Prof. Krystyna Pawłowicz dla Frondy: Nie należy budować chwały pana Owsiaka - zdjęcie
13.01.19, 11:30fot. Ralf Lotys, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Prof. Krystyna Pawłowicz dla Frondy: Nie należy budować chwały pana Owsiaka

55

Jerzy Owsiak nie jest świeckim bożkiem, którego nie można krytykować. Można to robić, ale ta krytyka spotyka się z groźbami pozwów z jego strony. Pan Owsiak chyba przyjął metodę Adama  Michnika, który nie mając argumentów, próbuje zamykać usta i terroryzować pozwami sądowymi ludzi, którzy mają inne zdanie. Wszyscy widzimy, jak sądy działają, więc nie dziwne, że ludzie boją się ryzykować i na pewne tematy się nie wypowiadają.

Ja nigdy nie dałam i nie dam choćby grosza na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Choćby dlatego, że jest to środowisko, które brutalnie zwalcza Kościół, chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock. Przecież w telewizji mogliśmy zobaczyć, jak zostali potraktowani obrońcy życia, którzy pojechali pokazywać swoją wystawę na obrzeżach Woodstocku. Ich wystawa została aresztowana przez policję! Kościół i księża sam tam określani w sposób najgorszy z możliwych, ale kiedy chcą pieniędzy, to wolontariuszy wysyłają z puszkami pod kościoły – to jest bezczelność!

Owsiak wysyła swoje gwardie młodych ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia w czym biorą udział, by zbierali pieniądze pod kościołami. Korzystają z tego, że księżom być może nie wypada zbyt ostro odmówić wolontariuszom WOŚP. Sam Owsiak epatuje biednymi i chorymi dziećmi, a przecież dobrze wiemy, że część pieniędzy przeznaczana jest na absolutnie zabójczą dla młodzieży rozrywkę pod hasłem „Róbta, co chceta!”. Media pokazują młodych, tarzających się błocie, pijanych, pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Owsiak robi spędy polityczno-ideologiczne i lewacko indoktrynuje młodzież, która chyba specjalnie nie interesuje się życiem wokół, raczej szukając od niego ucieczki. I ci ludzie przychodzą potem pod kościoły, zbierają od starszych pieniądze, bo księża wprost przecież nie powiedzą „nie dawaj”. To jest manipulacja młodymi i starszymi, chwytanie za serce. Co ciekawe, odmowa – a doświadczyłam tego na własnej skórze – powoduje wulgarną i chamską reakcję.

Nie daję na WOŚP oczywiście nie dlatego, że trafiłam na ordynarnych wolontariuszy, którzy mnie wulgarnie zwyzywali, ale m.in. dlatego, że ci sami ludzie, którzy walczą z Kościołem, potem przychodzą w pobliże kościołów po pieniądze, aby na ludziach wierzących zarobić.

Na Woodstocku dochodzi do szczucia na Kościół. Ci ludzie prezentują wartości satanistyczne – przecież telewizja czasem pokazuje, co się w tym tłumie dzieje. Ja, jako katoliczka gorąco wzywam przy tej okazji katolików, aby nie wspierali tego, aby nie dawali pieniędzy, które dla wolontariuszy i sympatyków kończą się antychrześcijańskim i lewackim praniem mózgu. Oni są wykorzystywani jako gwardia antykatolicka. Wzywam katolików, aby popierali finansowo te inicjatywy, które z całą pewnością i praktycznie w całości, w przejrzystych procedurach, bez dyskryminującego uprzywilejowania ze strony państwa, przekażą uczciwie zebrane pieniądze na dobre cele, a nie podejrzane wydatki, których jako katolicy nie możemy zaakceptować. Apeluję o przeznaczania środków na zbiorki dobroczynne Caritas, które równocześnie się odbywają – tam te pieniądze są naprawdę potrzebne i w dodatku – dobrze spożytkowane.

Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP. Miejmy odwagę odmówić Owsiakowi! Dokonajmy wyboru – WOŚP czy Caritas lub inna katolicka organizacja charytatywna. Dajmy pieniądze ludziom, których znamy, w przypadku których mamy pewność, że przekażą je na dobre cele.

Pan Owsiak przypomina mi Jakuba Wojewódzkiego, obaj są już grubo po ‘50, a wciąż udają dzieci. Obaj manipulują młodzieżą, która daje się nabrać na te sztuczki. Potem będą żałować, że dali się wodzić za nos lewackim, sztucznie kreowanym przez państwo idolom. To, że na pewno część pieniędzy jest przeznaczona na pomoc chorym dzieciom, nie usprawiedliwia innych działań związanych z fundacją pana Owsiaka. Nie jest uczciwym działanie w warunkach absolutnego uprzywilejowania przez wszystkie struktury państwa, przy całkowitej dyskryminacji innych podmiotów dobroczynności. Co więcej, to wzbudza moją ogromną nieufność dla takiego faworyzowanego podstarzałego idola. Caritas czy inne organizacje nie mają takiej przychylności państwa, nie korzystają z darmowego czasu antenowego w telewizji, przywileju w przekazach pocztowych, usłużności służb... Caritas nie jest nachalny i bezczelny, nie terroryzuje nikogo, w odróżnieniu od nachalności przedstawicieli WOŚP, co można nazwać nawet mobbingowaniem Polaków. Ofiarność Polaków jest więc efektem m.in. wprowadzania w błąd w kwestii wydatkowania pieniędzy. Nie jestem pewna, czy starsza pani, wychodząca z kościoła chciałaby finansować swojemu wnuczkowi imprezę typu Woodstock, gdzie młodzi ludzi piją, palą i się narkotyzują.

Uważam, że katolicy nie powinni budować indywidualnej „sławy i chwały” pana Owsiaka, a wspierać chore dzieci i starsze osoby można i powinno się przede wszystkim za pośrednictwem katolickiego Caritas. Jeśli mnie pamięć nie myli, to organizacje katolickie zbierają znacznie większe sumy, robią to po cichu, nie przymuszając nikogo. Kościół wie na co te pieniądze wydać – na domy samotnych matek, na działalność charytatywną, domy opieki. Niech państwo nie marnotrawi pieniędzy w różny sposób i nie wysyła potem Owsiaka, żeby cerował braki w budżecie tego państwa. A pan Owsiak niech przestanie manipulować młodzieżą.

Ja nie potępiam tych wolontariuszy. Tam jest dużo młodzieży, która bierze w tym udział z dobrymi intencjami, nie mając szerszej wiedzy o kontekście działań Owsiaka. Ale apeluję do tych młodych ludzi, by nie budowali sobie bożka, bo to człowiek, który zwalcza Kościół, chrześcijaństwo, a poniekąd też ich samych. Zaś do katolików zwracam się raz jeszcze z apelem, by nie wspierali WOŚP, ale katolickie organizacje charytatywne, w tym na przykład Caritas.

Not. Beb (rok 2014)

Komentarze (55):

zytniak2019.01.18 23:29
Owsiak to dowod jak media moga urabiac cale spoleczenstwa. Ida za nimi jak stado baranow, bezkrytycznie, z telewizyjnym entuzjazmem. Raczej wiec nie "robta co chceta", ale "robta co wam kazemy".
mir2019.01.17 12:49
RÓBTA CO CHCETA zostało wcielone w życie. Ucierpiał człowiek. Panie Owsiak nie rżnij pan teraz głupa i nie udawaj ofiary. Na tej fali pseudo wolności bez odpowiedzialności wychowałeś pan zabójcę.
małowyklęty2019.01.17 20:25
perpetum debilo
Jan2019.01.16 22:05
Krycha, napij się kompotu.
Piotr2019.01.15 20:12
Święta prawda Pani profesor
Izka2019.01.15 17:26
Owsiak to jedna wielka hucpa. Jak musi być podły człowiek, który zbiera dalej kasę i namawia do świetnej zabawy, jakby nic się stało, gdy prezydent Adamowicz jest reanimowany i walczy o życie, bo owsiak żałował kasy na dobrą ochronę?? Nie mogę tego pojąć.
Jolanta2019.01.15 13:39
Chcecie żeby była uczciwość i sprawiedliwość i prawda w naszej Ojczyżnie . A co wy wypisujecie ? jak zło wychwalacie i potem się dziwicie że jest morderstwo , przecież to wy cały czas akceptujecie zło które jest pochwałą a nie potępieniem tego . Jak Pani Pawłowicz w klarowny i przejrzysty sposób obrazuje zło które Owsiak sieje to wylewa się potępienie na nią . Już przekroczyliśmy granicę absurdu i zło rozsiało się , a dobro nie ma prawa się bronić , bo to są wasze tezy . Zastanówcie się i proszę o dobro które będzie zauważone a zło potępione .
Antoni2019.01.14 15:50
Coraz częściej dochodzę do wniosku że być Polakiem to obciach. Jesteśmy raptusy i nienawistnicy i nic nie potrafimy razem budować. Poatrafimy si e tylko bić za przegrane sprawy i pić. Amen
Piotr2019.01.13 20:43
Kolorowy błazen. Nigdy mu kasy nie dałem i nie dam. Mnie nikt nie daje za darmo pieniędzy. Możecie mnie nie lubić. :)
Adamus2019.01.13 22:58
Co tu robią komuchy i lewactwo. Na tym portalu von do onetu i w,p
Pet2019.01.13 17:34
A co Wy tu frondowi towarzysze jakieś stare artykuły dajecie? Pani Krysiu świeżego jadu i żółci poskąpiła? Aaaaaa...no tak...tow. Kaczyński schował ją w szafie na eurowybory.
Święty2019.01.13 15:50
No elo, Ale dzisiaj Niedziela święta jest. Dlaczego na Frondzie pracują?
GreatB2019.01.13 14:45
Owsiakowi może nie, ale Jankowskiemu było warto?
Józef2019.01.13 14:28
Ksiądz całą tacę wsypał do puszek WOŚP. "Uwielbiam tę akcję" Wszystkie pieniądze zebrane w czasie mszy w elbląskiej parafii ksiądz Kazimierz Klaban przesypał do puszek wolontariuszy WOŚP. – Parafianie mogli też wrzucać pieniądze przed kościołem. Zebraliśmy sporą sumę – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Klaban
Elżbieta2019.01.16 14:31
Ksiądz wyznania polskokatolickiego. Nie katolickiego.
Mariusz P2019.01.13 14:11
Taa, Należy budować chwałę pana Jaroslawa...
anonim2019.01.13 13:51
Łatwo tak. Nakraść publiczne pieniądze (a tak nazywam posłowanie za ciężko zarobione przeze mnie pieniądze) i krytykowanie kogoś, komu cokolwiek się chce i się udaje. Pawłowiczównej miejsce jest na marginesie życia publicznego; każda jej wypowiedź cofa ludzkość o kilka dni.
Protestant2019.01.13 13:46
Po prostu tacy ludzie jak Pawłowicz nie rozumieją, że można ludziom po prostu pomagać z dobrej woli i własnej kieszeni. Takiej woli nie ma nawet kościół bo a) nie płaci podatków b) nie pomaga ze swoich pieniędzy, a z pieniędzy ludzi tak samo jak to robi WOŚP. Tylko, że Jurek nie przypisuje sobie zasług jak to robi kościół. A PiS to lubi "pomagać" z nie swoich pieniędzy (patrz program patola 500+). Pomoc "typu kupię alkoholikowi flaszkę bo mu się kasa skończyła" ale wezmę od sąsiada, a kasę wezmę ze wspólnego budżetu.
Maria2019.01.13 13:25
Kochana Frondo, Twój zapał w zachęcaniu ludzi do wpłacania więcej na WOŚP jest godny najwyższego szacunku. Ale trochę chyba przesadzacie z poziomem absurdu tych zarzutów. "Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie" - otóż tarzanie się w błocie jest zupełnie darmowe. "Obaj manipulują młodzieżą, która daje się nabrać na te sztuczki. Potem będą żałować, że dali się wodzić za nos lewackim, sztucznie kreowanym przez państwo idolom" - no więc podczas pierwszego finału byłam, to boli, ale to fakt, dzieckiem. I nie żałuję, bo nikomu nie dałam się nabrać, potem nawet zdarzyło mi się pracować w szpitalu dziecięcym, gdzie korzystano z tego sprzętu. To nie jest żadna sztuczka - tp są urządzenia ratujące życie i zdrowie, urządzenia najwyższej klasy, wybrane z ogromną starannością. "Nie jestem pewna, czy starsza pani, wychodząca z kościoła chciałaby finansować swojemu wnuczkowi imprezę typu Woodstock, gdzie młodzi ludzi piją, palą i się narkotyzują. " - ale piąniadze ze zbiórki są przeznaczane na sprzęt, a poza tym Woodstock to świetna impreza (młodzi ludzie w ogóle czasem palą, piją i się narkotyzują, jako matka nastolatków jestem tego więcej niż świadoma, ale winienie o ten fakt Owsiaka jest idiotyzmem, serio - zjawiska te były znane na setki lat przed Owsiakiem).
kira2019.01.13 19:22
Szanowna Pani Mario - szkoda czasu i atłasu - frondowe oszołomy nie zrozumieją.....
M.2019.01.15 19:29
A kirowe oszołomy chwytają wszystko w lot, zwłaszcza to, co im powiedzą GóWniane oszołomy he he he
An2019.01.22 19:35
Napisała Pani cyt. " ale pieniądze ze zbiórki są przeznaczane na sprzęt, ..." szkoda, że nie zdaje sobie Pani sprawy z tego (z resztą nie tylko Pani), że pieniądze ze zbiórki w ogromnej kwocie wpływają do kieszeni J. Owsiaka, jego żony i ich dwóch córek, poprzez utworzone przez nich spółki. Są to bajońskie, comiesięczne kwoty na wartość kilkuset tys. złotych. w stosunku rocznym. Jeśli będą zarabiać miesięcznie po 3.000,- zł. to z wielką ochotą wesprę WOŚP. Teraz wspieram systematycznie akcje organizowane przez siostry zakonne, na budowę domów opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi w Broniszewicach i Mocarzewie. W internecie można znaleźć wiadomości na ten temat. Wszystkich wielkiego serca do tego zachęcam. Szczęść Boże.
IZA2019.01.13 13:22
Kolejny głupich, nienawistnych ludzi. Szkoda nerwów na komentowanie. Idę na WOŚP
Tomek2019.01.13 12:55
Spójrzmy na całą tą Orkiestrę z punktu widzenia logiki. Logika to najlepsza droga do zrozumienia świata, niezależnie od poglądów, wiary itp. Państwo w jakim żyjemy było i jest państwem socjalnym aby nie powiedzieć socjalistycznym. Co to oznacza? - Ano obywatele płacą podatki, z których finansowane są rozmaite dziedziny, w tym służba zdrowia. Wobec tego - logicznie myśląc - po co jest organizowana kolejna zbiórka, skoro w każdej przysłowiowej bułce płacimy podatki, nie mówiąc już o tych potrącanych z pensji?
corso2019.01.13 13:33
Ponieważ system jest niewydolny a pieniądze są trwonione na bezsensowne i nieuzasadnione wydatki i programy socjalne.Emerytura dla matek? Za co? Ktoś jej na siłę zrobił czwórkę dzieci? Od II WŚ cierpimy jako społeczeństwo na brak tzw. inteligencji. Jeżeli rządzą nami tacy "przedstawiciele narodu" to o jakim narodzie mówimy. Biernym, nastawionym na konsumpcję i branie, wiecznie niezadowolonym, narzekającym, malkontenckim.
Tomek2019.01.13 15:51
Skoro jest niewydolny to mamy płacić podatki i dodatkowo kolejne owsiakowe i może jeszcze jakieś kolejne jak Owsiak się okaże nie wydolny? Przecież to absurd.
fernando de wosp2019.01.13 12:52
racja wośp to skarbonka owsika, wyslal dzieci zeby zebraly dla niego forse, ktora dzieli na pol, polowa dla owsika reszta na robta co chceta, oblepil swoimi nalepkami sprzet medyczny zakupiony z pieniedzy nfz a ludziska z sekty owsika twierdza ze slepym przekonaniem ze ten gostek utrzymuje sluzbe zdrowia, ale sobie na drewnianym stoku idiotow wychowal
Maria2019.01.13 13:16
Dowody, skarbie, dowody! Chętnych do udowodnienia Jurkowi Owsiakowi przekrętów nie brakuje. Póki co nikt tego nie dokonał. A skoro NFZ nie jest w stanie płacić personelowi pieniędzy, które można by nazwać pensjami, kupować do szpitali leków ani prześcieradeł (serio, moja mama w tym roku trafiła do niezwykle referencyjnej placówki z udarem mózgu, mój tata musiał zasuwać pędem do domu po prześcieradło, bo OIOM nie miał ani jednego), a pacjenci umierają z niedożywienia, bo racje żywnościowe są skąpe i bezwartościowe (mojego tatę z kolei, cukrzyka, w innym szpitalu raczono białym chlebem z dżemem) - to chyba nie ma też na sprzęt, którego każda sztuka kosztuje miliony razy więcej niż kromka pełnoziarnistego pieczywa.
piotem2019.01.14 8:33
Ale to ludzie wpłacają, nie Owsiak
mokacz692019.01.16 13:11
dokładnie ,,piotem". kiedyś z takim forumowiczem przegadałem godzinę nie dotarło że nie owsik tylko ludzie dają datki a dzieci(w tym moje) zbierają
corso2019.01.13 13:17
ty tak serio czy od urodzenia głupi?
Frondowski Jerzy2019.01.13 20:24
fernando jesteś zwyczajnie głupi
andrzejhahn32019.01.13 12:51
nie nalezy brac powaznie tego co gada taka pawlowicz
mokacz692019.01.16 13:08
nie należy brać poważnie tego co gada taki andrzejhahn
Andrzej2019.01.13 12:45
A może redakcja niezależnego portalu poświęconego, dla równowagi zamieściłaby opinię kogoś kto ma odmienny pogląd?
Frondowski Jerzy2019.01.13 12:15
Pani Pawłowicz Pani niech nie daje, Pani potrafi tylko wylewać jad i żółć. Nie ma Pani podstawowej wiedzy na temat WOŚP a epatuje Pani tylko swoja prywatną nienawiścią. Kłamstwo nr 1 "chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy próbują ewangelizować na Przystanku Woodstock. " Kłamstwo nr 2 "że część pieniędzy przeznaczana jest na absolutnie zabójczą dla młodzieży rozrywkę pod hasłem „Róbta, co chceta!”" - w domyśle Woodstock który to jest sponsorowany przez sponsorów a nie ze zbiórki. Kłamstwo nr 3 "Media pokazują młodych, tarzających się błocie, pijanych, pod wpływem alkoholu i narkotyków. " - Kilka tendencyjnych filmików zrobionych na zamówienie i powtarzanych setki razy w Pani ulubionych mediach jest tylko wycinkiem rzeczywistości. Kłamstwo nr 4 "dlatego, że ci sami ludzie, którzy walczą z Kościołem, potem przychodzą w pobliże kościołów po pieniądze, aby na ludziach wierzących zarobić. " - To podłe kłamstwo uderza w ludzi wierzących a właściwie całe rodziny które są katolikami i angażują się w akcje. Kłamstwo nr 5 "Ci ludzie prezentują wartości satanistyczne – przecież telewizja czasem pokazuje, co się w tym tłumie dzieje" - Pani telewizja nic innego nie ma prawa pokazać, dlatego tkwi Pani w błędnym kole kłamstwa. Podłość Pawłowicz nie ma granic "Apeluję o przeznaczania środków na zbiorki dobroczynne Caritas, które równocześnie się odbywają – tam te pieniądze są naprawdę potrzebne i w dodatku – dobrze spożytkowane. " - Tak droga Pani na Caritas także dają ci sami co dają na WOŚP bo tam też widać owoce zbiórki mimo Pani klapek na oczach. Pani jest zwyczajnie smutną i podłą postacią.
Skorpion2019.01.13 13:55
Bzdura goni bzdurę . Wy lewacy jesteście od kilkudziesięciu lat przyzwyczajeni do kłamstw i manipulacji. Uważacie że skoro wy manipulujecie to inni też to robią. Macie za zadanie sponiewierać wszystkich , którym nie podoba się ta lewacka sekciarska organizacja. Kto nie z nami ten przeciw nam. Typowe bolszewickie postępowanie. Poprzecie największe draństwo i głupotę tylko dlatego żeby być przeciwko. Niestety przykro napisać ale lepszą kastą to wy jesteście ale upadłą.
Anaklamadzama2019.01.13 15:13
Rozbawiłeś mnie gościu - mam nadzieje że w przeciwieństwie do posłanki ciebie ma kto przytulać i to nie dlatego jesteś takim smutnym i zawistnym człowiekiem. Zostawiam ci fajnego linka :) https://www.google.com/search?q=caritas+afera&oq=caritas+afera&aqs=chrome..69i57j0l3.5354j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Skorpion2019.01.13 15:40
Jak to miło ,że tylu nieświadomych pisuje na tej stronie. Tyle osób uważających że , tylko oni mają rację. Że życie jest takie wspaniałe bo dali parę złotych od siebie na tacę POwsiaka. Jedynie słuszną tacę. Że tyle zrobili dla biednych dzieci. Tyle będzie nakupowanego sprzętu może za jedną dziesiątą procentu rocznego budżetu służby zdrowia.Bo w porywach tyle zbiera ta organizacja. A czy słyszeliście żeby Owsiak przekazał choć złotówkę na natychmiastową i niezbędną operację za granicą dla dziecka. Nie. Dlaczego ? To się domyślcie. Ale teraz jesteście bohaterami . Daliście piątkę i jesteście lepsi od tych co co roku odpisują procenty dla dzieci którym jest to niezbędne.Bohatersko nosicie przyklejone czerwone serduszka na klapach. Jesteście śmieszni w swojej dobroci.
Frondowski Jerzy2019.01.13 20:23
Skorpionie, to was przyzwyczajają do manipulacji, łykacie ją w TVP i innych Trwam.Ojciec dyrektor prowadzi nawet szkolenia z socjotechniki (to coś było za komuny) Sam jak bolszewik się zachowujesz bo nie masz żadnych kontrargumentów prócz swoich żalów
anonim2019.01.13 12:09
Pawłowicz to stara niekochana kobieta która umie tylko gardzić innymi. Nikt jej nie słucha. a poza tym podobno miała się zamknąć medialnie a dalej chrumka.
anonim2019.01.13 12:05
Panna Krysia napędza kasę Owsiakowi.
Jana2019.01.14 8:57
Kasa to nie wszystko.Kto ma za duzo niech się dzieli z kim chce.
anonim2019.01.13 12:00
Słaba z ciebie trollica Pawłowicz ;)
Krzysztof 2019.01.14 17:45
A ktoś ty?
Skorpion2019.01.13 11:38
Ci co popierają POwsiaka niech oddadzą 500+. A w przeciwnym przypadku niech się zamkną.
Andrzej2019.01.13 12:15
Niby dlaczego? Popieram PO i Owsiaka, ale też płacę podatki, z których dotowane jest 500+ i chociażby kościół.
Skorpion2019.01.13 12:37
Jak wygra PO to podatki będziemy płacić dalej ale 500+ zniknie. Tak jak znikło trzysta miliardów z VATu za panowania pana popieranej przez pana PO. Te trzysta miliardów to ponad trzyletni budżet służby zdrowia lub roczny budżet Polski. Ta cała zbiórka to polityczna hucpa a nie pomoc.
Józef2019.01.13 14:08
Ty jesteś taki głupi, że trudno to opisać.
Skorpion2019.01.13 15:00
A tobie cała mądrość co dzień dwa razy tyłkiem wychodzi.
Anaklamadzama2019.01.13 15:04
Ile ty masz lat że takie dziecinady wypisujesz?
nicki2019.01.13 23:12
Niech księża rozliczą się z tacy najpierw. :)
Darek2019.01.14 12:48
Ja Wam płacę te 500+. Z mojej pracy i z moich podatków. Dlatego nie rozliczajcie mnie, nieroby i obiboki.
zenio2019.01.14 15:37
Spora częśc elektoratu PIS to patologia, która żeruje z tym swoim 500+ na pozostałej części społeczeństwa, która uczciwie pracuje i płaci podatki, z których potem patole mają za co pić ze swoich 500+. Wątpię,zebys pajacu pracował, raczej siedzisz na garnuszku rodziców, tak więc odwal się od tych co uczciwie pracują.
Jar2019.01.18 10:04
Gdzie mam oddać dupku?