Prof.  Bogdan Chazan dziękuje 140 tys. osób, które go poparły. "Czuję się wzmocniony mając dowody, że tak wielu ludzi myśli podobnie jak ja" - zdjęcie
25.08.14, 13:27Prof. Bogdan Chazan (fot. Polsat News/YouTube)

Prof. Bogdan Chazan dziękuje 140 tys. osób, które go poparły. "Czuję się wzmocniony mając dowody, że tak wielu ludzi myśli podobnie jak ja"

16

Ponad 140 tys. osób nie zgadza się na łamanie sumień katolików i domaga się, aby to podstawowe prawo było respektowane. Dokładnie taka jest liczba sygnatariuszy specjalnego listu z poparciem dla prof. Bogdana Chazana.

Popularność listu przerosła oczekiwania samych inicjatorów akcji. I choć wciąż można składać swoje podpisy pod petycją (TUTAJ), to pierwsza tura podpisów (o rozmiarach pokaźnej księgi) już została przekazana prof. Chazanowi.

Sam lekarz skierował do sygnatariuszy petycji list ze specjalnymi podziękowaniami. Poniżej publikujemy jego treść:

„Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

List ten kieruję do 140 549 osób, które nadesłały do mnie, za pośrednictwem Citizen Go listy z poparciem i otuchą. Pragnę serdecznie wszystkim podziękować. To wsparcie bardzo pomaga przetrwać niełatwy czas, zwolnienie z pracy w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie, potwarze i niewybredne ataki.

Czuję się wzmocniony mając dowody, że tak wielu ludzi myśli podobnie jak ja. Cieszę się, że tak wielu uznaje prawo każdego, nawet nie w pełni sprawnego człowieka do urodzenia się i życia. Nie pozwólmy odebrać sobie tych podstawowych dla ludzi praw. Nie lękajmy się, wyrażajmy śmiało swoje poglądy. Muszą być one szanowane a lekarze, pielęgniarki i położne powinni móc wykonywać zawód w zgodzie z powołaniem i sumieniem.

Wzajemnie życzę siły, odwagi i wiele dobra. Pamiętam w modlitwie.

Dziękuję CitizenGO za przygotowanie i przekazanie mi dwóch tomów zawierających nazwiska i imiona Osób, które przekazały swoje poparcie, oraz  księgi o imponującej objętości, w którym znajdują się listy od Was. Ta książka okazuje się najlepszym lekiem na chwile słabości.

Bogdan Chazan

PS. Matercare International (MCI), grupa katolickich położników – ginekologów zaprasza doświadczonych lekarzy położników – ginekologów jako wolontariuszy do pracy w położniczym szpitalu im. Św. Jana Pawła II w Isiolo, Kenia. Szpital jest częścią Projektu Isiolo, którego celem jest zapewnienie opieki położniczej na dużym obszarze wiejskim. Zakwaterowanie, wyżywienie, koszty wizy, szczepień i ubezpieczenia są pokrywane prze organizatorów. Minimalny czas pracy – trzy miesiące. Konieczna podstawowa znajomość języka angielskiego. Wolontariusze będą witani na lotnisku w Nairobi.

Kontakt: [email protected].

Warszawa, 20 sierpnia 2014”.

MaR/Citizengo.org

Komentarze (16):

anonim2014.08.25 14:06
Ciekawe czy pan Chazan raczył ich poinformować, że bronił życia nienarodzonego przez oszukiwanie i okłamywanie swojej pacjentki
anonim2014.08.25 15:55
A robactwo z Czerskiej dalej swoje. Macie zapał sk#&@***ny.
anonim2014.08.25 15:55
A robactwo z Czerskiej dalej swoje. Macie zapał sk#&@***ny.
anonim2014.08.25 18:53
Jakoś mam mieszane uczucia. Pan Chazan w swoim czasie dokonał 500 aborcji. Czy robił to w ramach swoich etatowych obowiązków służbowych? Czy też robił to niejako prywatnie, pobierając stosowną opłatę? O ile robił to odpłatnie, to czy odciął się od krwią splamionych pieniędzy przekazując je na cele charytatywne, czy też korzysta z nich do dzisiaj?
anonim2014.08.25 19:07
Nie podoba mi się postępowanie profesora Chazana, ale wiem, że sprawa jest bardzo skomplikowana, więc może napiszę prosto: profesor uznał, że należy całkowicie zlekceważyć czyjeś zdanie, decyzję podjętą na pewno nie "ot tak" i przeforsować swoje, zgodne ze swoim sumieniem. Kobieta i jej mąż obserwowali konanie swojego dziecka przez dziesięć dni. Pan profesor w tym czasie otrzymywał kwiaty oraz wyrazy poparcia. Malec, po opuszczeniu matczynego brzucha, przestał być dla niego godny jakiegokolwiek zainteresowania. Nie zająknął się o nim nawet. Ani słowem, ani czynem nie udzielił pomocy tej doświadczonej przez los rodzinie.
anonim2014.08.25 20:36
szmaciarze lewaki opluwają profesora Chazana! Niech se komentują ale w wybiurczej! Pluskwy jedne
anonim2014.08.26 1:52
Szuje znowu zgromadziły swa flegmę i plują ją na prof. Chazana. Szuje widzą te 500 dzieciaków, które prof. Chazan MUSIAŁ abortować w ramach obowiązków służbowych, tak jak setki jeśli nie tysiące innych ginekologów w naszym kraju, ale wypominają je TYLKO jemu... Dlaczego? Bo TYLKO on głośno się temu sprzeciwił i jest wyrzutem sumienia dla innych, dla tych, co robią to nadal. I po kilkakroć więcej. I bez wyrzutów sumienia. I tylko dla kasy. Ale szuje się uwzięły na prof. Chazana, bo gdyby nadal zabijał dzieci byłby w porządku. Tak jak dr Dębski ze Szpitala Bielańskiego, który zabijał, zabija i nadal będzie zabijał. Zbrodnią dla szui nie jest zatem zabijanie, ale ZAPRZESTANIE zabijania. Zbrodnią dla szui jest odwrócenie się od zła i wstąpienie na ścieżkę dobra. Szuje nie przebaczają zdrady. Zdrady w klanie zabójców z urzędu. Z przymusu prawa. Szuje nie cierpią, gdy kat zrywa kaptur i woła: "Nigdy więcej!" Szuje nie cierpią, gdy kat woła: "To jest zbrodnia! Nie róbcie tego!" Szuje będą wypominać mu na każdym kroku, że był kiedyś katem. Bo nie chcą, żeby szujom wypominał, że ustanowiły szujowate prawo, które zmuszało jego i ciągle zmusza innych do popełniania zabójstw.
anonim2014.08.26 5:43
Pani Kropelka; Chazan MUSIAŁ abortować? Ktoś mu przykładał pistolet do głowy? Nic takiego nie mówił w wywiadach. A taki na przykład nieżyjący już doktor Fijałkowski odciął się od aborcji w latach, kiedy Chazan "musiał" mordować. "szuje nie przebaczają zdrady" - Po pierwsze jeśli nazywa Pani kogoś szują, to raczej zdrajców, a nie innych ludzi. Po drugie: o ile mi wiadomo doktor Chazan nie wrócił do żony, czyli nie nawrócił się z tego grzechu. Można mu wybaczyć?
anonim2014.08.26 6:11
@Liczba Pi "Wielu wierzących jest za karą śmierci." Ja też, wielu wierzących jest za sprawiedliwością. Nie porównuj kary śmierci dla zbrodniarza z uśmierceniem dla własnej wygody własnego potomka. Chyba widzisz różnicę? Dla tych co tak uczepili się Chazana " A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Człowiek się zmienił, nie wy będziecie go osądzać. Ale to wy jesteście tymi gorszymi, tymi obłudnikami, zwolennikami zabijania własnego potomstwa, namawiacie innych do równie podłego zachowania. Żal mi was, jak tu nie współczuć ludziom aż tak zaślepionym, na wszystkie sposoby wmawiającym sobie że jak w brzuszku to płód, potem takie fiku-miku i oto nagle w momencie rodzenia - człowiek.
anonim2014.08.26 6:24
@Kropelka Poza tym, jak kończył to był rok 1970 i przepisy były jasne i klarowne. Jakby przeszkadzały mu aborcje, wybrałby inną specjalizację, np. jak mój wujek. Na etapie wybierania specjalizacji nikt mu pistoletu nie przykładał. Najprawdopodobniej sam się pchał, bo pieniądze chyba najlepsze wśród specjalistów, a jak jeszcze na czarno to bajka. Ale jakiś wkręt w jego obronie trzeba było wymyśleć, bo mit upaść nie może
anonim2014.08.26 12:08
No i szuje się znowu odezwały i skomentowały. Zero własnych przemyśleń. 100% papugowatości. Byle pluć. Bo tylko w tym są dobrzy.
anonim2014.08.26 18:15
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki.- Ahaaa.pl
anonim2014.08.27 15:43
@LiczbaPi ... "@Kropelka Powtarzanie słowa "szuja" nie świadczy o oryginalności." Ty piszesz na Frondzie po to, aby wyrazić swą "oryginalność"? Ja piszę tuta,j aby wyrazić swoje opinie. Słowo "szuja" jest adekwatne do postaw ludzi, którzy piszą tu jedynie po to, aby wyrazić swoją pogardę dla życia ludzkiego, równocześnie wypominając innym, że tej pogardzie się przeciwstawili. Będę zatem to słowo stosować tyle razy, ile razy będzie konieczne.
anonim2014.08.29 0:37
@Kropelko, jestem pewna, że nazywanie ludzi "szujami" i posądzanie ich o pogardę dla ludzkiego życia jest na pewno objawem uczuć siostrzanych do Twoich internetowych bliźnich.
anonim2014.08.31 13:29
@adam.tam-ale ekskomunikę może zdjąć Watykan po spełnieniu określonych warunków-spowiedź, pokuta zadośćuczynienie.Jedyny grzech który nie może zostać odpuszczony to grzech pwko Duchowi Świętemu-ani w tym ani w tamtym świecie
anonim2014.09.2 1:16
@KaMarWier ... "@Kropelko, jestem pewna, że nazywanie ludzi "szujami" i posądzanie ich o pogardę dla ludzkiego życia jest na pewno objawem uczuć siostrzanych do Twoich internetowych bliźnich." Nie nazywam dobrych ludzi szujami, a szui dobrymi. Dobrzy są dobrymi, a szuje szujami. Każdego obdarzam taką nazwą, na jaką zasłużył. Ja nie "posądzam" nikogo o pogardę dla ludzkiego życia. Ja WIEM, że niektórzy z oponentów tę pogardę dla ludzi żywią. Dlatego nazywam ich szujami.