Prof. Gaciong, rektor WUM i… aktor w TVN - zdjęcie
05.01.21, 15:47Fot. screenshot - YouTube (Infarma), FilmPolski.pl

Prof. Gaciong, rektor WUM i… aktor w TVN

16

Wśród zaszczepionych poza kolejką na WUM znalazł się m.in. założyciel TVN Mariusz Walter i dyrektor programowy tej stacji Edward Miszczak. Sam rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong jest wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN. Okazuje się, że lekarz współpracował nawet przy tworzeniu jednej z popularnych produkcji TVN.

Od sylwestra ogromne emocje w Polsce budzą informacje o zaszczepieniu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym grupy celebrytów, którzy przyjęli szczepionki przeznaczone dla pracowników służby zdrowia. Przychodzących na szczepienie celebrytów w placówce WUM witał sam rektor uczelni, prof. Zbigniew Gaciong. Nie dziwi, że wśród wyjątkowo uprzywilejowanych osób znalazł się założyciel TVN Mariusz Walter i dyrektor programowy Edward Miszczak. Rektor WUM zasiada we władzach Fundacji TVN. Ze stacją ma też inne związki.

Kilka lat temu prof. Zbigniew Gaciong pracował przy produkcji serialu fabularnego „Lekarze”. Był głównym konsultantem produkcji, a nawet sam w niej zagrał. W 2013 roku wcielił się w rolę prof. Błażeja Duszyńskiego. Profesor ma nawet swój profil w portalu FilmPolski.pl.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (16):

Już jutro Kościół2021.01.5 21:06
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
c.d2021.01.5 21:08
Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry. Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
KaitlinBegay2021.01.5 20:29
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co r0bię..... smartlife3.com
polak2021.01.5 17:33
KASTA ...........LEWACKA MAFIA RESORTOWA PRL-U
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.5 16:57
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
rektor Szkoły Teatralnej2021.01.5 16:55
to jakiś neptek przy tym aktorze
Prezes Miszczak z Walterem2021.01.5 16:54
dobrze rozpisali Role - Ja Pie$$$$le
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.5 16:53
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.5 16:51
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.5 16:51
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
holocaust imieniem lockdown TRWA2021.01.5 16:16
Na na koniec roku w Sztokholmie na ok 400 tys zakażeń odnotowano koło 800 zgonów dodatkowych, przy ponad 300 domach opieki. W Polsce na ok 7 mln zakażeń odnotowano 70000 zgonów dodatkowych. przy 850 domach opieki,........ Kto jest groźniejszą zarazą - PIS czy koronawirus? ... link do szwedzkiego GUS-u (15 min się otwiera bo plik ogromny) każdy dzień, miasto, płeć, grupa wiekowa, średnie z ostatnich lat https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-01-04-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx ........każdego dorosłego rząd ponadto zadłużył na okrągłe 10 tys zł ...
Anonim2021.01.5 16:18
PS podobno w Sztokholmie brakuje respiratorów, mówił o tym nasz premier a ja nie zaprzeczam...
Anonim2021.01.5 16:24
"To w Hiszpanii i we Francji, w Belgi i w Holandii, w Szwecji, nawet i w Wielkiej Brytanii nastąpiła zapaść systemu zdrowia, objawiająca się tym, że osoby, które chorowały na COVID i potrzebowały dostępu do respiratorów, specjalistycznej opieki, nie mogły tej opieki dostać" – wskazał szef rządu.
Grizzly2021.01.5 16:12
Lepiej w pierwszej kolejności szczepić i dbać o ludzi sukcesu którzy coś na tym świecie dokonali i płacą wysokie podatki niż parchów bezrobotnych i pijaków żyjących z 500+
Grizzly2021.01.5 21:29
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
anna2021.01.6 9:29
no weź , artyści płacą podatki, oni nawet zusu (też podatek) na siebie nie chcą płacić a cóż dopiero do wspólnej kasy, ale ciągnąć kasę z naszych wpłaconych podatków to nie mają skrupułów na wątpliwej wartości ich pracę , widać po szczepieniach jakie to pazerne narcystyczne środowisko skupione wokół tvn, i jak mieć szacunek do tych ludzi