Prof Górski: W tej wojnie UE i Niemiec przeciw Polsce jedynym przegranym będzie UE - zdjęcie
21.09.21, 19:06 Fot. via: Flickr - Transparency International EU Office/yt/TVP Info, screen

Prof Górski: W tej wojnie UE i Niemiec przeciw Polsce jedynym przegranym będzie UE

100

Jest taka kultowa scena w "Misiu" - "Nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobi?".

Tak mniej więcej będzie wyglądało zrealizowanie przez Komisję Europejską kolejnego, mającego charakter ultra vires oświadczenia TSUE.

Rzeczniczka KE Vivian Loonela zapowiedziała:

"Wydamy notę. Muszą zapłacić. To jest ich prawny obowiązek. Jeśli nie zapłacą, to zobaczymy."

Otóż ja już mogę Pani Looneli powiedzieć, co zobaczy. To co Ryszard Ochucki ustalił w sprawie swojego płaszcza w szatni.

KE NIE MA ŻADNYCH PRAWNYCH INSTRUMENTÓW, ABY WYEGZEKWOWAĆ KWOTY OZNACZONE W OŚWIADCZENIU WYDANYM PRZEZ TSUE.

Co więcej - podobnie będzie z następnym oświadczeniem, które zapewne w przyszłym tygodniu wyda TSUE w sprawie "kary" w związku z Izbą Dyscyplinarną.

KE nie ma możliwości prawnych "potrącania" tych kwot w żadnym momencie z funduszy wypłacanych Polsce w ramach budżetu Unii. Jeśli - po raz kolejny naruszając prawo - dokona takich operacji, czyli uszczupli polskie środki, Polska będzie mogła się czuć uwolniona od różnych obowiązków które na siebie przyjęła, w zamian za środki z Funduszu Spójności czy za dopłaty bezpośrednie. Innymi słowy - potrącicie nam wypłaty to nie obowiązują nas kwoty mleczne, kwoty cukrowe, limity na połów dorsza, albo ograniczenia nakładane na kierowców polskich ciężarówek.

Te środki to nie łaska Unii, tylko REKOMPENSATA DLA POLSKI, za dopuszczenie ich do polskiego rynku z naruszeniem zasad konkurencyjności. Kropka.

To samo z ochłapami z tzw. Funduszu Odbudowy (granty 23 mld Euro to naprawdę kropla w porównaniu z tym, co może wygenerować dzisiaj polski rząd). Już dziś Polska może pozyskać na rynkach międzynarodowych środki na lepszych warunkach, niż pozyskuje je Unia. Innymi słowy - nie dacie nam Funduszu Odbudowy - wycofamy się z żyrowania europejskich obligacji (to nie zaboli Polski, tylko kraje południowe), a do tego sami sobie zorganizujemy na lepszych warunkach niezbędne środki.

Do tego trzeba pamiętać, że szybciej niż myślimy - zapewne już w przyszłym roku - w konsekwencji spektakularnych sukcesów polskiej gospodarki i spektakularnej klęski gospodarek krajów starej Unii (jak ktoś nie wierzy, niech sprawdzi wszystkie wskaźniki) - Polska zacznie być płatnikiem netto do budżetu Unii.

Panowie organizujący sondaże - zadajcie Polakom pytanie, czy chcą być w Unii do której dopłacają, a która do tego próbuje od siedmiu lat zgrillować Polskę na modłę wasalnego kraiku zarządzanego w imieniu Berlina przez Tuska? Ja nie mam żadnej wątpliwości, jaka będzie odpowiedź Polaków.

Mam coraz większy podziw dla Mateusza Morawieckiego, bo jestem absolutnie przekonany, że m.in. takie opcje, jak w skrócie opisałem, ma przygotowane.

W tej wojnie którą Berlin i Bruksela wypowiedziały Polsce do spółki z Putinem (na wschodniej granicy), jedynym przegranym będzie Unia Europejska. I tak jak to krzyczę od ponad dwóch lat - to nie my wystąpimy z Unii. Ci unijni szaleńcy, podkręcani przez frustratów z polskiej opozycji, rozmontowują Unię z prędkością światła. Mówi się trudno, płakać po takiej Unii nie będziemy, ale warto powalczyć o taką Unię, jaką była do końca XX wieku. Tamta Unia była udanym projektem.


mp/facebook/grzegorz górny

Komentarze (100):

kostytucjonalista2021.09.22 21:49
Cala prawda w tym artykule. Przecież my mamy naprawdę rozkręconą gospodarkę i bez laski będą inwestować u nas. Powinniśmy wykorzystać sytuacje naginając di naszych potrzeb. Oby Morawiecki wykorzystał moment. Tak jak ze zmiana konstytucji już powinna być gotowa nowa kopia z poprawkami eliminującymi komunistyczne wstawki kwaśniewskiego.
Art2021.09.22 15:35
To jakies szalenstwo Frondy. Profesor Gorski oczywiscie nie ma zielonego pojecia o czym mowi - nie pierwszy raz zreszta - a rownie ignorancka Fornda powiela te bzdury. Powodzenia. Dysonans poznawczy wkrotce.
Anonim2021.09.22 15:02
Niemcy mają doświadczenie w walce z Polską kiedy ma ona wrogą Rosje z tyłu pleców !!!!
blum2021.09.22 14:46
Rosja i Białoruś - atak na granicę. Niemcy via UE - walka o praworządność w Polszcze. Niemcy via Czesi - Turów. Biden - przyzwolenie na NS2. Za dużo tych "koincydencji czasowych" żeby miał być to przypadek. No i jeszcze różne ekscesy Izraelskie względem Polski.
blum2021.09.22 14:47
Ps. To zupełnie jak z tymi NOP-ami co to są też "koincydencje czasowe".
nie ślepy2021.09.22 14:07
To ja się pytam dlaczego nie wprowadza się od razu takiej opcji, tylko mamy za innych żyrować, skoro widzimy, że już od dawna unia griluje Polskę i łamie traktaty?! To mi wygląda na zdradę interesów Polski dokonywaną przez rządzących, lub totalną głupotę i naiwność! I właściwie nie wiem co gorsze....? Może czekają nasi, aż nam każe unia płacić za oddychanie...?
Jazzz2021.09.22 13:41
Kto wierzy w to że Czesi sami wymyślili taką zsynchronizoawną akcję przeciw Polsce ? Bo ja myślę że mocodawca jest inny. Na wszelki wypadek podaję kod na czeskich produktach - 859, gdyby ktoś chciał wyrazić swoje niezadowolenie. Ja na pewno wyrażę.
jle_ffm2021.09.22 13:28
Rząd to jest wynajęta i opłacana przez nas, społeczeństwo partyjna ekipa, która powinna nade wszystko dbać o interesy naszego kraju i jego obywateli. A póki co to ta obecna ekipa to jest banda nieudaczników która dba ale tylko o własne partyje interesy i chce za wszelka cenę utrzymac władzę aby dalej móc chapać z państwowego koryta. Nawet tak prosty temat jak polubowne dogadnie sie z Czechami spartolili. To co oni jedynie potrafią to skłocać ludzi wewnatrz oraz nas ze wszystkim dookoła i potem tak to ludziom przedstawiać, jakby to ci wszyscy życzyli nam źle i byli naszymi wrogami, co jest oczywistą bzdurą (przecież inne kraje też dbają o własne interesy i sztuką jest się z nimi dogadać). Ale jak widać po poniższych komentarzach na wielu ta propaganda działa.
"Rząd to jest wynajęta i opłacana przez nas,"2021.09.22 13:39
Jesteś w błędzie. Rząd w demokracji jest rezultatem wyborów. Czy wiesz co to są wybory? Wynająć możesz żydka do j ebania w d upę podczas szabesu.
jle_ffm2021.09.22 13:50
Zastosowałem tutaj pewnien skrót myślowy. Ale, jak zwał tak zwał , rząd powinien działać w naszym, wszystkich obywateli interesie ( a nie tylko swoim, partyjnym) bo jest utrzymywany z naszych, podatków pieniędzy.
Po 11 ... klapaucjuszitrurl pisze CYT.:2021.09.22 13:10
"po prostu Polacy od lat coraz śmielej i z coraz większą dumą pokazują, że są narodem nienawistnych ksenofobów" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze żydek "prof.dr" Hertrich-Woleński a może żydek Passenstein, a może Kramsztyk-Hartman ....żaden z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
Klapaucjusz2021.09.22 13:03
Zgadzam się z panem profesorem. Rząd Zjednoczonej Prawicy rzeczywiście zachowuje się jak szatniarz w PRL; afery bankowe, sprawa Banasia, odwiedzanie zamkniętych zmentarzy bez żadnego trybu, wybory kopertowe, e-maile Dworczyka itd., itp. A zwykły obywatel coraz bardziej zdany jest na łaskę partyjnych kacyków.
igor2021.09.22 14:22
przestań bredzić - wymieniłeś to dęte aferty z tvn-u
Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW:2021.09.22 12:59
Passenstein, Kramsztyk-Hartman, Hertrich-Woleński oraz obywatel radziecki Jerzy Urbach.
Amantadyn2021.09.22 12:48
Klatka po klatce i Jarosław I Karłowaty także może wyglądać niereprezentatywnie. Proszę: https://gfx.planeta.pl/var/planetapl/storage/images/wiadomosci/polityka/jaroslaw-kaczynski-w-sejmie.-nazwal-opozycje-chamska-holota/3914274-1-pol-PL/KACZYNSKI-W-DZIKIEJ-FURII.-Pscily-mu-nerwy-posypaly-sie-epitety_size-360x270.png
alzara_2021.09.22 12:25
"Wydamy notę. Muszą zapłacić. To jest ich prawny obowiązek. Jeśli nie zapłacą, to zobaczymy."..... To jest najbardziej głupawa wypowiedź wysokiego urzędnika , ze wszystkich jakie ostatnio się pojawiły. Po zdaniu "to jest ich prawny obowiązek" należało podać szczegółowo przepisy, które o tym mówią. Nie pozostawili żadnych wątpliwości, że jest to ustawka przeciw Polsce. Mam nadzieję, że zobaczą tyle, że aż oczy im wypłyną na wierzch , wszyscy - cuzamen-dokupy :))
Artur2021.09.22 11:47
Trzeba przyznać że działania Duska przyniosły efekty. Wygląda na to że ten niemiecki zdrajca będzie chciał wygrać wybory doprowadzając Polskę i Polaków do ruiny. Jak wiadomo sędzia tego marionetkowego trybunału, pani Sylwia Lampucera ma silne powiązania z partią na czele której stoi Dusk.
prosty2021.09.22 10:06
Przydałyby się naszym rządzącym korepetycje u Orbana. Widząc, że mogą być problemy z kasą na węgierski KFO zapowiedział, że Węgry tak czy inaczej własny fundusz będą miały. Niedawno podawano za FAZ, że Węgry już pozyskały środki z rynku kapitałowego. Trzeba gromadzić atuty, którymi można zagrać, wykorzystać, kiedy trzeba, a jeśli można - neutralizować takie po drugiej stronie, zwłaszcza nam wrogiej, z wyprzedzeniem, a nie jedynie reaktywnie.
Banki duszą się od kasy2021.09.22 8:31
I stąd ten cały Plan Odbudowy. By banki niemieckie, holenderskie i francuskie mogły gdzieś świadczyć swoją lichwę, bo teraz kasa leży i nie zarabia. Polska, przy wzroście PKB na poziomie 5% i dobrych innych wskaźnikach, może pożyczać na rynku i na bardzo dobrych warunkach i bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Kolejka bankierów codziennie stoi w kolejce do min. fin.
Od czasu, gdy rozpoczęli systemową grabież2021.09.22 9:04
Grecji. Teraz kasa z POŻYCZEK dla Grecji trafia PROSTO na konta w bankach, a Grecja zaciąga nowe długi pod zastaw ZIEMI na spłatę starych długów...
Czyt2021.09.22 8:27
Wyśmienity tekst. Tak trzeba. Proszę częściej.
Dodałbym jeszcze jeden element2021.09.22 8:25
Warto przynajmniej rozważyć modyfikacje naszego udziału w eko-kretyńskich umowach.
MaxFiend2021.09.22 8:13
Przegranym jak 27:1 ?
Po 11 ...2021.09.22 10:04
Maxlewak
zyd talmudysta2021.09.22 7:47
Jak hitlersyny i eurokomuna przegra to nam żydom przyjdzie pojść do pracy i widoki na namiestnictwo Polin wezmą w łeb
rodaczka2021.09.22 7:14
Psy i tu ujadają ,a karawana idzie dalej . Brawo Panie Profesorze przyzwoity Polaku .
xyz1232021.09.22 7:50
oh jakie zacne aaarguuumeeenty... Ale wiesz, ze temat Turowa PiSy skopaly i dlatego teraz pisowskim wyborcom machaja przed oczami falszywa flaga "Niemcy i EU chcOm dla nas be"??...
Anonim2021.09.22 6:46
Gdzie były nasze służby trzyliterowe? Gdzie są raporty służb w sprawie Turowa? w sprawie bezpieczeństwa Państwa?
Anonim2021.09.22 7:00
Dlaczego Prokurator Generalny nie wszczyna śledztwa w sprawie Turowa? Gdzie są winni?
Anonim2021.09.22 7:02
Mam nadzieję, że NIK zbada sprawę? No cóż, złoczyńcom włos z głowy nie spadnie? Zadbali o siebie, stanowiąc prawo?
Anonim2021.09.22 6:26
Jakie trzeba mieć ego żeby twierdzić, że Polska może sobie coś załatwić lepiej niż UE. Sny o potędze i machanie szabelką.
smyk2021.09.22 6:23
Swietny artykuł obnaża całe guano lewactwa brukselskiego i zdrajców z targowicy i pokazuje co nam zrobia.
Japa2021.09.22 6:01
Wyjaśnienia a i uwagi pana prof Gorskiego wydają mi się logiczne . Nawet dla takiego analfabety politycznego jak ja . W tych działaniach UE w sprawie zgnojenia dla nich wrednej Polski, brakuje tylko przestrogi ,że powtórzą rok 1939 . Układ na wzór tamtego (Ribentrop - Mołotow )ż prawie gotowy .o czym świadczą dodatkowo działania Wałodii na granicy wschodniej . Przecież to granica UE , a Berlin jakoś z pomocą nie spieszy .
Anonim2021.09.22 6:23
Jesteś głupszy od Górskiego, niestety. Nikt tak nie osłabia obronności Polski jak politycy PiS - u. Jeżeli chodzi o 1939 rok to masz rację, dzisiaj PiS skłócił Polskę ze wszystkimi sojusznikami, w razie wojny nikt za politykę PiS - u ginął nie będzie. Zostanie stare powiedzenie: miałeś chamie złoty róg.
Japa2021.09.22 13:28
To i tak komplement mi wymajstrowałeś , " Głupszy od Górskiego ..." .Gdybyś w tym amoku antypisowskim, potrafił się skupić na tym co czytasz , pewno byś docxytał ,że ja o tym , o tej głupocie w porownaniu wiedz prof. Gorskiego wiem . Ale prof Górski wyłożył swoje zdanie w sposób na tyle prosty ,że nawet ja tp zrozumiałem. Niestety znalazł się facet mądrzejszy od każdego w tym i prof Gorskiegoł i powiedziedział najmądrzeszą maksymę totALNYCH -"NIE BO NIE
Art2021.09.22 15:37
W tlumaczeniu Gorskiego niestety nie ma zadnych logicznych ani prawnych argumenow. To jest dramat ignorancji.
188,8 miliarda euro2021.09.22 6:00
"DYPLOMATOŁKÓW" NIE SIEJĄ "DYPLOMATOŁKI" SIĘ RODZĄ. JEDYNYM PRZEGRANYM BĘDZIE POLSKA: "Polska od początku członkostwa w Unii Europejskiej otrzymała ponad 188,8 miliarda euro - wynika z danych Ministerstwa Finansów. W tym czasie nasz kraj wpłacił do unijnego budżetu nieco ponad 60,9 miliarda euro. Oznacza to, że "na czysto" otrzymaliśmy z UE prawie 127,8 miliarda euro."
sjp2021.09.22 6:26
Umiesz odejmować, teraz naucz się myśleć.
Czytaj ze zrozumieniem!2021.09.22 6:43
"Z danych Ministerstwa Finansów na koniec września tego roku wynika, że tylko w tym roku Polska otrzymała z Unii ponad 13 miliardów euro, z tego najwięcej stanowiły środki z Polityki Spójności oraz Wspólnej Polityki Rolnej, odpowiednio 8,1 miliarda euro oraz 4,4 miliarda euro. W tym okresie wpłaty do budżetu przekroczyły 4 miliardy euro. Oznacza to, że różnica wynosi ponad 9 miliardów euro. Od początku członkostwa Polska otrzymała z UE 188,8 miliarda euro, z tego około 121,5 miliarda euro stanowiły finanse z Polityki Spójności. Ponadto transfery ze Wspólnej Polityki Rolnej wyniosły 61,2 miliarda euro, z Instrumentu "Łącząc Europę" - 1,6 miliarda euro oraz 215 milionów euro z Funduszy Migracyjnych. Pozostałe transfery stanowiły kwotę prawie 869 milionów euro. Od 1 maja 2004 roku nasz kraj wpłacił do budżetu UE ponad 60,9 miliarda euro. Saldo rozliczeń na linii RP - UE wyniosło prawie 127,8 miliarda euro. To kwota "na czysto", jaką otrzymaliśmy z Brukseli."
Zych2021.09.22 7:54
No właśnie: "... ze zrozumieniem". Daj spokój, i tak nie zrozumiesz, zbyt długo starałeś się zrozumieć marksizm i "twórczo " rozwijać jego idee.
Izydor2021.09.22 5:59
Kraina gdzieś na obrzeżach europy b, odpowiadająca za 3% PKB EU będzie decydować za cały kontynent. Tak to ma sens
Figo Fago2021.09.22 6:04
Brakuje tylko na końcu Twojego wpisy melodii " Hajli Hajlu "
B522021.09.22 5:36
Kary/Turów: PL ma 45 dni na zapłacenie po otrzymaniu wezwania do zapłaty. Jeżeli tego nie zrobi, to KE wysyła formalne wezwanie do usunięcia uchybienia i w końcu jeżeli nadal pieniądze nie pojawia się na rachunku KE - Bruksela może o tę sumę zmniejszyć wypłatę środków dla PL.
Portofino2021.09.22 5:42
Wszystko to bombowcu tam powyżej zostało wyjaśnione.
Alojzy Cedzidło2021.09.22 5:49
"B52 " Czytałeś z uwagą rozważania prof . Górskiego . On swoje uwagi mocno uzasadnił , U Ciebie tego brak . Zabrzmiało jak JA WOL na kolanach .
Zych2021.09.22 7:56
Ty z PO???
Portofino2021.09.22 5:24
Na razie nie informujmy o tym babci Merkel. Niech się babcia cieszy.
zaciekawiony2021.09.22 14:17
A co babcia Merkel ma wspólnego z konfliktem polsko-czeskim?
Portofino2021.09.22 18:10
Ty jak zwykle kulą w płot. Nic nie panimaju, ni chu*ja.
Rumcajs2021.09.22 5:15
Nie rozumiem tego lamentu wokół kary za Turów. Przecież nawet jeśli będziemy płacili karę przez 500 lat, to i tak będzie mniej niż już straciliśmy na wejściu do UE wg raportu P.Jakiego
Han2021.09.22 4:46
Nie pokazujcie tej baby , bo smak na kawe trace , a KE zostało juz tylko straszenie i nic wiecej.Cała ta banda sie rozsypuje ,lewactwo wydaje ostatnie podrygi .
Skrzypek na dachu2021.09.22 4:21
Dosc juz tej Mutti Merkel .
Brawo Fronda!2021.09.22 2:40
Niemal cała żydowska część tyg. Polityka jest u was. Bo nie ma nikogo u nich!
Po 11 ... Jan Hertrich-Woleński2021.09.22 2:38
Jest członkiem PZPR od 1965 r ... W stanie wojennym nosił słynny "opornik" w kieszeni. Członek mafii żydowskiej znanej jako Unia Wolności z capo di tutti capi Geremek. Ten zginął w wypadku samochodów, bo nie patrzył jak jedzie, 18-tolatka ciągnęła mu druta.
Po 11 ... Daniel Passent2021.09.22 2:34
Jest członkiem PZPR od 1956 r ... W nagrodę za dowóz "stolicznaja" od towarzyszy radzieckich z ambasady dla towarzyszy spod "okrągłego stoliczka" żydek skürwysynek został .... kürwa, ambasadorem. I do dzisiaj powtarza: mucho gusto. Piierdolony!
Po 11 ... Jan Hartman2021.09.22 2:27
Jak sam się określa: 100% Żyd - 100% Polak ... O% przyzwoity.
Po 11 ... Jerzy Urban2021.09.22 2:26
Obywatel radziecki. Jest członkiem KPZR - PZPR ... od momentu obrzezania.
Figo Fago2021.09.22 6:10
P11 , macie niezłą paczkę albo drużynę . Tego co piszę mądrzej nie chcecie u siebie ?
Anonim2021.09.22 1:07
Czy oni naprawdę są tacy głupi. Idąc na wojnę z UNI - ą robimy z Polski pośmiewisko. Jeżeli będziemy olewać wszystkie traktaty i podpisane umowy to znaczy że jesteśmy głupsi niż Łukaszenko. Tak zachowują się dzieci w piaskownicy. Tak działali polscy biskupi którzy po decyzji papieża musieli opuścić swoje diecezje, oni oczywiście też się z tym nie zgadzają, dlatego jeden nawet został sołtysem, aby pokazać jaki jest wielki. Rządzą nami dzisiaj psychopaci, jak to gdzieś czytałem: dzisiaj Polską rządzą pacjenci szpitala psychiatrycznego. Za chwilę Euro i dolar będzie po 10 złoty i staniemy w punkcje wyjścia.
B 522021.09.22 4:35
Przecież nie mogą mieć sobie nic do zarzucenia, bo to wszystko wina Tuska
Japa2021.09.22 6:16
Przeczytałeś i przemyślałeś dobrze artykuł z wypowiedziami prof .Górskiego ? A aaa .. z kolan tego nie da rady przeczytać a wstać Her Tusk nie pozwoli.
Anonim2021.09.22 6:27
Te przemyślenia Górskiego to typowy pisowski bełkot. UNIA jest zła, Polska sobie bez UNI poradzi itp.
jaToMówią2021.09.22 0:48
RENCE i MAJTY OPADAJĄ na widok frondlowej logiki.
Anonim2021.09.21 23:25
Należy jak najszybciej odsunąć od władzy komunistów (PiS) i ustawowo zakazać uprawiania komunizmu w polskim parlamencie.
Krakus2021.09.21 22:25
Oczywiście, że Niemcy, Francja, Holandia i pozostałe kraje UE będa cierpieć, jak Kaczorek wyrwie Polske z Unii. Zapłaczą się, rozpiją i będą mieć problemy finansowe :D :D :D Zastanawia mnie, ile płaca komuś, kto nie jest idiotą i w to nie wierzy, taki własnie tekst dla idiotów, którzy w to uwierza :)
Zygfryd De Leve2021.09.21 23:21
No tak ty jesteś super analityk, a tak na prawdę to twój zawód przerzucacz gnoju za oborą.
ger2021.09.21 23:33
przesadziles i to zdrowo,Polska to dla nich wspanialy rynek zbytu wysoko wykwalifikowana sila robocza.w tej chwili w Niemczech brakuje okolo 1.5 mln pracownikow, wiec pomysl zanim cos napiszesz
Anonim2021.09.22 1:11
To jak Polska wyjdzie z UNI to do Niemiec wyjedzie więcej niż potrzeba, tutaj zostaną emeryci i będą się cieszyć że codziennie dostaną miskę ryżu. Dzięki PiS - owi jesteśmy pośmiewiskiem na świecie, nie mówiąc o Europie.
Japa2021.09.22 6:21
Dzięki PiS -owi twierdzisz ? Toś Ty w nocy nawet na bani. ?
KRAKUS2021.09.22 14:31
Krakusek na II zmianę do roboty czy na nocną robolu ??? :))))
Po 11 ...2021.09.21 21:44
Dlaczego Fronda nie pisze o wygranej PiS w rosyjskich wyborach. Wprawdzie to tylko 49 proc. głosów, ale wraz z koalicjantami Kaczyński zachowa większość konstytucyjną.
patriota polski2021.09.21 21:22
kochany rzadzie na czele z premierem Morawieckim macie bardzo wazna i dobra sprawe zewrzec umowe natychmiastowa obudowe elektrowni atomowej ale nie z usa ale z francja oni maja nie przestarzale techologie i niemcy nie beda protestowac choc nie bedzie im to na reke a unie naginac aby dala pieniadze powtarzam nie z usa oni maja stare techonlogie i wiadomo sa daleko i sa bardzo drodzy pospieszcie w rzadzie a nie niemrawo rozmawiajcie ze nie bedziecie placic kar nie musi Polska placic oni zabiera tj unia niemcy tak jak wykupili grecje za dlugi to samo chca wykonac w Polsce wystapia do arbitrazu miedzynarodowego i maja odsetki ktore przysadzila sedzina na rozkaz niemiec urzednicy i polacy pospieszcie sie i dajcie ten pomysl aby zatrzymac napasc na Polsce w sensie majatkowym
gorka2021.09.21 21:17
Gra toczy się o wycofanie Polski z projektu Trójmorza, co nie jest możliwe bez obalenia w Polsce rządów PiS. Realizacja tej koncepcji dałaby Polsce w niedługim czasie status regionalnego mocarstwa a nie taką rolę Niemcy nam przeznaczyli w swoich planach budowy IV Rzeszy. W tych planach Polska ma pełnić rolę gospodarki peryferyjnej i komplementarnej wobec Berlina a Polacy rezerwuar taniej siły roboczej, zbieraczy szparag i konsumentów gorszych jakościowo produktów wysyłanych z Niemiec /np. chemii/.
Jacek i Placek2021.09.21 21:50
Trójmorze to jeszcze większa fikcja niż IV Rzesza.
Ar2021.09.21 23:27
I tu jest sedno sprawy. Jeżeli uwalą Polskę, pójdzie w rozsypkę Trójmorze i Grupa Wyszogradzka, Niemcy mają dwie pieczenie na jednym ogniu.
Anonim2021.09.22 1:14
Kiedyś ktoś pisał o szklanych domach, dzisiaj PiS wymyślił Trójmorze. Ani wtedy ani dzisiaj Polska nie miała na to pieniędzy.
Po 11 ...2021.09.21 21:15
Bardzo dziękuję, za poniższe wyrazy podziwu dla moich wpisów. Ale na prawdę nie trzeba. To tylko zamula to forum.
JANOSIK2021.09.21 21:10
A ktoto jest Gorski, malo tego profesor, skad oni go wytrzasneli.Kiedys byl taki trener z wielkimi sukcesami ale dzis....to musi byc miernota.Pozdro
Z2021.09.21 23:30
Nie dziwne że nie słyszałeś o o prof. Górskim skoro ci Tusk zasłania cały horyzont.
Anonim2021.09.22 1:17
Kiedyś profesor to był człowiek o lotnym umyśle, nie chodzi o poglądy bo te każdy może mieć inne. Gdy przyszedł PiS to profesor z PiS - u jest człowiekiem ograniczonym umysłowo, jemu nie wolno myśleć inaczej niż Kaczyńskiemu.
Andrzej2021.09.21 21:00
Jasne. Już teraz Polacy płacą za głupotę pisu najwyższą inflacją w Europie, przy każdych zakupach. Jak znikną dopłaty dla rolników, zamknięty zostanie rynek, to inflacja skoczy do 20-30%. Przegrają Polacy. Po raz kolejny w historii. Po raz kolejny przez swoją głupotę, wybierając pis.
abcd2021.09.21 20:51
Unia już swoje zadanie spełniła - przejęto za bezcen i skolonizowano kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Można zakończyć ten teatrzyk.
Po 11 ... Jerzy Urban2021.09.21 20:11
Obywatel radziecki. Jest członkiem KZPR - PZPR ... od momentu obrzezania.
Po 11 ... Jan Hartman2021.09.21 20:09
Jak sam się określa: 100% Żyd - 100% Polak ... O% przyzwoity.
Po 11 ... Daniel Passent2021.09.21 20:08
Jest członkiem PZPR od 1956 r ...
Po 11 ... Jan Hertrich-Woleński2021.09.21 20:07
Jest członkiem PZPR od 1965 r ...
gość2021.09.21 20:06
chcieliście z Unią wspólnej armii? już by się na nas szykowała pod pozorem praworządności.
Skrzypek na dachu2021.09.21 20:02
Trybunal Bundesrepubliki twierdzi ze prawo niemieckie jest wyzsze niz unijne . Niedawno unijny TSUE wydal wyrok ze unijne prawo jest wyzsze niz Polskie . Wczoraj PiS deklarowal lojalnosc wobec UE . Dzisiaj kazdy widzi ze PiS Lewica PSL i PO to jedno i to same zlo . Brawo Konfederacja , bo nikt inny prawde nie powie w Sejmie .
Anonim2021.09.22 1:19
Piszesz bzdury, ale w PiS - e to norma.
LUKAS2021.09.21 20:01
Węgry tak zrobiły pozyczka na niski procent , dla nas i tak to sie opłaca skoro 23 mld juz teraz pjestesmy stratni co roku
bogdanus2021.09.21 19:58
Zawsze będzie można stworzyć nową uczciwą Unię Państw Narodowych. Lewactwo, zawsze co im najlepiej wychodziło to rewolucja przez niszczenie. Nie powinniśmy płacić, bo to nie skończy się na tej jednej karze, to jest dopiero początek.
Sama nazwa "Unię Państw Narodowych"2021.09.21 20:05
wyklucza powstanie. Unie, federacje z założenia są ponadnarodowe. Państwa narodowe nie są w stanie utworzyć związku, państwa narodowe nie idą na kompromis na rzecz innego państwa narodowego. Mogą zawierać traktaty, pakty o nieagresji, współpracy, itp. a jak historia uczy - są gówno warte. Należy UE uczulić na, że np. interes Malty nie taki sam jak Polski.
Anonim2021.09.22 1:21
Państwa Narodowe to państwa faszystowskie, tak było przed 1939 rokiem. Skończyło się tragicznie, a polscy narodowcy również, bo niemieccy byli silniejsi.
Po 11 ... Jerzy Urban2021.09.21 19:52
Obywatel radziecki. Jest członkiem PZPR ... od momentu obrzezania.
Po 11 ... Jan Hartman2021.09.21 19:49
Jak sam się określa: 100% Żyd - 100% Polak ... O% przyzwoity.
Po 11 ... Daniel Passent2021.09.21 19:45
Jest członkiem PZPR od 1956 r ...
Po 11 ... Jan Hertrich-Woleński2021.09.21 19:44
Jest członkiem PZPR od 1965 r ...
Po 11 ...2021.09.21 19:31
W tytule Prof Górski, a w stopce Górny. Cóż frendzlowy standard. A zatem kim jest ten nasz ass Górsko/Górny? To chyba profesor nadzwyczajny m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Toruńskiej Szkoły Wyższej – Kolegium Jagiellońskiego. W 2006 ponownie bezskutecznie ubiegał się o to stanowisko prezydenta Torunia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Z listy tej partii został w tym samym roku wybrany do rady miasta. W 2007 wstąpił do PiS. W wyborach w 2010 ponownie wybrany na radnego Torunia. Taki to pissowski ass.
Anonim2021.09.22 1:22
Czyli lizus i miękiszon.
cynik2021.09.21 19:26
Kolejny zaklinający rzeczywistość. Jedynym przegranym będzie polskie społeczeństwo. Na własne życzenie zresztą.