Prof. Andrzej Nowak: „musimy wygrać te wybory!” - zdjęcie
14.11.14, 13:38Prof. Andrzej Nowak (fot. Fronda Gliwice)

Prof. Andrzej Nowak: „musimy wygrać te wybory!”

7

Prof. Andrzej Nowak udzielił wywiadu Porankowi WNET. W rozmowie podkreślił, że jego zdaniem to właśnie Andrzej Duda jest najlepszym w obecnej sytuacji kandydatem opozycji na prezydenta.

„Musimy wygrać te wybory dla Polski, mamy bardzo dobrego kandydata, który może nam w tym pomóc. Wysiłek, który państwo włożyliście w popieranie zestawu wartości, który kojarzył się ze mną, można przenieść na popieranie Andrzeja Dudy i sprawić, żeby te wartości wygrały w jego osobie. Namawiam, żebyśmy pracowali dla tego zwycięstwa, bo ono jest bardzo potrzebne Polsce” – przekonywał profesor.

Uczony dodaje, że wczorajsze zachowanie Bronisława Komorowskiego, który sugerował, jakoby nie znał Andrzeja Dudy, jest „całkowitym brakiem klasy i doskonałą ilustrację tego, co Pan Prezydent był łaskaw powiedzieć dzień wcześniej: ‘pycha kroczy przed upadkiem’” – dodał prof. Nowak.

Historyk stwierdził też, że spod medialnej osłony, jaka otacza Bronisława Komorowskiego, wychodzą niekiedy jego prawdziwe rysy. A są to rysy człowieka, który „po prostu nie dorasta do roli najwyższego reprezentanta Rzeczypospolitej”. Bo prezydent powinien identyfikować się, jak uważa prof. Andrzej Nowak, z racją stanu Polski, a nie z grą polityczną, która polega na próbach ośmieszenia i poniżenia opozycji.

„Są sprawy ważniejsze od Platformy, od PiS-u, od horyzontu walki partyjnej. Niestety mam wrażenie, że prezydent Bronisław Komorowski do tego wyższego horyzontu nie dorósł” – powiedział profesor.

pac/radio wnet

Komentarze (7):

anonim2014.11.14 14:15
Duda w przeciwieństwie do Komorowskiego myśli głową a nie dupą
anonim2014.11.14 16:06
Bardzo dobry wybór ! A jeżeli to niepokoi rządzacych to znaczy że świetny wybór!!A jak bul dostanie biegaczki to ,znaczy że wygrana Dudy 100%
anonim2014.11.14 16:19
Profesor zakłada ,że PiS przegra wybory samorządowe dlatego już wcześniej zaczęli wybory prezydenckie. Jak się zaczną te drugie to o Dudzie nikt nie będzie pamiętał. A swoja drogą czego profesor tak dyskredytuje mojego Prezydenta i Prezydenta Polski? Uważa że ci ludzie którzy popierają Prezydenta Komorowskiego są nikim? Obyś się nie zdziwił profesorze pisowski! Wy pisowcy macie swoją Polskę, z kim będziecie rządzili jakbyście wygrali ?
anonim2014.11.14 16:37
Ten facet absolutnie w siebie nie wierzy. Więc jak inni mogą na niego głosować jak on nie wierzy że wygra?
anonim2014.11.14 17:44
Profesor Nowak mysli kategoriami prawdy, sprawiedliwosci, racjonalnosci, dobra, itp. A w wyborach nie o takie rzeczy chodzi. Wybory wygra ten kto ma wieksze poparcie medialne i kto wiecej klamie, jest cwaniakiem, i kto robi wieksze przekrety, bo do takich politykow wielcy tego swiata maja zaufanie, takich popieraja poprzez medialna nagonke na ich przeciwnikow. Aby w Polsce wygral wybory czlowiek rozumny, poczciwy, dobry, sprawiedliwy, itp, Polacy musieliby przestac ogladac 90% telewizji i czytac 90% gazet, a to sie nigdy nie stanie.
anonim2014.11.14 17:51
Trzeba się spodziewać chęci oczerniania, kompromitowania A. Dudy za wszelką cenę.
anonim2014.11.14 18:52
Bardzo dobry wybór kandydata. Więcej takich, prosimy ... Nie lękajcie się, że nikt nie zna ich "dorobku". Rekomendacja Prezesa powinna wystarczyć ...