym wieczorem. Dodał, że wydał rozkazy policji i wojsku, by zastrzelić osoby, które stanowią zagrożenie dla życia pracowników tych służb i "powodują problemy".
𝐉𝐒 𝐢 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉2020.08.20 15:09
𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 !
𝐉𝐒 𝐢 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉2020.08.20 15:07
𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄 !!!
JS2020.08.20 12:33
Jest jak w PRL. Nie wierzysz w PZPR ? Nie wierzysz w komunizm ? Nie wierzysz w socjalizm naukowy ? JESTEŚ WROGIEM LUDU PRACUJĄCEGO !!! NIE wierzysz w wirusa ? Nie wierzysz w covid ? JESTEŚ WROGIEM LUDU PRACUJĄCEGO !!! Pozdrawiam
Polak2020.08.20 10:43
Zobaczcie -impreza w parku wodnym w Wuhan ! A my -dystansowanie , maseczki , czerwone , żółte strefy , gospodarka upada . Tam się już z nas śmieją.
center2020.08.20 8:41
Wirus został tak subtelnie zaprojektowany żeby głównie likwidować tępych prawaków. Ziemia jest przepełniona, i tępi muszą odejść.
IANEK2020.08.20 6:56
łżecie zakłamane mordy to pseudo wirus wirusa macie wy w swoich tępych łbach więzienie dla bandytów za zamknięcie nas w domach i zrujnowanie kraju rząd pod są . testy wykrywają na poziomie 60% umieralność rok do roku spadła gdzie ta pandemia ? ZAMKNĄĆ RZĄD W CZERWONEJ STREFIE
idea2020.08.20 11:54
Popieram. Zamknąć w czerwonej strefie nie tylko rząd ale i opozycję która od początku twierdzi że rząd za mało robi, ma krew na rękach itd. Ich zdaniem niedostatecznie dużo zniszczono ludzi, zakładów, fabryk i dopiero gdy kwarantanna zniszczy cały kraj to wtedy w końcu przejmą władzę. Koń jaki jest widzi każdy kto czyta dane GUS o zgonach.
Elwira2020.08.20 0:13
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
r.2020.08.20 0:12
Tadeuszu Grzesik, brawo, piekna robota...tekst jako zywo wyjety z prasy lat 50 tych..
Palindrom2020.08.19 23:37
Bicie piany, nawet pod płaszczykiem "wyważonej" analizy, nie ma sensu tak samo, jak "analiza" bez sensownych danych. Lekarze na przykład mają obowiązek informować na karcie zgonu nieboszczyka, czy jego zwłoki są zakaźne, czy nie. Oczywiście analizy epidemiologiczne to inna bajka, ale żeby rzetelnie je prowadzić potrzebna jest regularna, w miarę szybka i sensowna sprawozdawczość, a ta kosztuje. Centralne porządkowanie danych jest jak segregowanie w jednym miejscu śmieci z całej Polski.
Marco Breslaviano2020.08.19 22:19
Zacytuję klasyka: "Ktoś przestawił wajchę".
katolik2020.08.19 21:50
Ze względów religijnych Katolicy odmawiają przyjmowania szczepionek na grypę i korona, bo jest to niezgodne z V przykazaniem , a to eutanazja zaprogramowana przez masonów!
STANISLAW2020.08.20 6:09
Bzdura! ŁŻESZ jak parszywy lis! Katolicy to nie Ty! Nie mają nic wspólnego z negowaniem szczepionek i koronowirusa. To tylko jest działaniem znachorów i świrów!
statystyk2020.08.19 19:45
Statystyki pokazują że tam gdzie ludzie szczepią się na grypę tam umierają na nią i na covid. Brawo prezydent Duda za dystans do glupoty. Szumowski kłamie że niedobór tysięcy zmarłych w bieżącym roku to kwarantannowy skutek mniejszej ilości zgonów na grypę i na drogach bo to są łączne liczby rzędu ok 250 osób. https://www.obserwatoriumbrd.pl/resource/51ea95dc-38f9-4348-8c33-79fe093d71d5:JCR Źródło: Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2019-2020-liczba-zachorowan-i-zgonow-na-grype-982828 w sezonie epidemicznym 2019/2020 odnotowano ponad 3,9 mln zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, od września 2019 r. na grypę zmarło w Polsce 65 osób, a od początku 2020 r. - 62 osob
STANISLAW2020.08.19 20:48
Więc mi odpowiedzcie na to, Błochowiaki i fałszerze, jaki obraz śmiertelności we Francji Hiszpanii i Włoszech po zestawieniu śmiertelności ubiegłego i więcej lat oraz śmieretelnośc tego roku. Polska jeszcze niema takiego badania, bo koronawirus w toku: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/covid19-france-mortality2019vs2020.jpg http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/hiszpania-covid19-pandemia.jpg
statystyk2020.08.19 23:14
W Wielkiej Brytanii przeciwko grypie szczepi się 78 procent populacji, w Holandii 76 procent, we Francji i we Włoszech ponad 70 procent. Mieszkańcy tych krajów robią to regularnie co roku. O hiszpani mało piszą. W sezonie 2013/2014 zaszczepiło się zaledwie 3,8 proc. Polaków. Nawet wśród grup ryzyka niewiele osób korzysta ze szczepień. Wśród osób powyżej 65. roku życia przeciwko grypie zaszczepiło się jedynie 12,1 proc. populacji - dużo mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej. W Hiszpanii szczepi się przeciwko grypie 56,9 proc. osób w tym wieku, a w Wielkiej Brytanii - 70,3 pro
statystyk2020.08.19 23:18
https://n-16-3.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p187/i/7b7a53e239400a13bd6be6c91c4f6c4e/54b270c6-272d-49c1-bf28-117c0b4a2791.png
statystyk2020.08.19 23:27
Matematycznie koronawirus jest mniej groźny niż minus 2 stopnie za oknem. Ubiegła zima była wyjątkowo ciepła stąd takie a nie inne statystyki.
STANISLAW2020.08.20 6:14
Co Ty łżesz? Są już wykresy śmiertelności na koronowirusa z Francji, Hiszpanii iWłoch. Będą i z Polski! Jak temu zaprzeczysz? Dlaczego łżesz? http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/covid19-france-mortality2019vs2020.jpg http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/hiszpania-covid19-pandemia.jpg
prosty2020.08.20 8:02
W uzupełnieniu (po angielsku) analiza z widocznym szczytem koronawirusowym z USA. Mimo, że poważnie zaatakowanych było tylko kilka stanów, a wykres z całego kraju. Wirus ma potencjał, jeżeli powstaną ogniska: https://www.sciencealert.com/2020-has-killed-up-to-200-000-extra-people-in-the-us-so-far:
cd2020.08.19 23:35
cd. w maju br. w naszym kraju odnotowano w sumie 31,5 tys. zgonów, gdy w maju ub. roku było to 33,2 tys.
STANISLAW2020.08.20 9:01
Pokaż mi wykres, pokasż źródło! Nie ukrywa kompromitacji umyslu!
wykres sobiee wytatuuj na czole2020.08.20 11:43
https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/dane-z-gus-w-maju-w-polsce-31-5-tys-zgonow-nie-wiecej-niz-w-maju-zeszlego-roku,88268.html Liczba zgonów w Polsce w trzech pierwszych miesiącach epidemii COVID-19 nie odbiega od liczby zgonów w analogicznym okresie w latach poprzednich - wynika z danych GUS. I tak w maju br. w naszym kraju odnotowano w sumie 31,5 tys. zgonów, gdy w maju ub. roku było to 33,2 tys. w 2020 r. liczba zgonów od marca do maja wyniosła 103,6 tys., to w 2019 r. było to 102,8 tys. (W 2018 r. było to 107,8 tys. zgonów). Nie widać więc, żeby epidemia w znaczny sposób przełożyła się na wzrost liczby zgonów w kraju. GUS nie podał dotychczas, jak kształtuje się liczba zgonów za czerwiec br.
...2020.08.20 11:46
Szczyt ilości zmarłych na covid to był z kwiecień z liczbami do 40 osob dziennie.
les2020.08.20 21:42
z kimty tak szczytowales,ze ci sie tak temperatura podniosla do 40°
STANISLAW2020.08.20 23:13
Tak, to prawda, sprawdziłem źródłowo, iz w obecnym roku rzeczywsiście jest spadek śmiertelności. No, gdyby nie było koronowirusa, to ten spadek bylby jeszcze większy - o właśnie o te 1920 zmarłych na Covid do dziś. Takie jest prawidlo tej pandemii! Warto podjąc refleksję, dlaczego ten spadek śmiertelności? Wysunięto, iz z powodu prawideł kwarantanny i zmniejszonego ruchu drogiowego... To jednak za mało tlumaczy. Mam inne wytłumaczenie. Otóż z mediów i wielu innych źródeł wyszły usilne zachęty, żeby otoczyć specjalną troską, wprost czułością - seniorów! Odczułem to osobiście! Odczuli to inni! Jest to ciekawe zjawisko socjologiczne i moralne, jak lepsza atmosfera i troskliwość o starszych mogą przedłużać życie. Tak, to jest TO! Zdaje się, że w wielu innych krajach tego zabrakło, a nawet wprost przeciwnie - skazano seniorów na pożarcie przez koronowirusa, jakby z troski o rentowe banki i o zwiększenie odporności "młodego stada" "pozwolono" seniorom sie zarażać, by zarażali innych. SIC!
Anonim2020.08.21 0:39
Moja babcia mowiła że kto nigdy nie choruje ten przy pierwszej poważnej infekcji umrze. Nigdy się nie szczepiła sezonowo i mimo astmy dobila 93lata. Ludzie 90plus mają na koncie nie jednego wirusa i paradoksalnie z koronawirusem lepiej sobie radzą od osób 70plus. Spróbuj brac sterydy ktorymi leczy się covid a momentalnie rozwalisz układ odpornościowy. Wg badań statystycznych np piłkarzy na przeciwciała ogrom ludzi mialo kontakt z wirusem ale wyrywkowe np w sanatoriach wykluczają że to oznaczało automatycznie dłuższą chorobę nawet bezobjawową. Wniosek-trzeba się pilnować a nie popadać w paranoję osłabiając tym samym system immunologiczny. Wirus jest wszedzie. Czy ktoś zna pacjenta zero na nie występującą latem grypę? Dodam ze kazda szczepionka opiera sie o wyzej wymieniony system ze co nie zabije to wzmocni i sa to oslabione czastki wirusow lub bakterii. O ile jednorazowe szczepienia w dziecinstwie np na gruzlice maja duzy sens o tyle coroczne sezonowe zaburzaja naturalne mechanizmy odpornosciowe. Srednio chorujemy na grype co 5 lat. Na cos trzeba chorowac.
wikipedia2020.08.21 3:13
Przykro mi Stanisławie że jako osoba szczepiąca się jesteś w grupie zagrożenia Covid-19. I przykro też że możesz objawowo zarażać innych. Prawa do kwarantanny osobistej nikt ci nie odbiera. Prawidłem w sezonie jesienno zimowym jest osłabienie organizmu, więc moja refleksja jest taka, że kategorycznie odradzam jakiekolwiek wyjście z domu byś nie dołączył do tych 1920 osób. Poza koronawirusami są jeszcze ortomyksowirusy, rinowirusy, paramyksowirusy i wiele innych. Gdyby je wyeliminować poprzez kwarantanne spadek zgonów byłby ogromny. Moja rada-chroń siebie i innych przed sobą nie wychodząc poza próg mieszkania choćby na minutę, gdzie czyhają patogeny jak i niemniej groźne mikroorganizmy........................................................................................ koronawirusy Nidovirales (+)ssRNA ssaki, ptaki wywołują sezonowe przeziębienia; z badań przeglądowych przeciwciał wynika, że większość ludzi przebyła w swoim życiu infekcję tymi wirusami[35] łagodne infekcje układu oddechowego[33] (przeziębienia)[34], SARS, MERS[33], COVID-19[36]
taro2020.08.21 11:06
1. zaplanowane operacje zostaly odwolane,30% mniej zmarlych. 2.ludzie nie chodza do przychodni po lekarstwa,bo albo sa zamkniete,albo sie boja te umieralnie odwiedzac. 3.Operacje byly wykonywane z byle blahego powodu,byle tylko szpital zarobil,nawet ze szkoda smiertelna dla pacjenta, teraz tego nie ma.pacjent mowi,moge z ta dolegliwoscia zyc. 4. Rak- ile zabiegow radialnych,chemicznych zostalo odwolanych,co uratowalo zycie wielu pacjentow. Z doswiadczenia, z zycia wziete, rodziny meldowaly, ze wczesnie pacjent dostawal chemie do ostatniego dnia zycia i wyciagal nogi, szpital ilekarz zarobili grom kasy. mozesz liczyc tych,ktorzy przezyli w tysiacach.
Anonim2020.08.19 18:43
https://youtu.be/Cc_vb5sBDV4
marzenie parcha - Doktryna Breżniewa2020.08.19 18:26
Przemówienie Leonida Breżniewa w Warszawie na V zjeździe PZPR, 12 listopada 1968 r. - - - - - - - Omawiając na wstępie sytuację polityczną w skali światowej, mówca podkreślił, że w centrum procesu rewolucyjnego znajduje się walka dwóch podstawowych systemów XX wieku - socjalizmu i kapitalizmu. W walce tej ugruntował się światowy system socjalizmu i rozwija się gospodarka krajów socjalistycznych. Jednocześnie pogłębia się współpraca między krajami socjalistycznymi oraz umacnia się ich sojusz z innymi rewolucyjnymi siłami.- - - -Potęga obozu socjalistycznego jest obecnie tak wielka, że imperialiści obawiają się klęski militarnej w razie bezpośredniego starcia z podstawowymi siłami socjalizmu. Rzecz jasna, dopóki istnieje imperializm, w żadnym wypadku nie wolno nie brać w rachubę niebezpieczeństwa wojny, które niesie ze sobą imperialistyczna polityka. Jednakże jest faktem, że w nowych warunkach imperialiści coraz częściej stosują także inną, bardziej podstępną taktykę. Szukają słabych ogniw w socjalistycznym froncie, stosują kurs na wywrotową robotę ideologiczną wewnątrz krajów socjalizmu, starają się oddziaływać na rozwój ekonomiczny tych krajów, próbują siać niezgodę, wbijać kliny, popierać i podsycać nacjonalistyczne nastroje i tendencje, aby następnie chwytać te kraje po kolei za gardło. Słowem, imperializm próbuje podważyć trwałość socjalizmu właśnie jako systemu światowego. - - - Doświadczenia rozwoju i walki krajów socjalistycznych w tych nowych warunkach na przestrzeni ostatnich lat, w tym również i niedawna aktywizacja sił wrogich socjalizmowi w Czechosłowacji, z nową mocą przypominają komunistom krajów socjalistycznych, jak ważne jest, aby ani na chwilę nie zapominać o pewnych najistotniejszych prawdach, które wytrzymały próbę czasu. - - - - Jeśli nie chcemy zahamować naszego marszu drogą budowy socjalizmu i komunizmu, jeśli nie chcemy osłabić naszych wspólnych pozycji w walce z imperializmem, powinniśmy zawsze i wszędzie, przy rozwiązywaniu wszelkich problemów naszej polityki wewnętrznej i zagranicznej zachowywać niezachwianą wierność zasadom marksizmu-leninizmu, wykazywać jasne, klasowe, partyjne podejście do wszystkich zjawisk społecznych, dawać zdecydowaną odprawę imperializmowi na froncie ideologicznym, nie czyniąc żadnych ustępstw na rzecz burżuazyjnej ideologii.
Paweł2020.08.20 1:36
Kuźwa, nieźle Ci to wyszło!!!
Elwira2020.08.19 17:28
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Znajdź lale juz dzis2020.08.19 17:11
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! -- www.lexlale.com.pl -- Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
yyy2020.08.19 15:45
dobry artykuł i gówno-pandemia
STANISLAW2020.08.19 20:51
Nie bluźnij, bo Ciebie też może dotknąć Covid-19! Może być bieda! http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/covid19-france-mortality2019vs2020.jpg http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/hiszpania-covid19-pandemia.jpg
yyy2020.08.19 15:42
ten artykuł to właśnie dezinformacja!
taro2020.08.20 12:27
dezinformacja to polykanie tego co przekazuja media,politycy i ideologiczne swiry z tytulem doktora,czy ubrane w biale kitly palanty, wmawiajace nam o 10-cioletniej pandemii,dozywotnim noszeniu masek, szczepieniu i dla pewnosci jeszcze jednorazowym posmiertnym szczepieniu.
karo2020.08.19 14:35
Ciekaw jestem kto wymyslil 50 osob na weselu, a nie 100 na przyklad , jakie byly tego podstawy
Anonim2020.08.19 12:46
Negowanie pandemii obraża pamięć ofiar - tak oto złotousty Szumowski usprawiedliwia swoją głupotę i kryminalne decyzje
STNISLAW2020.08.19 20:53
Tak, bo publikacje Błochowiaków i znachorów są chichotrem nad trumnami setek tysięcy zmarlych, jak tu np: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/covid19-france-mortality2019vs2020.jpg http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/hiszpania-covid19-pandemia.jpg
Torchwood2020.08.19 12:22
Co za pieprzenie. Publikowanie danych o zarażeniach na Instagramie - po cholerę? To nie zdjęcia obiadu w restauracji, żeby je wrzucać na Instagram. Jak ktoś nie potrafi czytać, a tylko oglądać obrazki, to najwyższy czas się nauczyć. Plus te "aż około 5 tys. zgonów", które Wielka Brytania odjeła bo zmieniła metodę liczenia ofiar. Dlaczego "aż" - te 5 tysięcy to tylko jakieś 10% zgonów spowodowanych Covid-19 w UK, więc ich odjęcie nie zmienia znacząco obrazu epidemii.
olek2020.08.19 11:02
Kto wyjaśni na co poszły miliony otrzymane w ramach dotacji przez rodzinę ministra. Same wały
grimm2020.08.19 10:23
Nawet z tego tekstu należałoby powątpiewać w pandemię. A pomimo to autor posługuje się tym określeniem jakby nigdy nic.
Andy Semicki Rabin2020.08.19 10:15
Rzecz w tym, że problemem nie jest "twarz ministra", tylko polityka rządu będącego na sznurkach globalistów-masonów. Kto stawia nas ciągle przed alternatywą rządów albo złodziei, albo masońskich popychadeł?
Andy Semicki Rabin2020.08.19 10:12
Wytarła się twarz ministrowi, trzeba więc nowej.
casa i nova2020.08.19 10:08
El3wirka z Tvn-u wiecznie pisze. Nie do zdarcia.
Wojtek z TVN-u2020.08.19 10:05
Proponuję Szczerbę na Ministra Zdrowia! Tak krytykuje to pewnie sobie poradzi.
ev2020.08.19 9:50
Bla bla bla bla bla bla , bla bla. Bla bla bla bla ble bla ble bla bla ble sre.
prosty2020.08.19 9:06
Widzę, że fronda dołącza do nagonki na ministra Szumowskiego. Można oczywiście mieć zastrzeżenia do zakresu codziennych informacji. Dla mnie przede wszystkim brak danych o ogniskach, gdzie, ile osób zdiagnozowanych.Bo przy 200 osobach w województwie jest różnica, czy to jeden zakład i rodziny pracowników, czy rozproszone - w drugim przypadku jest duże ryzyko poziomej transmisji. Wiadomo, że państwa będą grać epidemią, chcą wspierać własne gospodarki, stąd ograniczenia kwarantanną. Wprowadza je często kraj o wyższej liczbie zachorowań na milion mieszkańców wobec innego, o niższej. Takie życie. 800 pozytywnych diagnoz robi wrażenie, ale wtedy, gdyby śmiertelność była na poziomie 15% czy więcej. Jeżeli jest poniżej 1%, na co wskazują dane, sytuacja jest inna. Są mniejsze państwa z wyższą liczbą zakażeń, o powadze sytuacji decyduje tło zgonów i liczba aktywnych przypadków. Trzeba przyjąć do wiadomości, że podstawowe problemy to łatwe przenoszenie wirusa, długi okres ujawniania, nieprzewidywalne skutki u młodych i wysoka śmiertelność osób 80+. To prowadzi do ognisk i temu trzeba przeciwdziałać. Ostatni temat to choroby towarzyszące i zgony. Nie rozumiem autora, w sytuacji zgonu w wypadku samochodowym osoby zakażonej przyczyną śmierci będzie wypadek. Przy chorobach towarzyszących nie jest tak prosto. Można długo funkcjonować z niektórymi chorobami, dodanie koronawirusa to mieszanka śmiertelna. Co wtedy?
Polak2020.08.19 8:06
Kolportować to wszędzie i szeroko jak się tylko da , to Polska racja stanu. Zakutym łbom i ruskim onucom -won !!! Wysyp trolli ruskich i innych -jest niesamowity . Ale Polska i Polacy pokonamy ich !
Leszek2020.08.19 7:04
Dziękuje panie ministrze! najlepszy minister Zdrowia do tej pory .
Lennon2020.08.19 7:48
Najlepszy. Żaden nie wyciągnął tyle kasy na przekrętach.
Leszek2020.08.19 10:34
każdy człowiek ocenia drugiego patrząc na swoje życie
Elwira2020.08.19 6:35
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
AVI2020.08.19 4:27
Kim ty jesteś grzesiu, że tak dezinformujesz? Najgorzej, jak różne mędrki bez żadnego wykształcenia mądrzejrze od lekarzy, profesorów, a przede wszystkim od rządu. Od rządu to mądrzejszy prawie każdy Polak, rozparty na fotelu i popijający piwko i domagający się od rządu słuchania jego "dobrych rad". Wstydzilibyście się! A Fronda całkiem schodzi na psy. Drukuje sensacyjki, żeby nabić kliknięcia, a to, że niby-moderator pozwala na straszliwe wulgarne bluźnierstwa, na wpisy ludzi niewątpliwie z kłopotami psychicznymi, którzy wulgarnie obrażają uczucia katolików i mają z tego wielką hucpę. Podobno obrażanie uczuć religijnych jest karalne, ale pseudo- poświęcony portal nic sobie z tego nie robi i codziennie prawie pod każdym artykułem mamy obsceniczne, wulgarne i bluźniercze wpisy. Widocznie cieszą redakcję, skoro nikt tego nie usuwa. A teraz jeszcze redakcja wdaje się w antyrządową i antyludzką kampanię mieszania ludziom w głowach z powodu koronawirusa i publikuje różne bzdety. Szkoda, bo był to jeden z nielicznych niezłych prawicowych portali, a schodzi do rangi brukowca epatującego sensacyjkami i bluźnierczymi, wulgarnymi komentarzami.
Rydzyk Śmigły Zając2020.08.19 0:19
Na tym zdjęciu to trójca święta?
Clint2020.08.19 2:35
A ty chłopczyku, co tu robisz?
Rydzyk Śmigły Zając2020.08.19 7:44
Fronda to jedna z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie. Wchodzę tu czasem, żeby się pośmiać. P.S. Skąd masz takie dziwne imię? Kompleksy eastwoodowskie? Chciałbyś mieć wielkiego gnata?
Aneta2020.08.19 0:15
Przestańcie wypisywać idiotyzmy. Przejdźcie się specjalisci od wszystkiego na oddzial intensywnej opieki w Brazylii, w Teksasie, w Meksyku. Przestanjecie pier...ć bzdury.
Clint2020.08.19 2:38
Biedna zastraszona medialnie dziewczyna. Na pewno wróciła z Brazylii i Teksasu, z oddziałów intensywnej opieki ;D
moderator2020.08.18 22:37
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
NaziBarbi2020.08.18 23:53
Troli obcych jest coraz więcej, a było tu tak pięknie kiedyś.
STANISLAW2020.08.19 9:03
Moderatorze, wszystkiwe sanujące się fora, aby nie doprowadzić społeczenstwa do całkowitego zwariowania, raczej mają jakies mechanizmy usuwania, czasowego lub stalego blokowania kretyństwa. W pewnych kregach może i jest zapotrzebowanie na kretyństwo, może na pewien czas przyniesie to jakieś dodatkowe zyski z reklam ("pieniądz nie śmierdzi"), ale w ostateczności forum i portal stają się obrzydliwe i bardziej niż pieniądz śmierdzące, czymś, co sie raczej unika. Ja np. nikomu Frondy dotąd nie zaleciałem...
hrabia Potocki2020.08.18 22:15
Wsystko zostalo na tym swiecie zniszczone prez ta tzw. Corone i wladcow tego swiata, ;malzenstwa , rodziny, przyjaznie, mlodzi ludzie i ich morale , przyszlosc panstw, religia, powstalo zadluzenie ktore poszczegolne kraje nigdy nie splaca i dalej natepuje zastraszanie i oglupianie ludzi na calym swiecie, czyz jedzenie samemu w samochodzie z maska na twarzy nie jest tego przyklaem, pozdrwiam normalnych ludzi
Piotr Nowak2020.08.18 22:33
Ty hrabia, tobie chyba defekt mózgu tyłek obrabia !
ladychapel2020.08.18 22:02
Jeszcze pod koniec lipca deklarował w rozmowie w Polsat News, że nie zamierza składać dymisji. - Temat rekonstrukcji rządu jest wałkowany głównie przez media od dwóch tygodni. Broń Boże, nie chcę odchodzić. Tu jest w tej chwili wyzwanie koronawirusa - powiedział Łukasz Szumowski. Deklarację powtórzył przed kilkoma dniami w programie "Tłit" w Wp.pl. - W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można rozmawiać o "opuszczaniu okrętu". Jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi - stwierdził.
Panie Grzesik2020.08.18 21:46
Niech pan zadba, by z forum usunąć spam reklamujący fałszywe dokumenty i banknoty.
Przynajmniej nie pierdzi w tramwajach, autobusach.2020.08.18 21:44
Zdesperowany parch Keller-Krawczyk już jest na wylocie. Nie wie jak na siebie zwrócić uwagę. Jako Elwira, seks kamerki, szybka randka, kretynizacja, oficer LWP, Urszula, Agnieszka, mordechaj, itp., itd. - YEBNIĘTY na dobre! I bardzo dobrze. Niech klika, czasu nie zatrzyma ch.... strzeli wcześniej niż mu się to wydaje.
Elwira2020.08.18 21:39
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Jarek Kulas2020.08.18 21:45
Cześć, Elwirka. Chętnie się z tobą umowię.
Elwira2020.08.19 21:05
Żuj jaja POwska dziwko.
ianek2020.08.18 21:37
norymberga dla zdrajców sprzedawczyków sługusów światowej masonerii pisowskiej więzienie dla krzywoustego premierka i jego złodziejaszka szumowskiego nigdy więcej głosu na socjalistów z pis nigdy
Piotr Nowak2020.08.18 21:31
Psy lewackie, głównie z GW, TVN, Rzeczpospolitej, Onetu, Faktów załatwiły kolejnego z najlepszych Ministrów rządu M. Morawieckiego. Po Profesorze Ministrze Środowiska Janie Szyszko, którego ta gadzina wykończyła nerwowo, teraz Minister Zdrowia Profesor Łukasz Szumowski, wobec ciągłej nagonki lewackich świrów, rezygnuje ze stanowiska ! Polacy, róbmy jak najszybciej repolonizację mediów i gońmy z Polski tych cholernych terrorystów pseudoekologów, tudzież niemieckich „obrońców” zieleniny. Wygońmy tych zajobów z Polski, bo jak widzę te pyski gdziekolwiek to dostaję odruchu wymiotnego !!! Panie Premierze Morawiecki, jak długo to będzie trwało ?! Czy nie ma sposobu, by tych świrów odesłać do Niemiec czy Austrii ?! Jaki inny kraj pozwoliłby na coś takiego ?! Tą sprawę należy przekazać prokuraturze, cofnąć decyzje administracyjne, zdelegalizować ich – i kopa !!! P.S. Greenpeace Polska: Alekxander Egit – Prezes, Gertrud Koerbler – członek zarządu, Heinz Reindl – Przew. Rady, Florian Faber – czł.. rady, Karin Kueblboeck – czł. Rady.
Anonim2020.08.18 21:37
Ty Nowak, załóż maskę na facjatę i zrób 10 km może ci powróci rozum
Piotr Nowak2020.08.18 22:35
Ty anonim, stuknij się w to, co jeszcze ci zostało do stuknięcia się ! Twoje zwoje mózgowe zajobie są inne niż moje ! Ponadto, ty pochodzisz od innej małpy !
Obok "Piotra Nowaka" to ty dziadu...2020.08.18 23:11
(dokończ sam)
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.19 21:07
Wszystkie Nowaki fajne chłopaki! Tik Tak która godzina!
prezes PIS2020.08.18 21:41
jarosław KALKSTEIN
Przeciw kretynom2020.08.18 21:55
Masz koleś problem bo do tych lewackich psów w sprawie covid, rzekomej pandemii i działań pana Szumowskiego, dołączyły ostatnio tacy z prawej strony jak SIECI , DO RZECZY, PCH24 a dzisiejszy artykuł FRONDY i jego tytuł " Miarka się przebrała" chyba też zastanawia.
Wystarczy porównać Polskę z Belgią, Szwecją,2020.08.18 20:35
Włochami, Hiszpanią!!! - - - Dziękuje panie ministrze! - - - Uratował Pan od śmierci setki, jeżeli nie tysiące Polaków! Zgodnie Przysięgą Hipokratesa. - - - - A przy okazji, zupełnie niepotrzebnie, sporo mend!
Przynajmniej nie pierdzi w tramwajach, autobusach.2020.08.18 20:21
Zdesperowany parch Keller-Krawczyk już jest na wylocie. Nie wie jak na siebie zwrócić uwagę. Jako Elwira, seks kamerki, szybka randka, kretynizacja, oficer LWP, Urszula, Agnieszka, mordechaj, itp., itd. - YEBNIĘTY na dobre! I bardzo dobrze. Niech klika, czasu nie zatrzyma ch.... strzeli wcześniej niż mu się to wydaje.
Elwira2020.08.18 20:07
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Elektor2020.08.18 19:46
Na platfusów nie ma co liczyć, pisowcy z platfusami nawzajem kryją swoich złodziei, ale liczymy na Konfederatów i innych uczciwych Polaków, że dopilnują aby ten ryży symbol pisowskich oszustw i przestępstw trafił tam gdzie powinien siedzieć. Jeszcze takich szkodników i przekrętów jak pisowcy to u władzy u nas nie było! Platfusy to drobne płotki przy nich są.
Piotr Nowak2020.08.18 21:37
Mówisz, że Konfederaci to uczciwi ludzie ?! Stuknij się w to, co jeszcze ci zostało do stuknięcia się !
Dziękuje panie ministrze!2020.08.18 19:22
Uratował Pan od śmierci setki, jeżeli nie tysiące Polaków! Zgodnie Przysięgą Hipokratesa. - - - - A przy okazji, zupełnie niepotrzebnie, sporo mend!
XYZ2020.08.18 18:47
Apostoł nas opuścił.
Szybka Randka2020.08.18 18:11
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
verizanus2020.08.18 18:04
o tym można też chyba (a nawet więcej) przeczytać na stronie dakowsk.pl
Szybka Randka2020.08.18 16:38
Niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu www.lexlale.com.pl
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 !!!2020.08.18 16:20
𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐎𝐛𝐬𝐞𝐫𝐰𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐢 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 !!!!
verizanus2020.08.18 18:05
Bill nikomu krzywdy n ie zrobi bo to dobry człowiek jest jak Lenin i Geremek np. Tacy to tylko dobro robić umiejo ;)
Obserwator2020.08.18 15:33
Ten portal bardzo dużo traci dopuszcajac takie bluźnierstwa i opluwanie ludzi, jak ponizej. Az wstyd tu zabierac glos!!!
Alojzy Cedzidło2020.08.18 16:46
Myślisz o " komentatorach " ? 200 % racji .
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 !!!2020.08.18 15:26
𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐢 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Jerzy2020.08.18 15:24
dziś zbrodniarz i mason szumowski złożył łaskawie rezygnacją, ostatni dzwon dla prezesa, aby gnidę w kajdanach wyprowadzić...
ciekawy2020.08.18 15:02
Pozwolenie na publikację bluźnierstw jak te poniżej to wielki skandal.
Cierpliwie zbieram twoje "cytaty"2020.08.18 15:04
parchu z tytułami naukowymi. Przyjdzie moment, że je zacznę rozsyłać do m.in. Polityki. Do parchów z waszej Loży. Cytaty nie tylko twoje, ale i Hartmana. Do jego UJ-tu!
Ja twoje też, "muchos dineros".2020.08.18 17:29
he he
Cierpliwie zbieram twoje "cytaty"2020.08.18 14:57
z tytułami naukowymi. Przyjdzie moment, że je zacznę rozsyłać do m.in. Polityki. Do parchów z waszej Loży. Cytaty nie tylko twoje, ale i Hartmana. Do jego UJ-tu!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:39
Konfederacja zawsze razem z Komuna przeciwko Polsce.
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.08.18 14:30
A oto przyklad "ELOKWENCJI" PARCHA nazwiskiem HERTRICH - WOLEŃSKI !!!
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 !!!2020.08.18 14:18
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄 !!!
katolik2020.08.18 14:17
miejmy jednak świadomość ,że dno PO juz dawno by nas wybiło jak kaczki pływajace w różnych stawach
Michał Jan2020.08.18 14:37
Jak chcecie żyć w takiej świadomości, to sobie żyjcie.
katolik2020.08.18 15:00
ale chyba zgadzasz się, ze dno PO i pokrewne dna to nienormalni ludzie i ci co na nich głosują , bo jak można,( już pomijam zło, będące ich udzialem) upierać się i wmawiac innym, żeby widzieli to czego nie ma ,że baba to chłop a chłop to baba. A co z wizytą u doktora, takiego to tylko do znachora psychiatrii( nie lekarza psychiatry)
Hue2020.08.18 15:43
Ale to wasz bog byl i jest pierwszym gender. Przeciez uwaza sie za syna i ojca jednoczesnie. A przy okazji czasami identyfikuje sie jako duch swiety.
katolik2020.08.18 15:55
wiesz dlaczego tyle ludzi jest pokręconych, tzn ,są przekonani w chorej psychice, że mają odwrócone jaja z mózgiem, bo nie nadąrzają za rzeczywistością, tą która była i która jest, do tego sa poganiani dziadowskim biczem masonow. Biedni, bo muszą czuć się opuszczeni i nie radzą sobie z sobą, są zakręceni , jakby ciągle na haju
Hue2020.08.18 15:58
Dlaczego sie wykrecasz? Identyfikowanie sie za syna i ojca jednoczesnie juz dla katolikow ok?
katolik2020.08.18 16:07
to nie wykręcanie, tylko nie chciałem CI powiedziec, jestes, aby blużnić Bogu, jesli Go odrzucasz, to przynajmniej nie dotykaj tematu Boga
Hue2020.08.18 16:14
W sensie, nie mozna mowic, ze trojca istnieje bo to bluznierstwo? Czy po prostu upadla twoja wizja na temat gender?
katolik2020.08.18 16:16
ALE HUE zapewne chciałbyś wierzyć w Boga, tylko trudno Ci właśnie uwierzyć w to co dla człowieka nienamacalne, to właśnie wiara. Porozmawiaj z Księdzem o swoich pytaniach, a znajdziesz droge do Boga i przestaniesz być niedowiarkiem i od razu poczujesz się szcześliwy!
Hue2020.08.18 16:27
Skoro więc człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga, a bóg nie ma płci. To dlaczego masz problem z człowiekiem, który jak bóg nie ma ścisłe zdefiniowanej płci?
katolik2020.08.18 16:52
przepraszam , ale jesli nie wiesz, co masz( w sensie rodzaj jaj) , to o czym ta rozmowa
Hue2020.08.18 17:16
Rozmowa jest o tym, że masz problem z osobami, które urodziły się nie tak, jak oczekuje tego społeczeństwo. Jednocześnie to samo społeczeństwo nie ma probkemu, że Bóg uważa się za swojego syna. I wg kościoła, nie jest ani mężczyzną, ani kobietą. Skoro tyle rzeczy laczy Boga z osobami gender, to skąd wasz problem z tymi osobami?
katolik2020.08.18 18:29
zrozum gender lgbt to ideologia wymyslona przez masonów. dla zmniejszenia liczby ludzi na świecie. Wiesz,ze sodomia jest obrazą Boga
Hue2020.08.18 21:17
Dlaczego nie trzymasz się tematu? Sodomia i masoni? Pytanie jest proste, czy bóg uważający się za własnego syna i ducha to normalność?
katolik2020.08.19 9:09
tak, taki był zamysł samego Boga na temat Boga i świata. To jest wiara. Tematu Trójcy św nikt nie zgłębi, więc nie szukaj jednoznacznej odpowiedzi. a geje nie sa , nie będą Bogiem ,więc nie możecie być jednym w 2, czy 3 osobach.Problemem jest to, że geje za sprawa masonów doszukują się czegoś czym myślą,że przechytrzą Boga w swoich chorych myślach, szukają usprawiedliwienia dla swoich wymysłow i slabości.To gra szatana jest. Gdyby Bóg chciał żebyś był babochłopem , urodziłbyś się hermafrodytą. Poszukaj siebie od nowa! Powodzenia w uzyskaniu wiary! Wszystko na temat
ZA TO W CZASACH MONARCHII2020.08.18 21:47
STANOWEJ CHŁOPI KTÓRZY TYRALI U BISKUPA W POLU, NIE BYLI POGANIANI.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:14
Wzmacniaja sie agenturalne sily,dazace do eksterminacji Narodu Polskego.
spie*dalaj parchu Woleński!2020.08.18 14:16
do piachu!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:19
Chamstwo i wulgarnosc zawsze wskazuja na rosyjski Wschod za Uralem.
katolik2020.08.18 14:24
na pewno takie sa zamiary masonów, dlatego właśnie powiedziałem, ze dno PO dawno by nas wybiło jak kaczki, propagując ideologię śmierci w różnych postaciach, czego dają przyklad
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:31
Ten pseudo-katolik to stary tutaj prowokator komunistyczny,klamie i maci,szerzac zamieszanie.
katolik2020.08.18 14:53
hm, kolego ty jesteś jakiś taki pokrecony czy co, co z toba
katolik2020.08.18 14:14
prawda jest taka,że zarazą którą stworzyli masoni łatwiej się zarazić niż grypą, dlatego lepiej tę głupią maseczkę założyć dla ochrony siebie i innych, ale nie oznacza to, że mamy poddać sie szczepieniom masonów, szczepionce śmierci! bo gates i soros cmentarne hieny tak chcą!
𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀!!! - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!!!2020.08.18 13:54
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗 - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
Reytan2020.08.18 14:17
Wariaci i kretyni sa posrod nas,niestety.
NaziBarbi Izyda2020.08.18 13:52
Wszystko lepsze niż tęczowe PO.
k2020.08.18 13:40
tekst o niczym, jak się nie wie, to można zapytać, choćby pobliskiego sanepidu, gdzie wiele z tych,,niewiadomych'' można łatwo wyjaśnieć i wiele redakcji tak robi debilny tekst w stylu ,,czy na pewno jest pani dziewicą"
śmierć i podatki2020.08.18 13:37
Trzymając się uniwersalnych definicji nie ma chorób bezobjawowych a skoro ktoś na to umiera to znaczy że nie da się długo oszukać przeznaczenia. W wielu krajach ten wirus wyparł m.in. grypę czy odrę. Kiedy będą poddawane kwarantannie osoby tworzące podatki?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:22
Sfprmatowani kretyni daza do eksterminacji Narodu.
Marzyciel2020.08.18 13:30
Ryży nabił kabzę. Powinszować pomysłu na biznes! Fronda też wspiera go propagandowo w tym numerze "na maseczki". PiS to wiadomo, partia antypolska, więc ich działania szkodzące Polakom nie dziwią, ale jednak skala przekrętów budzi szacunek! Osobiście też chciałbym kiedyś zrobić taki numer!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.18 13:30
Polski rząd kłamie i oszukuje! jakoś mnie to nie dziwi...
Marzyciel2020.08.18 13:40
To prawda, dotąd takich parszywców u władzy nie mieliśmy, ale doceń hucpę, bezczelność, zdecydowanie, z jakim robią swoje przekręty. To inny poziom już! Majstersztyki i to w świetle prawa!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:34
Konfederacja z Komuna zawsze Razem.
Jan Radziszewski2020.08.18 13:04
manipulacja po to aby rządzić tzn mieć poczucie swej totalnej władzy to - jawne kłamstwo środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć.
Roman2020.08.18 13:52
Biedy człowieku. Zapraszam Ciebie na oddział zakaźny, abyś mógł na własne oczy zobaczyć ludzi, którzy po 1 lipca zachorowali na Covid. Nie oskarżaj ciężko pracujących ludzi o niegodziwości, których nie popełnili. Łamiesz ósme przykazanie. Nie ma w tym, co piszesz ani miłości ani mądrości. Jest zwykły ciemnogród i pomieszanie rzeczywistości z urojeniami. Widziałem już w swoim życiu takich lokalnych świętych, którzy wprowadzają rozłam i zamieszanie. Masz internet, więc jeśli kierujesz się dobrą wolą, masz możliwość zweryfikować wszystkie brednie.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.18 14:36
Wariat Wisla sie pali.
Jan Radziszewski2020.08.18 13:01
d-c manipulacja po to aby rządzić tzn mieć poczucie swej totalnej władzy ++ Ap 21:8 8. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. ++ Ap 22:15 15. Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje. +++ Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach + Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. + Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)
katolik2020.08.18 12:57
Polski rządzie idż po rozum i nie poddawaj sie masonom! Obywatele, nie poddadzą sie masonom, a ty rządzie jak chcesz, wybór należy do ciebie
jula2020.08.18 12:55
Jeśli wzrasta ilość osób, które poddano testom, to są to istotne dane, to samo jeśli test jest powtarzany u tej samej osoby, drogie jak diabli testy ale co badają? Wszystkie są tożsame? Jaka to kategoria chorych bezobjawowych? Wyobraźmy sobie taką nomenklaturę u lekarza orzecznika ZUS. Przekaz jest chaotyczny, szablonowy.
katolik2020.08.18 12:54
złożcie skargę na masonów( hm, ale do kogo), dlaczego ludziom zabierają życie
katolik2020.08.18 12:52
ciągle ten masoński lans, jakbyście nie byli tak denni w swej pysze, to w tej bezsilności widzielibyście , że innego ratunku nie ma , jak tylko wezwanie do pokuty i Różanca. Tylko Bóg może nam pomóc! a tu jak barany, beczą i beczą i nic z tego wam nie przyjdzie. Na siłę nikogo masoni nie zaszczepicie, nawet jak będziecie podawac cyferki coraz większe, chyba,że swoje dno PO i te 10 mln poddanych dnu PO
A gdzie wykresy?2020.08.18 12:49
Bez wykresów nie uwierzę.
ladychapel2020.08.18 12:49
"Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory".
memento2020.08.18 13:25
Przypomnij sobie lepiej kto chciał dawać bon turystyczny dziadkom, co oznaczało by bankructwo całej branży turystycznej; A do sklepu, na rynek, na spacer i na wybory trzeba chodzić i kropka