Prof. Aleksander Nalaskowski MOCNO o haniebnych kłamstwach Biedronia i 'różowej frakcji' - zdjęcie
18.12.19, 20:10

Prof. Aleksander Nalaskowski MOCNO o haniebnych kłamstwach Biedronia i 'różowej frakcji'

50

"Nie możemy ulegać propagandzie i naginać istniejącego prawa, tylko dlatego, że Bruksela albo Biedroń sobie tego życzą"-podkreślił na antenie Telewizji Republika prof. Aleksander Nalaskowski, wykładowca toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Pedagog w programie "Dziennikarski poker" odniósł się do skandalicznej rezolucji Parlamentu Europejskiego, w której potępiono Polskę za rzekome prześladowania osób homoseksualnych.

"Mamy konstytucję, która mówi o związku kobiety i mężczyzny. Na Boga, mamy. Nie możemy ulegać propagandzie i naginać istniejącego prawa, tylko dlatego, że Bruksela albo Biedroń sobie tego życzą"-stwierdził gość Telewizji Republika. Na początku prowadząca, redaktor Dorota Kania wspomniała o "polowaniu na polski rząd" w Brukseli, ponieważ na tapecie PE "cały czas jest sprawa związana z tzw. strefami wolnymi od LGBT i mową nienawiści, że Polska jest tym właśnie nienawistnikiem, który propaguje mowę nienawiści". Zdaniem prof. Nalaskowskiego, jest to dopiero początek...

"Jeszcze niedługo wróci pewnie też to, że to Polska była głównym sprawcą Holokaustu i jest głównym zagrożeniem dla światowej przyrody, bo nie hoduje, nie pasie kornika"-skomentował wykładowca akademicki. Zdaniem pedagoga, Unia Europejska chce narzucić Polsce pewne rozwiązania. 

"Myślę, że wsparcie Biedronia, również płynące z dość niewiadomych pieniędzy, polegało na tym, żeby takiego emisariusza uciśnionych homoseksualistów z Polski przedstawić i ulokować w Brukseli. I to się udało. Potem się udało takiego jawnego emisariusza homoseksualizmu ulokować w Polskim parlamencie. Myślę, że to zamierzona akcja"-ocenił prof. Aleksander Nalaskowski, który następnie zarzucił liderowi Wiosny kłamstwo w sprawie sytuacji osób homoseksualnych w naszym kraju.

"Pan europoseł Robert Biedroń ogromnie kłamie, w sposób haniebny. Tak, jakby nie liczył się z tym, że te jego przemówienia można wysłuchać również w Polsce. Ta, nazwijmy to, "różowa frakcja" w Polsce i Europie jest tak ogromna, że myślę, że ten nacisk będzie trwał, ale póki co mamy wiele narzędzi, z których trzeba skorzystać, żeby do tego nie dopuścić"-przekonywał. Takim narzędziem jest, w ocenie profesora UMK, polska konstytucja. 

"Mamy konstytucję, która mówi o związku kobiety i mężczyzny. Na Boga, mamy. Nie możemy ulegać propagandzie i naginać istniejącego prawa, tylko dlatego, że Bruksela albo Biedroń sobie tego życzą. Mamy większość parlamentarną, mamy póki co premiera, który wyraźnie jest, że tak powiem normalny, mamy prezydenta i pewnie będziemy mieli tego prezydenta w drugiej kadencji. Mamy te narzędzia i trzeba się przed tym bronić"-podkreślił.

Jak wskazał gość Telewizji Republika, nie powinniśmy kierować się tym, "co ludzie powiedzą i co zrobi Bruksela", ponieważ stracimy swoją tożsamość, tak jak Niemcy, Belgowie czy Holendrzy.

"Generalnie Polacy są jeśli nie katolikami, to na pewno chrześcijanami, czego nie należy utożsamiać z chodzeniem do Kościoła. Zdecydowanie Dekalog i Ewangelia są bliskie zdecydowanej większości Polaków, nawet tym, którzy o tym nie wiedzą, bo nikt o zdrowych zmysłach, nawet jeśli zapiera się, że nie ma pana Boga, nie powie: zabijaj, kradnij, kłam"-zauważył prof. Nalaskowski. Pedagog zwrócił również uwagę, że czy to świat europejski, czy zachodni, czy amerykański, czy polski- w zasadzie przestrzega chrześcijańskiego Dekalogu, że cały ład "polski, europejski, amerykański, zachodni" oparty jest właśnie na Dziesięciu Przykazaniach Bożych. 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl 

Komentarze (50):

Janka2019.12.19 11:15
Haniebne to są kłamstwa i bełkot Nalaskowskiego. Paskudny zboczony stary dziad.
Ewa B.2019.12.19 8:13
Dyskryminowani nie są tęczowi, ale ci o naturalnych kolorach. To nie profesor wyrzucił z pracy, to profesora i innych "mówiących jak jest" poddaje się szykanom. Można ucztować w pałacu lub w chlewie. Mamy wybór. Jeszcze mamy....
mir2019.12.19 8:03
biedroń to wtyka naszej matki kościoła katolickiego
qwerty2019.12.19 7:44
Wy PiS powołujecie sie na konstytucje kiedy im wygodnie a gdy nie to łamią ja bez chwili zawahania. Fałsz i obłuda jak i u tego profesorzyny
Darek2019.12.19 11:09
I to w dodatku kłamliwie, bo w konstytucji nic takiego nie napisano.
anonim2019.12.19 6:00
Myślę, że mówienie o frakcji ideologicznej, opartej o fałszowanie rzeczywistości w celu zdobycia i utrzymania władzy, jest trafniejsze. Czy genderyzm, czy terror klimatyczny, chodzi o to samo, stłamszenie społeczeństw i dominacja do eliminacji!
Darek2019.12.19 2:18
Nalaskowski to intelektualny menel - aparycja też menelska dobrze obrazuje intelekt tego podgatunku. Umiejetność czytania ze zrozumieniem jest mu najwyraźniej obca, nie rozumie co w konstytucji jest zapisane. Zatem wyjaśniam za WSA: "Zgodnie z art. 18 Konstytucji RP małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo pozostają pod opieką i ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Zdaniem Sądu z powyższej zasady konstytucyjnej wynika nie tyle konstytucyjne rozumienie instytucji małżeństwa, co gwarancja objęcia szczególną ochroną i opieką państwa instytucji małżeństwa, ale tylko w założeniu, że chodzi o związek mężczyzny i kobiety." Dalej niedorozwój Nalaskowski brnie dalej w swoje chore brednie i antyintelektualne popłuczyny, pisze tak: "Pan europoseł Robert Biedroń ogromnie kłamie..". Niestety prócz tego oszczerstwa nie ma nawet zająknięcia się, w czym niby Biedroń miałby mijać się z prawdą, ani wyjaśnienia jaka według niedorzecznego pożal się Boże profesora ta prawda sprzeczna ze stanowiskiem Biedronia miała by być. "Zdecydowanie Dekalog i Ewangelia są bliskie zdecydowanej większości Polaków" - no tu już poleciał - bo Dekalogu nie przestrzegają z zasady Katolicy, bo jest on sprzeczny z ich religią, a katolicy stanowią w Polsce największą grupę wyznaniową, zatem Nalaskowski albo nie zna Dekalogu, albo zwyczajnie kłamie, w obu przypadkach dyskwalifikuje go to jako nauczyciela akademickiego i podkreśla adekwatność menelskiego wizerunku tego ekscentrycznego maniaka seksualnego. O ładzie Europejskim opartym na zasadach Dekalogu nawet nie wspomnę bo to już poniżej jakiegokolwiek poziomu dyskusji.
nn2019.12.19 7:52
Każdy sądzi według siebie, Skoro sam jesteś menelem, to uważasz,. że każdy nim, jest!!!!
dr2019.12.19 9:03
Bełkot.
RHQQ22019.12.19 9:19
No toś tego pisi-profesorka zaorał totalnie. Brawo! Ale jak widzisz typowa sekciarska swołocz rozumie z tej wypowiedzi tylko to co im najbliższe - tylko słowo menel do nich dociera, reszta zbyt odległa ich codzienności, a że merytoryczna i rzeczowa to już w ogóle nie do czytania dla PiSdzielców. Pozdrawiam!
ten2019.12.19 9:48
"Dekalogu nie przestrzegają z zasady Katolicy, bo jest on sprzeczny z ich religią" - co to za chore teorie w twojej durnowatej główce się lęgną. O-chu-ja-le-ś pa-ta-la-chu!
Darek2019.12.19 11:08
Pamiętaj aby dzień sobotni święcić. Nie będziesz oddawał czci obrazom, rzeźbom i wizerunkom, nie będziesz się im kłaniał. Ja serio nie znam żadnego katolika który by przestrzegał tych zasad Dekalogu, a sporo katolików jednak znam, bo sam jestem katolikiem i zasad Dekalogu nie uznaję, bo to sprzeczne z moją religią.
ten2019.12.19 12:17
Katolicy (ci których ja znam) nie oddają czci wizerunkom i obrazom i nie kłaniają im się. To że w kościele są takie obrazy i figury które symbolizują postacie, to nie znaczy że oddajemy im cześć- nie widzimy w nich Boga. Czcimy Boga który jest obecny w Eucharystii a kolana zginamy tylko przed Najświętszym Sakramentem.
Darek2019.12.19 12:49
Adoracja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to rozumiem że z jakiejś innej religii obrzęd. I w katolickich kościołach nie znajdziemy żadnych obrazów ani figur, i nikt nie klęka przed figurą Jezusa na krzyżu? I co sobotę do kościoła chodzicie, a w niedzielę pierwszy dzień tygodnia do pracy wracacie? Strasznie dziwna ta Twoja parafia, jesteś pewien że katolicka?
K.K.2019.12.19 12:31
Gdzie odbyłeś kursy antykatolickie? U Świadków Jehowy, Adwentystów, czy moze u jeszcze innych sekciarzy?
Darek2019.12.19 12:50
Skąd pomysł że fakty są z założenia antykatolickie - fakty to fakty - nic mniej, nic więcej. Strasznie marną opinię masz o katolicyzmie.
K.K.2019.12.19 13:05
Stąd, że nie masz pojęcia o biblistyce katolickiej. Nie znasz zasad egzegezy bibblijnej. To co piszesz o dekalogu to typowe sekciarskie myślenie ujmujace Biblię statycznie, a tymczasem Apostoł Paweł pisał o różnych przepisach starotestamentalnych, że to "tylko cienie rzeczy przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa". Stąd np. świetujemy niedzielę, dzień zmartwychwstania Jezusa, a nie sobotę.
Darek2019.12.19 17:46
W odniesieniu do Dekalogu - zbioru 10 prostych reguł których rozumienie nie sprawiało problemu nawet prymitywnym plemionom pasterskim nie ma miejsca na interpretację. No niby jak inaczej można zinterpretować "pamietaj abuy dzień sobotni święcić" np? że sobotni to niedzielny albo poniedziałkowy? Nie twórz wizerunków do celów religijnych to nie twórz a nie twórz i udawaj że to co innego. Mnie to nie przeszkadza - jestem katolikiem świadomym, wiem że moja religia z Biblią ma mocno na bakier, ale ideologia biblijna i tak do mnie nie przemawia, nie chcę takiego podłego Boga z Biblii wolę katolickiego - miłosiernego i dobrego. Swoją drogą wykazałeś się znacznymi brakami w wykształceniu, bo Apostoł Paweł nigdy nie podważył żadnego z przykazań Dekalogu i nie przekręcał go.
K.K.2019.12.20 6:24
Jeszcze raz powtórzę nie masz pojęcia o biblistyce, o właściwej relacji Nowego Testamentu do Starego Testamentu. Po narodzeniu Zbawiciela na Stary Testament należy patrzeć oczami Chrystusa, przez pryzmat ewangeli. Tak czynili chrześcijanie od samego początku, tak czynił Apostoł Paweł. Poczytaj sobie Ojców Kościoła.
RHQQ22019.12.20 10:51
Nie kompromituj się. Przytocz jakikolwiek fragment Nowego Testamentu przenoszący sobotę na niedzielę i znoszący absolutny zakaz kultu obrazów i posągów.
K.K.2019.12.20 12:26
Skoro ja się kompromituję, to znaczy, że cały kościół od starożytności się kompromituje. Przecież ja nie podaję tu swojego widzimisie, tylko powołuję się na nauczanie kościoła. Jeśli chcesz abym dokładniej to zagadnienie wyjaśnił to załóż nowy wątek, bo tu jest coraz węziej i to mi bardzo utrudnia pisanie komentarzy.
Szmaja2019.12.20 11:04
To że sobie katolicy uznali że widzimisię hierarchów jest ważniejsze od Dekalogu i nakazów Jezusa z Ewangelii nie świadczy o tym że Dekalogu przestrzegają, bo nie przestrzegają, świadczy tylko o ich hierarchii wartości i stosunku do Jezusa, który tak mówił słowami Ewangelii: "Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim." Nieprzestrzeganie tych 2 przykazań to fakt, a nie interpretacja i żadne twoje krzyki i płacze faktów nie zmienią. To dlaczego nie przestrzegają to zupełnie inny temat i nie ma związku z tą dyskusją. Skoro jest napisane że A należy a B nie wolno, a katolicy A nie wykonują a B praktykują regularnie w zasadzie codziennie, to faktem jest że zarówno przepis A jak i B został złamany. Jak na skrzyżowaniu jest zakaz skrętu w lewo a Ty jedziesz pod prąd bo tak sobie ustaliłeś z resztą pasażerów że w ten sposób uczcisz jakieś epokowe wydarzenie to nie miej później pretensji jak spowodujesz wypadek lub dostaniesz srogą karę od egzekwującego to prawo policjanta. Myślę że dyskusja w Twoim stylu - to jest: "Panie policjancie, no w kodeksie drogowym tak napisano, ale to juz nieważne i my kodeksu nie złamaliśmy, bo z kolegami sobie ustaliliśmy że tak będzie fajniej." - no taka dyskusja może co najwyżej zwiększyć wymiar kary.
Janka2019.12.19 11:10
Widać albo nie znasz zasad katolicyzmu, albo Dekalogu, albo ani jednego ani drugiego, żal mi Ciebie...
anonim2019.12.19 12:18
Tylko się nie rozpłacz
Luzifer®2019.12.18 23:55
czy wszyscy debile, kundle, chamy pospolite, frędzle, czy oni wszyscy to z doopy wzieci profesorowie, doktorzy i tak dalej....sama prymitywna dzicz i sciek z akademickimi tytualami.
nn2019.12.19 7:51
Czy piszesz o tzw. prof.Hartmanie, Bartoszewskim, Środzie, i tym podobnych!!!!
Ewa B.2019.12.19 8:07
Panie l. - a jednak czytasz, co pisze profesor, szukasz jego wypowiedzi.... Dobrze robisz, nawet kropla drąży kamień, z czasem coś do ciebie dotrze... Powodzenia!
Leon Napoleon2019.12.18 21:57
Pana profesora powinno się dużo częściej cytować. Wg zasady : mądrego warto posłuchać. Jak zawsze, krótko, zwięźle i w temacie.
Topek2019.12.18 21:49
Co za bzdury! Chrześcijanie przestrzegają normalnych zasad ludzkich i moralnych a nie odwrotnie, chyba że PiSdzielcy i pseudo katolicy którzy jak coraz częściej widać nie maja żadnych zasad
ridado2019.12.18 21:35
Hey Polacy dlaczego bijecie rekordy wzajemnego opluwania sie/ Niesamowite nigdzie nie spotykane w takiej wielkosci. uspokojcie sie swiat jest piekny dla wszystkich
ZYDO KOMUNA KAPUT2019.12.19 12:33
ICEK I TY POLAKAMI NAZYWASZ ZYDKOW EUROPOSLOW TYPU LEWANDOWSKI CZY TUMAN AMOZE TYFUSEK
MeneloDewotNalaskowskiSypieŁupieżemZKołtuna2019.12.18 21:11
Nieświeży staruch łupieżuch z uczelni. Współczuję studentom, którzy muszą mieć kontakt węchowy z takim menelo-dewotem.
Leon Napoleon2019.12.18 22:00
Poznasz psa głupiego po ujadaniu jego. Głupiś dzieciak.
Ewa B.2019.12.19 8:03
Kochanieńki - stań przed lustrem, będziesz mięć kupę roboty!
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.12.18 20:51
Jak już jesteśmy przy kłamstwach - co z waszą frondową "zima trzydziestolecia" ? https://m.fronda.pl/a/synoptycy-ostrzegaja-to-moze-byc-zima-trzydziestolecia,135693.html https://m.fronda.pl/a/globalne-ocieplenie-przygotujcie-sie-lepiej-na-zime-trzydziestolecia,132928.html
149.202.5.192019.12.18 20:59
Polegli na informacjach jakiegoś niszowego amerykańskiego portalu, i tak zamiast -20°C przed Świętami będziemy mieli +20°C :-D
faszysta 2019.12.18 20:44
Czy nieprawdą jest,że ponad 70% wszystkich przypadków HIV jest wśród pedałów i pedofilów? Czy kolesie i koleśki nieheteroseksulane nie są więc siedliskiej nie tylko tęczowej i hivowej zarazy? Przecież tego typu zaraza i typki ją rozsiewajace winni być izolowani gdzieś daleko na bezludnej wyspie albo jeszcze lepiej na marsie.
RHQQ22019.12.18 20:57
Główną drogą zakażenia HIV w Europie są kontakty heteroseksualne (49%) oraz kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami (21%). 13% nowych zakażeń HIV ma miejsce w populacji osób wstrzykujących substancje psychoaktywne.
Darek2019.12.19 12:59
Wow - katopatole minusują już nawet dane statystyczne , chyba się już bardziej stoczyć nie da. Hehe
Darek2019.12.18 21:09
Większość nosicieli HIV na świecie to kobiety, ciężko więc by były pedałami, z pedofilią też raczej nie za często mamy do czynienia wśród kobiet, choć się zdarza. No i najwięcej zakażeń HIV to w krajach w których homoseksualizm jest penalizowany, nawet śmiercią wiec piszesz totalne bzdury.
Janka2019.12.18 21:16
Niedość że faszysta to jeszcze nieuk i kłamca!
Janka2019.12.19 11:13
Skoro tak bardzo boisz się zarazić HIV od geja to mam dla Ciebie dobrą radę - przestań uprawiać z nimi seks - to Cię uchroni przed zakażeniem od geja, no przed wirusem niekoniecznie, ale ty się widać bardziej gejów niż HIV boisz więc zawsze jakaś ulga.
o, yenny2019.12.18 20:22
«yenn» stosuj encję mdash i pamiętaj o spacjach ;-)
katolik2019.12.18 20:17
Biedroń to dziewczęce pomieszanie z poplataniem ,nie trzeba takiej schizy brac powaznie
Gdzie nie zajrzysz, tam…2019.12.18 20:17
Telewizja Republika ma więcej pracowników niż widzów.
JONASIK2019.12.18 20:21
Tak jak TVN ?
149.202.5.192019.12.18 20:23
Turecka TVN? Możliwe.
man.of.Stagira2019.12.18 20:16
Pan Biedroń jest najemnikiem ideologicznym który szkodzi sprawie osób nie -heteronormatywnych. To zwykły szmalcownik jest. Za pieniądze powie wszystko. Człowiek donoszący na swoich rodaków i kłamiący nikczemnie na ich szkodę za pieniądze - jest s z m a l c o w n i k i e m. tyle
22019.12.18 20:40
Nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz.
man.of.Stagira2019.12.18 20:56
Znaczeniem nazwy generalnej, jest pojęcie które reprezentuje. Pojęcia pozwalają się rozszerzać. Tak powstała nauka, ale co możesz wiedzieć o nauce drogi "2? Jakie masz o niej pojęcie?