Prof. Krystyna Pawłowicz: Środowisko akademickie jest ideologicznie zlewicowane - zdjęcie
16.08.19, 14:00

Prof. Krystyna Pawłowicz: Środowisko akademickie jest ideologicznie zlewicowane

52

Większość środowisk akademickich w Polsce uległo procesowi ideologicznego zlewicowania. Uniwersytet Adama Mickiewicza ustami swojego rektora traci twarz. To kolejny uniwersytet, który włącza się w ataki polityczne, antyrządowe, a nawet antycywilizacyjne - komentowała prof. Krystyna Pawłowicz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że z dużym niepokojem obserwuje rosnące poparcie w środowiskach akademickich dla ideologii LGBT. Część pracowników uniwersytetów wręcz aktywnie angażuje się w działalność tych środowisk.

To jest dowód na to, że większość środowisk akademickich w Polsce uległo procesowi ideologicznego zlewicowania. Środowisko uniwersyteckie uniknęło lustracji (…). Uniwersytety w większości sprzyjają opozycji, zajmują stanowiska polityczne, rady wydziałów wydają uchwały antyrządowe. Mamy do czynienia z przypadkiem ogromnej hipokryzjiWydział Uniwersytetu Adama Mickiewicza był miejscem, które gościło byłego premiera Donalda Tuska, użyczał mu sali i składał wielkie hołdy (…), senat klaskał na jego antyrządowe wystąpienia. Uniwersytet Adama Mickiewicza ustami swojego rektora traci twarz. To kolejny uniwersytet, który włącza się w ataki polityczne, antyrządowe, a nawet antycywilizacyjne. Profesorowie, a przynajmniej rektorzy, powinni znać konstytucję, która wyraźnie mówi, że Polska została ufundowana i ma obowiązek bronić chrześcijańskiego systemu wartości. To znaczy, ze musi bronić także Dekalogu – powiedziała Krystyna Pawłowicz.

W rozmowie z Radiem Maryja podjęty został również temat ataku na ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który w homilii wspomniał o "tęczowej zarazie" co wywołało oburzenie środowisk lewicowych.

Ksiądz arcybiskup nie mówił, że zarazą jest pani Spurek, pan Biedroń i całe to towarzystwo, które wulgarnie włada ulicami miasta, tylko powiedział, że marksizm koloru czerwonego zmienił barwę na tęczową. Każdy ma prawo do takiej oceny, a zwłaszcza osoba duchowna, która ma obowiązek bronić wiary (…). Wystąpienie pana rektora skompromitowało nie tylko jego, jako człowieka o pewnej kulturze, który powinien wykazać się wiedzą nt. systemu religijnego własnego państwa, ale skompromitował się jako skończony lewak, ponieważ naruszył także drugą zasadę jako rektor, a mianowicie zasadę apolityczności uniwersytetów. Wyraźnie włączył się do polityki atakując. Środowiska lewackie zarzucają, że Kościół wspólnie z rządem PiS organizuje niby jakieś seanse nienawiści wobec osób zaburzonych seksualnie, po prostu chorych, które powinny się leczyć. Nigdzie nie padają żadne nazwiska, Kościół zawsze mówi o ideologii – akcentowała profesor.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze (52):

emeryt2019.08.17 16:18
- "Z bardzo prostej przyczyny - pomiędzy obiema dziedzinami są gigantyczne różnice." - Aye aye tovarisch Albert! Tam zamiast astronawigacji uczą astrologii. - "...kto kaleczy polszczyznę w praktycznie każdym zdaniu." - Aye aye tovarisch Albert! Kilka przykładów tego kaleczenia: - "przykłądem" - - "maszyn orętowych" - - "to jak zwykle nie wiesz, o czym mówisz." - (interpunkcja!) - "Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miał mniej, niż trzy do wyboru po zrealizowaniu poprzedniego." - Masz fatalną interpunkcję. Fatalną! Nie potrafisz "zbudować" zdania pojedynczego. Z grzeczności nie wspomnę o tych "rozwiniętych". Brak oczytania, wiek, itp. No dość tego, biorę psa i jedziemy nad wodę. aye aye staruszku
Albert2019.08.17 17:24
Nie ośmieszaj się dodatkowo. I tak już skompromitowałeś się na całej linii. Pod każdym względem. I na każdy temat, na jaki się wypowiedziałeś.
emeryt2019.08.17 14:08
@Albert Widzę, że czuwasz jak prawdziwy pionier przy komputerze, że masz gotowe teksty i żywcem wziętą z Trybuny Ludu odpowiedź. Powiedz skąd ty możesz wiedzieć o poziomie np. Naval Academy w Annapolis? Prawda, kształcącej głównie na potrzeby marynarki wojennej której absolwenci po skończeniu służby zwykle podejmują prace w tej handlowej. Daj sobie spokój z tą oceną szkół wyższych w USA czy EU - bo nie masz zielonego pojęcia, tylko kompleks niższości. Nie wierzę, że jesteś rozchwytywany przez armatorów świata. "Odpękałeś" 3 lata służby wojskowej w marynarce, a po jej zakończeniu na kutry, może nawet na jakiś "kieszonkowy" kontenerowiec. Natomiast widzę, ze masz więcej czasu na blogi niż na pracę, zresztą, w twoim wieku kto ciebie przyjmie do pracy. No i jeszcze ta znajomość, nie tylko w slowie (bla, bla, bla..), ale i w piśmie conajmniej jęz. angielskiego. Jedynie co masz z "marynarza" to język. Ohydnie wulgarny i tragicznie ograniczony. Kapitan, oficer marynarki-gentleman, choćby tej "poprzecznej", jest w stanie opisać, opowiedziec o swojej pierwszej prostytutce, bez udziału rąk i brzydkich słów. Przyjemnego łykendu grażdanin. Aye aye tovarisch!
Albert2019.08.17 14:27
"Naval Academy w Annapolis?" Naucz się baranie odróżniać marynarkę handlową od wojennej na początek. Skoro nawet tego nie umiesz, co się w ogóle za jakąkolwiek dyskusję zabierasz? "Daj sobie spokój z tą oceną szkół wyższych w USA czy EU" Poznałem kilkudziesięciu, albo i kilkuset absolwentów tych wybitnych amerykańskich szkół morskich. Żaden z nich - ale to dosłownie żaden - nie wie, co to jest sekstant, żaden nie umie się posługiwać locjami, ani choćby w przybliżeniu określić pozycji na morzu bez pomocy radia i GPS. "Natomiast widzę, ze masz więcej czasu na blogi niż na pracę" W odróżnieniu od ciebie nie pracuję fizycznie przy kopaniu rowów. Płacą mi za wiedzę, nie za liczbę przeniesionych worków z węglem. Ale ty i tak tego nie jesteś w stanie zrozumieć, bo i skąd? Prawactwo zawsze słynęło z tego, że BMI ma wyższe od IQ.
emeryt2019.08.17 14:53
- "Prawda, kształcącej głównie na potrzeby marynarki wojennej której absolwenci po skończeniu służby zwykle podejmują prace w tej handlowej. - " -"Jedynie co masz z "marynarza" to język. Ohydnie wulgarny i tragicznie ograniczony." - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - "Poznałem kilkudziesięciu, albo i kilkuset absolwentów tych wybitnych amerykańskich szkół morskich." - Aye aye tovarisch! No i jeszcze ta znajomość, nie tylko w slowie (bla, bla, bla..), ale i w piśmie conajmniej jęz. angielskiego. - "Płacą mi za wiedzę,.."-- ... tylko kompleks niższości. Aye aye tovarisch!
Albert2019.08.17 15:31
Akademia w Annapolis nie szkoli oficerów marynarki handlowej. Z bardzo prostej przyczyny - pomiędzy obiema dziedzinami są gigantyczne różnice. To jest akademia wojskowa. Samo to, że wrzuciłeś tutaj akademię marynarki wojennej świadczy o tym, że kompletnie nie masz pojęcia o niczym. Ale jak każdy prawacki przygłup masz wiele do powiedzenia. To bardzo typowe. I niestety dla ciebie - tak samo, jak zawsze zasługujące wyłącznie na pogardę. A co do mojego języka - trudno mi brać na poważnie opinię kogoś, kto kaleczy polszczyznę w praktycznie każdym zdaniu. Wybacz prawaczku - ale nie jesteś partnerem do rozmowy. Poszukaj równych sobie na kółku różańcowym, albo spotkaniu Radia Maryja. Tam zyskasz sobie poklask.
emeryt oryginalny2019.08.17 12:34
@Albert Proszę odłożyć pomiędzy peerelowskie bajki to "rozchwytywanie", jedno że kolonia bolszewicka jaką był PRL trzymał takich absolwentów na swoje potrzeby. Nie bylo możliwe aby po Wyższej Szkole Morskiej taki "kapitan" Kowalski dał się Zachodowi rozchwytywać. Każdy z tych "oficerów" należał do PZPR-u, miał obowiązek pisania raportów do WSI, SB itp., w wypadku odmowy, nie bylo pływania na Zachód, bonów do Baltony. Żyłem w tym kraju wiem jak było. Chcesz Albercie mi powiedzieć, że perelowskie Wyższe Szkoły Morskie była na poziomie podobnych uczelni w UK, Francji czy USA? Dopiero jak PRL się skończył i ta śmieszna flota handlowo-rybacka ostatecznie się niemal rozpadła, bezrobotni z załóg szukali chleba u innych armatorów. I dostali zajęcie, za grosze, ale i to dobre. Dzisiaj niemal cała flota handlowa na świecie szuka najtańszych frajerów. To nie ja, ten inny chamski "emeryt".
Albert2019.08.17 13:17
Zapomniałem, że jak każdy w tym kraju jesteś ekspertem od wszystkiego. Absolwenci Szkoły Morskiej w Gdyni i w Szczecinie opuszczali uczelnię z kompletną wiedzą i papierami na pracę. Biegła znajomość angielskiego, w zależności od wydziału także astronomii, nawigacji, astronawigacji, matematyki, fizyki, maszyn orętowych, elektrotechniki i mnóstwa innych rzeczy. Polska kadra oficerska była absolutnie najlepszą na świecie w tamtej epoce. Mnie wierzyć nie musisz. Wystarczy poczytać coś na ten temat. "perelowskie Wyższe Szkoły Morskie była na poziomie podobnych uczelni w UK, Francji czy USA? " Nie były na poziomie podobnych podobnych uczelni. Były tak o dwie półki wyżej. Uczelnie morskie w UK, czy w USA miały poziom niewiele wyższy od naszego liceum morskiego. Co do przynależności do PZPR, to jak zwykle nie wiesz, o czym mówisz. Oficerowie marynarki handlowej pracujący dla zagranicznych armatorów mieli ZAKAZ przynależności do partii. Jak byłeś partyjny, mogłeś pracować najwyżej w PMH i koniec. "Dzisiaj niemal cała flota handlowa na świecie szuka najtańszych frajerów. " Bo dzisiaj jest edukacja na poziomie śmiesznym. W Polsce też. Ale specjaliści z tamtej epoki nie narzekają na brak pracy. Ja np. pracuję na kontraktach. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miał mniej, niż trzy do wyboru po zrealizowaniu poprzedniego. Frajerzy bez kwalifikacji pracują za grosze, ludzie z kwalifikacjami są rozchwytywani. Na przykład ostatnie kilka miesięcy pracowałem dla Duńczyków, obecnie do końca września mam kontrakt z koreańskim armatorem. A już teraz mam dwie kolejne oferty. I to tylko dlatego, że kończyłem WSM w epoce PRL, a nie współcześnie.
Misio2019.08.17 9:38
Ten cały pis to przecież prawica tylko z nazwy. Owszem, to konserwatywne i zacofane buce ale rozróżnienie lewica/prawica nie polega tylko na podejściu do lgbt i katolicyzmu... przecież te wszystkie 500+,mieszkanie+ i ch... wie co tam jeszcze +, które pis rozdaje byle tylko wygrać wybory, to wszystko czysto lewackie jest
Dariusz Andrzej2019.08.16 20:03
Pawlowicz, prosze zajac sie srodowiskiem, w ktorym zyjemy i rozmnazamy sie. Innego srodowiska nie znam. Prosze zastanowic sie nad tym, o czym Pani mowi. Przyklad: Naturalnym srodowiskiem osob nierodzinnych sa Wyspy Kanaryjskie.
klaus2019.08.16 19:54
Pani Profesor Pawłowicz ma rację , a ja mam pytanie co robi malowany Minister Gowin, tak nieudolnego ministra jeszcze w tym Rzadzie nie było kto to jeszcze toleruje za nic nierobienie,i trzyma piątą kolumnę w Rządzie.
PisowskiProfesorWyszkowskiPoNiepełnejPodstawowej2019.08.16 18:53
Ta jałowa pudernica ma tyle wspólnego ze środowiskiem akademickim, co Sobecka z rozkładówką w Playboyu.
Albert2019.08.16 17:12
W takim razie Kryśka zaświeć przykłądem i jako pierwsza zrezygnuj ze wszystkich tytułów naukowych, jakie otrzymałaś od tych okropnych komunistycznych i lewicowych środowisk akademickich. Nie zrobisz tego? No jaka szkoda, że jak zwykle prawackie szambo umie tylko szczekać, a nie działać...
JONASIK2019.08.16 16:24
Sa kraje, gdzie środowiska naukowe nie popierają LGBT. Tam pani pasuje jak ulał. Podpowiadam przeprowadzkę do: Ugandy, Sudanu, Iraku, Iranu albo innego Kazachstanu.
Max Fiend2019.08.16 16:08
Od zawsze tak było. Dzięki temu ludzkość jest w stałym rozwoju społecznym i naukowym a ostoje zatwardziałego konserwatyzmu umierały śmiercią naturalną :-D
anonim2019.08.16 15:55
Naukowiec to sceptyk, albo ateista - na światowych uniwersytetach, tych najbardziej liczących się, taka postawa zdobywa coraz większą przewagę. Prawdopodobnie również w Polsce.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.08.16 16:07
To sceptyk i ateista. Rzymski katolik nigdy nie zostanie dobrym naukowcem.
ZERR02019.08.16 22:52
Dobrym dla kogo? Dla xxxxxxx ścierw? [.....] ci w usta, ty [.....] [.....] w [.....] k[......] j[....] [.] [.....]
Brexit2019.08.17 5:41
Dla nauki, chłopcze.
ZERR02019.08.17 9:33
dla naukowego marksizmu czy naukowego nazizmu? pół[......]?
emeryt2019.08.16 15:32
Pani Profesor, to co się dzieje w czołowych uczelniach świata, szczególnie w USA, UK i EU wykracza poza logiczne jakiekolwiek wytłumaczenie. Aż trudno uwierzyć w idiotyzm studentów tych uczelni, z wyjątkiem uczelni typu MIT czy medycznych. Czego można oczekiwać, np. od UJ kiedy zatrudnia nieetycznych "etyków" typu Hartman. Przedwojenne polskie uniwersytety miały wydziały które były w czołówce światowej, że wspomnę słynne szkoły matematyków we Lwowie, Poznaniu i W-wie. Warszawski UW miał wydziały pełne światowej klasy, m.in. logików, matematyków, filozofów. Nawet Szkoła Główna Handlowa przed wojna wypuszczała światowej klasy ekonomistów i, jakby to modnie powiedzieć, managerów. Po wojnie zmienili nazwę na SGPiS i zarządzali, "uczyli" sowieckimi metodami i kadrą śmiechu wartą. Wypuścili w PRL tysiące imbecyli, "kadry kierowniczej" dzięki której gospodarka centralnie sterowana, padla. Ale po Polsce kręcą się jej absolwenci, nikiforzy ekonomiczni, ale ideologiczni - na wieki wieków. To tylko jeden przykład. Na szczęście uczelnia ta jako SGH wraca do zdrowia i jest wysoko, nawet bardzo w rankingach światowych. Ale i są obecnie wydziały na polskich uniwersytetach i politechnikach, które należą do najlepszych na świecie, choćby informatyka. Te lewicowe gnojki to zwykle są na wydziałach "humanistycznych".
Albert2019.08.16 17:17
W latach 70. i 80. polskie Wyższe Szkoły Morskie wypuszczały ludzi, którzy byli rozchwytywani przez armatorów z całego świata. Na przykład pamiętam, że około roku 1995 na świecie było tylko pięciu ludzi, którzy mieli jednocześnie patent kapitana żeglugi wielkiej na statki bez ograniczeń wielkościowych, patent oficera pokładowego, patent ETO oraz patent oficera mechanika. Czterej z nich to byli Polacy, piątym był Egipcjanin, który skończył WSM w Gdyni. Ale to były ZŁE, KOMUNISTYCZNE uczelnie...
emeryt2019.08.17 10:26
a co ty baranie mozesz o tym wiedziec
Albert2019.08.17 12:31
Byłem/jestem jednym z tych czterech.
zdziseg2019.08.16 15:28
Panna Pawłowicz zapomina, że zadaniem uniwersytetu nie jest wspieranie polityki rządu, nie jest promowanie wartości i nie jest dbanie o interes narodowy, Zadaniem uniwersytetu jest prowadzenie badań, tworzenie przysłych kadr intelektualistów i promowanie otwartego przepływu idei.
stahu2019.08.17 8:16
600 miejsce najlepszej polskiej ,,ideowej,, uczelni ! ja bym zamilkł...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.08.16 15:16
Spadaj do McDonalda na burgery, pawłowicz!
Arturo2019.08.16 15:08
dużo tych spod Uralu na uniwersytetach
robaczek 2019.08.16 14:53
BO NIKT INTELIGENTY NIE POPRZE PRAWICY!!!!! tyle ;] tylko co 4 wyborca PIS ma wyższe wykształcenie!!!!!!!! czego oczekiwać od tak tępej masy jak wy? wiedzy brak, doswiadczenia brak, edukacji brak, obycia brak, kultury osobistej brak tępe posluszne owieczki kierowane przez proboszcza i jarusia ;] TYM JESTEŚCIE: TĘPĄ ZIDIOCIAŁA MASĄ KTORA KAŻDY KIT PISU ŁYKA !! BA! JESZCAE BRONI TYEGO KITU! tylko Polski szkoda.
...2019.08.16 15:04
Robaczku ale się wysiliłeś z twoją inteligencją daleko nie zajedziesz ????
EJZPM2019.08.16 21:51
NIE PODSKAKUJ PARSZYWY ROBAKU! Zapomnieliście!, Ten " robaczek ", to przecież dawno nie używany nick " durnego geja," JP III, dzielnicowego, Lecha Kellera -Krawczyka, itd ! ..... Nazywasz się sam debilem i chcesz nasz pouczać ? A poszedł ty won, homosiu "kałolubny" ! Trollu jeden ! Tobie Polski nie szkoda, nie kłam bluźnierco! Ty nie jesteś przecież Polakiem, tylko za młodu w niej chowany ! Ty Polski przecież nienawidzisz ! Też o tym wcześniej pisałeś ! Nie mieszkasz SB-ku w Polsce od upadku komuny! Uciekłeś! Co gorsze kąski wpisów, które piszesz sam o sobie zapisuję ,łącznie z data ! Nie wyprzesz się ! Jest o tobie w IPN ! Na innych Blogach "kaganie" też jest jeszcze dużo o tobie ! Wszystko w złym tonie ! Więc nie popisuj sie starcze ponad 70+ ! P.s. Wykształcenie jest po to, aby z nie go korzystać własciwie ! Co z tego że go miałeś?że pokończyłes różne kierunki ! To przydało się, jak widać " diabłu na budę " A co masz teraz w głowie???
ZERR02019.08.16 15:21
21% Polaków w wieku 25-64 lata miało wyższe wykształcenie w Polsce w 2015 r. Czyli wyborca pisu jest statystycznie lepiej wykształcony od ogółu populacji. Sam się zaorałeś, robaku. Najgorszy rodzaj głupca - głupiec 'wykształcony', tak samo głupi jak poprzednio ale z wysokim, megalomańskim poczuciem własnej wyższości yntelektualney.
anonim2019.08.16 22:01
ZERRO! SUPER , PIEKNIE TO UJĄŁEŚ ! TAKI WŁAŚNIE JEST TEN "robaczek "! To chyba kolejny nick " .dumnego g...."?
Albert2019.08.17 10:23
Fakty jak zwykle są dla ciebie miażdżące katoćwoku. http://tajnikipolityki.pl/wp-content/uploads/2015/01/wyksztalcenie-1024x576.jpg
Moni2019.08.16 14:41
Polskie uczelnie to w zasadzie żadne środowiska naukowe. Stąd te niby najlepsze w kraju od lat okupują miejsca dopiero w piątej setce światowych rankingów. Nie przez przypadek to raczej wygodne chlewiki i wylęgarnie dla lewackich oszołomów. Myślę, że po wygranych przez Zjednoczoną Prawicę najbliższych wyborach, nowe regulacje prawne oczyszczą tę stajnię Augiasza strumieniami naprawdę wrzącej wody na przemian z lodowatą.
ateusz2019.08.16 14:58
Pani w ogóle nie ma pojęcia o czym mówi, prawda?
fdf2019.08.16 14:37
Zwolnić środowisko, na wolne miejsca wprowadzić zastępy swoich, zwolnionym odebrać stopnie naukowe, a w skrajnych przypadkach odsyłać na byłe tereny Związku Radzieckiego bo podobno oni stamtąd przyszli a tym emerytowanym obniżyć. Takie czasy, że wszystko da sie!
ZERR02019.08.16 14:43
Dobrze prawisz. Pozytku z nich nie ma żadnego, po co finansować własnego oprawcę i jawnego wroga?
Sebastian Lorenc2019.08.16 14:51
Jasne, a studentów o poglądach innych niż linia partii relegować natychmiast, za działalność antypaństwową. Tylko coś mi to przypomina... Co wy chcecie zrobić? To chore.
ZERR02019.08.16 15:23
Jacy wy? Szydzę po prostu z tego fdfa
Sebastian Lorenc2019.08.16 14:46
Jesteś prowokatorem, czy Ty tak serio?
Iza2019.08.16 14:35
Osób zaburzonych seksualnie, które powinny się leczyć - kompromitacja Pawłowicz. Uniwersytety nie mają obowiązku wspierania władzy, a w Konstytucji nie ma mowy o obronie wiary. Pani Pawłowicz- prawniczka od siedmiu boleści.
MIECZYSLAW ST.2019.08.16 21:17
Iza, a ty kim jesteś, że osądzasz ? Z ilu ty jesteś boleści ?? Znasz ją osobiście? NIe! Więc oczerniasz! Może wyjęłabyś najpierw "drzazgę" ze swego oka ?? A potem "belkę" z obcego ??? Co??
JPIII2019.08.16 14:26
To nie żaden profesor i nigdy nim nie będzie. Zbyt głupia.
MIECZYSLAW ST.2019.08.16 21:11
JPIII ! vel " geju..." Próbujesz tym sam się dowartościować ? To na nic ! Głupszych od siebie nie znajdziesz nigdzie ! Przecież kilka dni temu, sam o sobie pisałeś, że jesteś debilem ! Więc twoja opinia jest też debilna! Debil nie może mądrze pisać, przecież to proste! ! Każdy głupi jest mądrzejszy od ciebie!
Nick2019.08.16 14:18
A prof. Pawłowicz niezmiennie mądra i piękna. Uroda nawet przewyższa intelekt.
Albert2019.08.16 17:13
A BMI przewyższa IQ.
Cogito ergo sum2019.08.16 14:17
POWIEDZIAŁA JAKAŚ STRASZNA BABA, KTÓREJ POGLĄDY PRZYPOMINAJĄ TE Z BLISKIEGO WSCHODU. Jak ten babie nie pasuje Polska i Polacy, to niech wyjedzie na bliski wschód, albo do watykanu.,
Jana2019.08.16 14:07
To tzw srodowisko uniwersyteckie ma kłopoty z myśleniem.Stopnie naukowe być może za dobrą pamieć,a nie za inteligencję.
Cogito ergo sum2019.08.16 14:05
Pani Profesor ma rację. Dlatego nasze uniwersytety nie liczą się w światowych rankingach, bo mają zaślepionych badaczy.
wio2019.08.16 14:24
to nie jest żaden profesor i raz na zawsze sobie to utrwal w głowie.
Alojzy Cedzidło2019.08.16 22:11
No proszę , nie Profesor , a mówi normalnie i mądrze. Ma rację Pani ,,nie profesor" ? Mam wątpliwości . tylko ,czy zeszli na psy , czy też u nas w Polsce , po , odinteligenceniu " narodu przez dwóch okupantów , doszliśmy do wychowania swojej przedwojennej normalnej , patriotycznej inteligencji . Mam poważne wątpliwości Przykład prof. etyki pana Hartmana i tolerowanie głoszonych przez niego teorii ,że to Polska uderzyła na Moskwę Lenina , mąci mi w głowie Kogo my Polacy opłacamy w tych Uczelniach ,?