Prof. Karol Karski dla Fronda.pl: Dlaczego politycy PO zdradzili polski interes? - zdjęcie
17.09.15, 18:14

Prof. Karol Karski dla Fronda.pl: Dlaczego politycy PO zdradzili polski interes?

22

Parlament Europejski przegłosował odgórne narzucanie kwot imigrantów. Jak poinformował europoseł PiS, Janusz Wojciechowski w głosowaniu udziału nie wzięli europosłowie Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim, wstrzymując się od głosu. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy europosła Prawa i Sprawiedliwości, prof. Karola Karskiego.

Prof. Karol Karski, PiS: Europoseł Wojciechowski wskazał, że europosłowie Platformy Obywatelskiej wstrzymali się od głosu. Niektórzy też głosowali za. Postawa ta pokazuje, że rząd i jego polityczne zaplecze nie sprzeciwiają się przyjmowaniu imigrantów. Trzeba zwrócić także uwagę na to, co znalazło się w dzisiejszym dokumencie.

Po pierwsze, z regulacji wyłączone są Wielka Brytania i Dania. Po drugie, w przypadku kiedy chociaż jedno z uwzględnionych w niej państw miałoby wyłamać się z porozumienia, Komisja Europejska ma otrzymać prawo do podejmowania samodzielnych środków wykonawczych. Jest to upoważnienie Komisji Europejskiej do podejmowania działań bez jakichkolwiek konsultacji z Parlamentem, czy Radą Unii Europejskiej. Mowa jest także o tym, że państwa, które nie będą uczestniczyły w tej procedurze, mają wpłacać odpowiednią część swojego PKB na działania związane z imigrantami. To nie są rozwiązania, które powinny być przyjęte. Wstrzymanie się, a w trzech przypadkach głosowanie za, europosłów Platformy Obywatelskiej, pokazuje, że obecna władza w Polsce nie reprezentuje poglądów, które wyraża polskie społeczeństwo.

Na posiedzeniach Rady Unii Europejskiej ministrowie rządu Platformy Obywatelskiej wyrazili zgodę na przyjęcie 2 tys. imigrantów. Jak widać, to był tylko początek. Dziś przegłosowano, że Polska ma ich przyjąć prawie 10 tys. W tej chwili widać, że jest przygotowywany nastrój do tego, aby przyjmować kolejnych. Nie są to dobre rozwiązania. Regulacje dotyczą aktualnie rozmieszczenia 120 tys. osób. To, co się teraz czyni, to zmiany jakościowie. Wkrótce - już bez takiego nagłośnienia - przy bierności polskiego rządu i jego politycznego zaplecza - Unia przeprowadzi zapewne jeszcze pięć takich decyzji, a później więcej.

Jeszcze do niedawna stwierdzano bez żadnych wątpliwości, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym spraw azylowych, nie są objęte kompetencjami Unii Europejskiej. W tej chwili przyjmuje się niezgodną z traktatami interpretację, jakoby te zagadnienia mieściły się w kompetencjach instytucji unijnych.

Warto zwrócić uwagę na to, że rozwiązania nie są korzystne dla Polski. Polska została wymieniona jako czwarte państwo pod względem ilości osób, które musi przyjąć. Widać, że utrzymuje się wciąż miraż „Zielonej Wyspy”. Kreatywne deklaracje, które były składane przez polski rząd są wykorzystywane przeciwko nam, gdyż okazuje się, że jesteśmy rzekomo jednym z zamożniejszych państw członkowskich Unii Europejskiej. Jaka jest rzeczywistość – widzimy sami.

Not. Karolina Zaremba

Tytuł pochodzi od redakcji Fronda.pl

Komentarze (22):

anonim2015.09.17 18:21
Platforma Obywatelska przedkłada interes ugrupowania nad bezpieczeństwem Polski, pozbyli się z kraju kilku milionów Polaków, teraz islamskimi bojownikami przyjmują.
anonim2015.09.17 18:30
http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/.thumbnails/kkarski_1-684x310.jpg
anonim2015.09.17 18:34
zibi to ja ciebie pytam - gdzie rozsądek, który daje Bóg! Pis ma racje, pomagac tam na miejscu finansowo, a nie prowadzić do bałaganu! Węgrzy już doświadczają tych "biednych uchodźców, co to im demolują miasta"
anonim2015.09.17 18:47
Trzeba było pana Karskiego spytać przy okazji o jego koleżkę od meleksa, niejakiego Zbonikowskiego, który podobno pobił żonę, wymusił na kochance coś, czego posłowie PiS zabroniliby Polkom nawet w wypadku zagrożenia życia, i właśnie wyleciał z PiS-u?
anonim2015.09.17 18:50
Ha, ha, kors:) Na frondzie muszą chyba najpierw wykombinować tytuł w rodzaju: "wysokie standardy moralne w PiS (nie tak jak w PO)"
anonim2015.09.17 18:55
zibi33 które nakazy złamali, prawo ludzkiej tak samo jak i Boże w PiS jest przestrzegane. Blida to przestępczyni, kary ziemskiej uniknęła.
anonim2015.09.17 19:15
zibi33 PISiarni może i zdradzili, PiS tego nigdy nie uczyniło. Platforma Obywatelska swymi decyzjami sprzeciwia się Chrystusowi.
anonim2015.09.17 19:18
Heela POdobno, ale na 100 % nie wiadomo. Widziałeś w mediach ściekowych jak melexy rozbijał.
anonim2015.09.17 19:22
Dziennikarze powinni w niedalekiej przyszłości porozumieć się z przyjętymi przez Polskę imigrantami oraz ich oczyma zobaczyć rzekomą "Zieloną Wyspę". Ludzie ci chyba nie po to się wykosztowali, by zażywać naszego dobrobytu, ale jeżeli im pobyt u nas się spodoba....
anonim2015.09.17 19:33
Przecież tylko Karski i spółka zagłosowali w naszym interesie.... To wstyd, że europosły premier Kopacz się wstrzymały. Każą nam przyjąć ciapatych w takiej ilości, która wskazuje że jesteśmy rzekomo 4 (CZWARTĄ) gospodarką UE. Ja na co dzień tego nie czuję...
anonim2015.09.17 19:33
Przecież tylko Karski i spółka zagłosowali w naszym interesie.... To wstyd, że europosły premier Kopacz się wstrzymały. Każą nam przyjąć ciapatych w takiej ilości, która wskazuje że jesteśmy rzekomo 4 (CZWARTĄ) gospodarką UE. Ja na co dzień tego nie czuję...
anonim2015.09.17 20:06
No dobrze ... Parlament Europejski sobie zagłosował, to niech sobie przyjmie w Brukseli. Jaki obowiązek z tego głosowania płynie dla Polski ? Żaden :)
anonim2015.09.17 20:52
do wszystkich czerwonych bezmózgich debili na forum - coś o "prześladowanych emigrantach za WP": Członek Al-​Kaidy zastrzelony w Berlinie. Wcześniej zaatakował policjantkę nożem Niemieckie media poinformowały, że 41-letni Irakijczyk zaatakował nożem policjantkę, ale został zastrzelony przez jej kolegę. Po zajściu okazało się, że mężczyzna należał do Al-Kaidy i był pod obserwacją służb.
anonim2015.09.17 20:58
@kors W Szwajcarii 90% muslimów jest na zasiłkach, w Niemczech i Francji równie duże grupy - są tacy co głodują, albo mają mniej bo ktoś przeżera po chamsku ciężko zapracowane przez innych pieniądze, w wolnym czasie zastanawiając się gdzie i kiedy zrobić komuś kuku w imię demona allaha albo pedofila mahumeta
anonim2015.09.17 21:24
@kors na to potrzeba max 20-30 lat. Raport na temat Szewcji mówi, że w ciągu 15-20 lat Szwecja stanie się krajem trzeciego świata. Więc nie pierd...ol farmazonów lewackich na forum katolickim proszę.
anonim2015.09.17 21:26
raport ONZ
anonim2015.09.17 21:42
@Kors w znaczeniu, że z kraju który dobrze dunkcjonował, przez Islamistów stanie się biednym europejskim krajem z wysoką przestępczością
anonim2015.09.17 22:34
@kors a widzisz ... gówno wiesz i twoje wypociny są gówno warte. Tak mówi oficjalny raport ONZ i tyle. Poza tym nie mam ochoty zapierdalać na zus całe życie, wiedząc że jakiś islamista spłodził 4 dzieci i za moją kasę nic nie robi, tylko się opierdala. Tak nie może być i kropka, nawet jeśli dotyczy to tylko jednej rodziny.
anonim2015.09.17 22:37
no ale cóż ... oby do jesieni. Platfusy swoimi decyzjami o islamistach wykopali sobie niebyt. I dobrze. Nawet najbardziej zatwardziałe jełopy powoli nie chcą na nich głosować :)
anonim2015.09.17 23:04
TomaszJ Pewnie wyczytałeś to w jakimś memie, jak o tym Turku na zasiłku, który zaatakował siekierą dziewczynkę?
anonim2015.09.18 2:18
kors uważasz, że marksistowska szwecja będzie za15 lat jeszzcze bogatsza? znaczy, że jak szwecja jest marksistowska to dobrze i bogato, a jak kacyski jest marksistą to rozum mu się zatrzymal w 70 roku?/? Masz ty pod kopulą pozamiatane
anonim2015.09.18 23:20
kors widzę, ze szwedzki marksizm wywouje u ciebie dreszczyki, z marksistów tyko kacyski jest debiem, idiotą, i atfu socjaistą, czy jeszcze ktoś zasuży na to ciekawe miano? ty jako marksista jesteś oczywiście mądry, to wiadomo