Prof. Legutko: Komorowski jak kulawa kaczka - zdjęcie
04.08.15, 17:28fot. Polska Wielki Projekt

Prof. Legutko: Komorowski jak kulawa kaczka

13

Dziś o godz. 20 Bronisław Komorowski wygłosi swoje prawdopodobnie ostatnie przemówienie. W czwartek oficjalnie pożegna się z urzędem. O prezydenturze Komorowskiego i jej końcowej fazie mówił na antenie TV Republika prof. Ryszard Legutko.

– Zły styl i pozbawiony klasy koniec – ocenił. Profesor przyznał jednak, że nie miał większych nadziei, że będzie inaczej, bo to właśnie Komorowski był jedną z głównych gwiazd przemysłu pogardy. – I na tym zdobył swoją popularność – podkreślił.

Prof. Legutko odniósł się także do decyzji Komorowskiego podejmowanych już po wyborczej porażce. – Jeśli jest tak, że ktoś przegrywa wybory, czy to partia, czy jak w tym przypadku prezydent, oznacza to, że została cofnięta mu legitymacja obywatelska i nie powinien wykonywać żadnych ruchów poza symbolicznymi – przekonywał.

Europoseł PiS powiedział, że w USA taki status określa się mianem kulawej kaczki. – Komorowski jest właśnie taką kulawą kaczką, która powinna dotrwać do końca, a nie wygłupiać się z nominacjami generalskimi. Ale jego koledzy partyjni robią to samo – mówił.

Legutko przyznał, że to co robi ustępujący prezydent jest oczywiście zgodne z prawem. – Jest coś takiego jak zasady przyzwoitości. Ale to kwestia klasy i stylu a Bronisław Komorowski nigdy nie miał szczególnie szlachetnego stylu – skwitował.

MT/Telewizja Republika

 

Komentarze (13):

anonim2015.08.4 17:55
AnitaF zachowała się pan Legutko należycie, zniewagi to się dopuściły te patałachy których wykorzystujesz w celu ukazania pana profesora Legutki w negatywnym ujęciu. Sąd często popełnia błędy szczególnie gdy wymiar sprawiedliwości nadzoruje osoba która jest w posiadaniu nielegalnej broni palnej.
anonim2015.08.4 18:00
AnitaF zabraniasz dla osoby wykształconej w sposób kulturalny podsumowania dokonań tego pseud prezydenta Komorowskiego, przeszkadza wam że na światło dzienne wydostają się występki waszego lubego Komorowskiego.
anonim2015.08.4 18:46
Pan profesor Legutko nikogo nie obraził. Trzech smarkaczy obraziło się za smarkaczy. Miliony wyborców Andrzeja Dudy obraził Adam Michnik. Uczynił to publicznie i włos z głowy mu nie spadł. Tyle, że te miliony odebrały tę pogardę Michnika z satysfakcją z bezsilności ogranego. I ja również w tym miałem swój udział. Czas michnikowszczyzny odchodzi w niebyt. I całe szczęście. Dość rządów styropianowych trepów, które obłowiły się na transformacji ustrojowej '89. Sami żrą kawior, a zwykłym ludziom wypłacają jeden tysia pensji na miesiąc na śmieciówce. I jeszcze każą im się cieszyć i chylić czoła przed debilizmami całej michnikowszczyzny objawianej w "niezależnych" mediach.
anonim2015.08.4 18:49
Dwóch uczniów wrocławskiej szkoły, wbrew opinii większości swoich kolegów, domagało się usunięcia krzyża ze szkoły i po skomentowaniu tego przez wybitnego polskiego filozofa, pozwało go do sądu za nazwanie ich „rozwydrzonymi smarkaczami”. Sąd kazał prof. Legutko ich przeprosić. To jest już dalszy etap przeżerającej nas zarazy tak zwanej poprawności politycznej, gdzie aktywna mniejszość będzie bezkarnie terroryzować większość, powołując się na obowiązujące prawo. Prawo do wolności, nie może być prawem do anarchii.
anonim2015.08.4 20:21
Już jeden kulawy kaczor pitnął do Bruxeli, teraz pora aż drugi wyniesie się na swoją wiochę
anonim2015.08.4 20:25
Panie profesorze - trochę się pan zagalopował z tym szlachetnym stylem. Komor nie miał nigdy żadnego stylu
anonim2015.08.4 20:26
a wracając do gówniarzy z Wrocka - kim jest i co robi prof. Legutko to wiemy. A co robi tych byłych gówniarzy ???
anonim2015.08.4 21:17
AMC Racja. Prawo pozbawione zdrowego rozsądku moze przekształcić się w zwykłe bezprawie. Już starożytni to zauważyli: Summum ius summa iniuria. Współczuć tylko sędziom, którzy muszą orzekać takie sentencje... Ale gdzienam przy dzisiejszym zdziczeniu i rezygnacji ze zdrowego rozsadku do starożytnych....
anonim2015.08.5 4:53
Komorowski był ok , jaki będzie Duda, zobaczymy ? jedno wydaje się pewne - ci , którzy jego bedą rozliczać za kilka lat nie będą tego robić tak miło i delikatnie -jak w przypadku prezydenta Komorowskiego...
anonim2015.08.5 6:33
"Komorowski był jedną z głównych gwiazd przemysłu pogardy. – I na tym zdobył swoją popularność – podkreślił" Tak, to prawda, patrzyłem na Komorowskiego jako na gwiazdę "przemysłu pogardy", choc przyodzianego w piórka "dialogu". Czy na tym zodbył popularność? Na pewno ją zdobył na oszukaniu społeczeństwa umilowanie dialogu. W ostateczności jednak ów "dialog" został rozszyfrowany przez wyborców jako przejaw przemysłu pogardy. - przynajmniej ja mam takie odczucie.
anonim2015.08.5 6:37
@Atimeres:Tak, to prawda, patrzyłem na Komorowskiego jako na gwiazdę "przemysłu pogardy", choc przyodzianego w piórka "dialogu". Jakiż to dialog, gdy inaczej myślacych, np. po katolicku, nazywa się średniowieczem (zresztą bez głębszej znajomości epoki średniowiecza - wstyd dla tego historyka!) .
anonim2015.08.5 6:47
Idiotokracja...Tak to się nazywa. Radzę zapamiętać. Ilość absurdów bedzie tylko rosła. Dziadek nazywa to inaczej - "Dawno wojny nie było". Czyli obrzydliwy i barbarzyński reset systemu.
anonim2015.08.5 11:34
"Człowiek zmuszony przez sąd do przeproszenia młodych ludzi, których publicznie znieważył nie jest osobą, która powinna oceniać styl i klasę innych osób" Gnojstwo należy tępić "siłom i mocom".............