Prof. Chazan: Aborcja należy do priorytetów systemu opieki zdrowotnej - zdjęcie
12.03.15, 19:52prof. Bogdan Chazan (fot. TV Razem)

Prof. Chazan: Aborcja należy do priorytetów systemu opieki zdrowotnej

12

- Chciałbym powrócić na poprzednie stanowisko, chciałbym uzyskać coś w rodzaju satysfakcji. Chciałbym, by Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała to, co mówiła na mój temat. Niestety jednak tak się stało, że to nie ona jest stroną w tym procesie. To prezydent miasta mnie zwalniała zpracy, ale moim przeciwnikiem procesowym jest Szpital im. Świętej Rodziny. To jest dla mnie sytuacja dyskomfortowa, ponieważ ja do pracowników Szpitala nie mam zastrzeżeń, ani uwag. Oni nie byli inicjatorem zwolnienia mnie z pracy – mówi prof. Bogdan Chazan po pierwszej rozprawie w procesie o przywrócenia go na stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Protokół pokontrolny, jaki powstał po badaniu tego, co działo się w Szpitalu, w wielu miejscach jest niezgodny z prawdą. W wielu innych interpretacja faktów jest zaskakująca. Zarzuty wobec mnie dotyczą choćby klauzuli sumienia. Twierdzi się, że jako dyrektor szpitala nie miałem prawa skorzystać z klauzuli sumienia, choć jestem lekarzem, a do moich obowiązków należało wykonywanie świadczeń medycznych – komentuje lekarz w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Jak dodaje, miał on prawo skorzystać z klauzuli sumienia, bo ona jest powiązana z wykonywaniem świadczeń medycznych, mimo iż wnioski z kontroli mówią co innego. 

Zdaniem profesora fakt, iż został on na skutek swojej decyzji odwołany ze stanowiska świadczy o tym, aborcja należy do priorytetów systemu opieki zdrowotnej, nie tylko Ministerstwa Zdrowia, ale i lokalnej administracji.

Mówię o pani prezydent Warszawy. Problemem nie jest to, że w szpitalach nie ma miejsc, że umierają ludzie czekający na operację. To jest mniej ważne, ważniejsze jest to, że jeśli prawo przewiduje taką możliwość, to należy dopilnować, by każde dziecko, przeznaczone na śmierć, zostało rzeczywiście zabite. To nie jest właściwe podejście. Zabijanie ludzi nie należy do obowiązków lekarzy. To jest sprzeczne z ich powołaniem. Tymczasem widzenie problemu aborcji przez władze naszego kraju świadczy o zwichnięciu proporcji – ubolewa Bogdan Chazan.

All/wPolityce.pl

Komentarze (12):

anonim2015.03.12 20:02
Według ateistów lekarz ma obowiązek mordować jeśli tego nie nakazu nie wykona to zostanie zwolniony i zastąpiony konowałem bez sumienia. Dzielnego profesora Chazana posądzają jego jedyną przewiną która mierzi ateistów jest uratowanie dziecka skrzywdzonego właśnie przez ateistów w metodzie in vitro.
anonim2015.03.12 21:16
"aborcja należy do priorytetów systemu opieki zdrowotnej" Mądre słowa pana profesora.
anonim2015.03.12 21:51
Nie wiem czy podżegacze aborcyjni zdają sobie sprawę, że za ludobójstwo obowiązuje kara śmierci? Czy też maja zaprawdę wielką nadzieję, że ich władza będzie wieczna? Trudno przeczyć, że szerzenie "aborcji" wyczerpuje wszelkie znamiona ludobójstwa wg ONZ. Właściwie to królestwo skazując ich na śmierć wyświadczy im wielkie miłosierdzie, bo część z nich uratuje w ten sposób od kary piekła ognistego.
anonim2015.03.12 22:36
Jak widać można być nikim jak AnitFa i pozwalać sobie na komentowanie mając jednocześnie nie tylko problemy z myśleniem, ale wykazując się ogromną ciemnotą, zacofaniem, przynajmniej wówczas, gdy w grę wchodzi lewa ideologiczna nienawiść i zaślepienie.
anonim2015.03.13 6:38
Musi wrócić i wróci. Dla dobra pacjentek.
anonim2015.03.13 7:47
O, pojawił się jakiś niewyspany, znerwicowany "dekorator" Roberto i ozdabia ludzi naklejkami, to może by wymyślił jakąś nową "naklejkę" dla szpitala im. św. Rodziny... Bo ta za Boga nie pasuje...
anonim2015.03.13 7:52
Święte słowa!
anonim2015.03.13 9:07
Najlepszy wg. GW i TVN oraz polityków PO i ich wyborców to "niewinny" kardiochirurg dr G zamknięty za korupcję (razem z ex posłanką Sawicką, Dreyfuss III RP) , którego świetnie opisał ś.p. prof. Religa.
anonim2015.03.13 20:22
Aborcja to ohyda.
anonim2015.03.14 2:30
@Nowakowska... Tobie chyba się coś pomieszało? Przecież to lewicowe harpie traktują kobiety jak inkubatory, które można włączyć/wyłączyć, gdy brak zapotrzebowania na "produkt" z inkubatora.
anonim2015.03.14 9:21
@Kropelka Witaj! Nareszcie. :-) Bo jak się czyta Nowakowską to można sobie obrzydzić całkowicie rodzaj niewieści...
anonim2015.03.19 6:23
Daje wiele do myślenia z jakim uporem pełowcy i klika dążą do wprowadzenia w Polsce szatańskiego prawa aborcyjnego. Wiedzą że ich czas jest ograniczony i może się nie udać ponowny przekręt z liczeniem głosów w wyborach.