Prof. Gliński: Komorowski to kandydat lewactwa - zdjęcie
25.04.15, 11:22fot. Telewizja Republika

Prof. Gliński: Komorowski to kandydat lewactwa

14

„W normalnej demokracji nie byłoby innego wyjścia, niż wygrana Dudy” – ocenił prof. Piotr Gliński na antenie „Telewizji Republika”. Jego zdaniem Bronisław Komorowski jest po prostu „kandydatem lewactwa”.

„To widać po podpisaniu konwencji antyprzemocowej. On udaje katolika, bo jak można popierać ideologie lewackie i chodzić do kościoła. Nie chce komuś zaglądać do sumienia, ale on ewidentnie chce zagospodarować obszary lewicy” – stwierdził Gliński.

Uczony zaapelował też do prokuratury o przyjrzenie się wizycie Komorowskiego na rzekomej budowie obwodnicy w Inowrocławiu. Jego zdaniem mogło tam dojść do dwóch przestępstw.

„Chciałbym zaapelować do Prokuratora Generalnego, że mamy do czynienia nie tylko ze złym gospodarowaniem środkami publicznymi, które zostały wykorzystane, żeby stworzyć inscenizację budowy obwodnicy, lecz także z korupcją polityczną, która objawiła się w szybkiej dymisji p.o. dyrektor GDDKiA. Podejrzewam, że te wydarzenia są powiązane” – powiedział gość „Telewizji Republika”.

Dodał, że za „korupcję polityczną” i „całkowitą kompromitację” Komorowskiego odpowiada jego sztab. 

pac/telewizja republika

Komentarze (14):

anonim2015.04.25 12:02
O wielki wykorzystany przez Jarkacza Zbawiciela przemówił.
anonim2015.04.25 12:04
Ja ogolnie powiem tak. Dla mnie osobiscie najlepszym kandytatem bylby posel Godson albo Marek Jurek. Z racji tego ze nie startuja, zaglosuje na Dude, bo jest najbliższy moim przekonaniom. I oczywiscie mam nadzieje ze to osoba uczciwa ; ) Ale chce powiedziec cos innego. Gdyby startowal Godson albo Marek Jurek niepotrzebowaliby w ogole kampani. Nie potzrebowali by sztbu ludzi, co pracuja nad ich wizerunkiem, bo sami swoja codziena postawa pokazuja ze sa ludzmi moralnymi. Czy swoimi wypowiedziami, broniacymi Nauki Jezusa, czy zaangazowaniem w przypadu Marka Jurka w marsze dla zycia, a w przypadku posla Godsona w Marsze dla Jezusa ; ) Swoim codziennym swiadectwem zycia i woja wiara pokazuja ze byliby godni posady prezydenta, czy premiera. Zas tu widze grupe ludzi, ktorzy walcza o nasze glosy swoim ubiorem, zachowaniem, tym czy pokażą sie w kosciele, czy ze wlasnie sie nie pokaza (jak kandytaci lewicowi). Ja bym wolala by startowali ludzie prawdziwi, z kregoslupem moralnym, ktorzy nie musza robic przedstawienia by na nich zaglosowac. Jesli chodzi o mnie glosuje na posla Dude, nie mam watpliwosci ze to osoba odpowiedzialna i wierzaca. Jednak chcialabym by politycy na codzien byli soba. Nie musza sie pokazywac tu czy tam. Jesli beda dobre owoce ich dzialanosci, nie beda potrzebowali specjalnej kampani. To troche niepowazne traktowani ludzi, ze maja wybrac kogos kto najglosniej krzyczy. Posel Godson zanny jest ze swojej wiary, z tego ze angażuje sie w prace ktora wykonuje, z kultury osobistej. A nagle powstaje sztab jakis ludzi, nie mowie, ze zlych. Ale na sile sztucznie kreowanych. Gdyby politycy na codzien byli meżami stanu nie potrzebowaliby kampani, wyjazdow. Wtedy zaprezentowanie siebie byloby tylko formalnoscia, a udzial ludzi w tych spotkaniach bylaby spontaniczna : ) I bylaby docenienienem owocow pracy tych ludzi. Z Bogiem : )
anonim2015.04.25 12:29
Ale to tylko swiadczy zle o wyborcach, ze glosuja na tego kto najglosniej krzyczy, kto najlepiej wykreowany, a nie na osobowosc i poglady. Oczywiscie moj optymizm bierze sie z tego, ze ciagle wierze, ze nasze spoleczenstwo pójdzie po rozum do glowy. Bo jednak wierze w madrosc Polakow i w nasz wspanialy narod ; )
anonim2015.04.25 12:57
@KrzysiekWarszawski.Przecież my nie chcemy nic innego,tylko tego żeby pan Komorowski się jasno określił: czy jest za tym czego naucza Kościół czy przeciw,a nie tak jak mu pasuje do politycznych kalkulacji. @Ufam.Nie wiem czy wiesz o tym,że poseł Godson ostatnio dołączył do PSL,do którego także przyłączyła się grupa posłów partii Palikota.Nie wspomnę jeszcze o tym,że partia ta miała istotny udział w ostatnich przekrętach wyborczych.Możesz mi na to odpowiedzieć,że może chce ich nawrócić - wybacz,ale jeśli chodzi o politykę to ja w to nie wierzę.Chyba że jest on człowiekiem naiwnym,co też jakoś go dyskwalifikuje jako ewentualnego kandydata na prezydenta.
anonim2015.04.25 13:04
Warszawski, czy Ty jesteś taki tępy czy tylko głupka strugasz? Nie widzisz że mamy mediokrację a nie demokrację? Wybory wygrywa ten po którego stronie stoją media. Nikt by Ci biedaczku nie darował tej "demokracji" gdyby nie miał kontroli nad umysłami większości sprawowanej przy pomocy mainstreamowych mediów. Tak jest w każdym kraju "demokratycznym". Oczywistym jest że Komorowski to kandydat lewactwa. Jak i całe PO. Lewica jest w Polsce w rozsypce i staje się powoli marginesem. Jej istnienie nie ma obecnie sensu bo największą i najskuteczniejszą partią lewicową stało się PO i jej "bezpartyjny" prezydent. Przebili oni SLD w lewicowości już dawno. "A kogo popiera lewacka NSZZ Solidarność? Komorwoskiego? " Przestań bredzić. Solidarność to nie lewactwo tylko pospolici socjaliści, dlatego popierają oni socjalistów pobożnych czyli PiS.
anonim2015.04.25 13:18
"Fafik" i "kawosz" czyli przedstawiciele "światłej" i "tolerancyjnej" części społeczeństwa,która popiera pana Komorowskiego.Kim trzeba być,żeby się dorobić takich kibiców ?
anonim2015.04.25 13:37
Z normalną opozycją Komorowski i PO mogliby nawet w naszej demokracji łatwo przegrać. Ale u nas nie ma normalnej opozycji, w czym zresztą prof. Gliński ma jakiś udział.
anonim2015.04.25 13:41
J.Ty.Nie wiem co uważasz za "normalną opozycję",ale jeśli uznajesz za normalną "naszą demokrację".to chyba nie wiesz o czym piszesz.
anonim2015.04.25 15:31
@GenezizX.A jaka jest teraz ? - bo ja nie widzę zbyt dużej różnicy.
anonim2015.04.25 15:50
@GenezizX.Przecież to robimy,zgadzając się na sowieckie kłamstwa.
anonim2015.04.25 16:23
@KrzysiekWarszawski.Jasne - pan Komorowski może popierać co mu się podoba i odpowiada,wmawiając nam że jest katolikiem.Bierut również kiedyś trzymał baldachim na procesji Bożego Ciała.
anonim2015.04.25 18:59
@KW.Tym "nie fikaj" wszystko podsumowałeś tak,że już wiem z kim mam do czynienia.
anonim2015.04.26 5:51
Pieprzył z tabletu?
anonim2015.04.27 19:08
Oczywiste jest, że jako Polak i katolik NIGDY nie zagłosuję na rządowy długopis marki Bul.