Prezydent znowu w trasie: Posklejamy wspólnie Polskę! - zdjęcie
13.07.20, 18:02Fot. via: Flickr

Prezydent znowu w trasie: Posklejamy wspólnie Polskę!

19

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami gminy Odrzywół, w której uzyskał ponad 85 proc. poparcia. W swoim wystąpieniu prosił o pomoc w „sklejaniu Polski”.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy go spierali, zaufali mu i oddali na niego głos:

- „Chciałem państwu z całego serca podziękować za głosy oddane na mnie. Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierali głosami i wcześniej, w czasie kampanii. Jestem wzruszony. Ponad 10 milionów rodaków zagłosowało na mnie. Jest to aż trudne do uwierzenia, ze można w wyborach osiągnąć taki rezultat. I tym większe czuje zobowiązanie. Nie spałem dzisiaj w nocy. To olbrzymie emocje” – mówił prezydent.

Odniósł się też do faktu, że te wybory pokazały, iż Polacy są w zasadzie podzieleni na niemal dwie równe części:

- „To była ostra kampania, pewnie momentami za ostra. Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym jak się zachowałem w czasie kampanii i tych pięciu lat, to proszę o wybaczenie” – powiedział.

Andrzej Duda zaapelował, aby nie zaogniać konfliktu w Polsce:

- „Warto czasem powstrzymać się od niepotrzebnych slow, by ugryźć się w język, słowa potrafią ranić bardzo. Umieć wybaczyć, gdy takie słowa wobec nas padną” – mówił.

- „Będę czynił wszystko, by tak jak do tej pory, ciężko pracować dla państwa i naszej ojczyzny. (…) Chciałbym, by mi państwo pomogli przez ten szacunek. Chciałbym, byście państwo pomogli mi Polskę sklejać” – dodawał.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (19):

Man of stagra2020.07.14 9:27
Fronda znowu popełniła literówkę zmieniającą sens całego artykułu. Tytuł brzmi: "Prezydent znowu w trasie", a faktycznie powinno być "Prezydent znowu w transie".
Seks kamerki2020.07.13 21:47
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
ryszard2020.07.13 19:40
Są głębokie podziały jeśli chodzi poglądy polityczne (jedni - posłuszeństwo UE i Niemcom za korzyści; inni - mamy historyczną szansę wyrwania się z odwiecznego klinczu Niemiecko - Rosyjskiego, poprzez tworzenie siły Międzymorza przy wsparciu USA) i podziały ideologiczne; (jedni - człowieczeństwo jest takie jak go się zdefiniuje, dziś takie jutro inne czyli LGTB: inni człowieczeństwo jest precyzyjnie określone kodem genetycznym otrzymanym od Boga i algorytmami moralnymi wynikającymi z Pisma Św.). Ale to nie są bariery nie usuwalne. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, a ściślej chodzi PO PROSTU o spółki Skarbu Pastwa i spółki samorządowe. Jedna i druga strona trzyma zębami co swoje i to jest źródło fermentu i nienawiści. Spółkę można bowiem sprzedać za psi grosz (i łapówkę,) można nią zarządzać za grube pieniądze, można korzystnie (dla siebie oczywiście) tracić rynek na rzecz np. niemieckiej V kolumny gospodarczej. Pytam - a dlaczego nie może nią sprawnie zarządzać firma (całym zarządem) wyłoniona w otwartym przetargu z konkretną umową, przewidującą pokrycie strat naszego państwa w przypadku pogorszenia sytuacji spółki? Jeśli to nie nastąpi o żadnej likwidacji przedmiotu nienawiści mówić nie można.
AVI2020.07.13 19:53
Spółki skarbu państwa mają się świetnie i niepotrzebna żadna zmiana zarządu. A problem jest o wiele szerszy. Przede wszystkim chodzi o interesy Unii i Niemiec, o sprawy ideologiczne i też o interesy putina, bo 6 mln odszkodowania i rezygnacja z umów z Gazpromem oraz dywersyfikacja gazu dla sasiednich państw to potężne uderzenie w interesy putina, nie mówiąc juz o ścisłym pozrozumieniu z USA i o Międzymorzu. Z Moskwy i Berlina słychać zgrzytanie zębami, bo im potrzebna Polska w roli wasala; zrobią wszystko, żeby ją z powrotem do tej roli sprowadzić a w Polsce mają swoich cyngli, co widać po trzaskowskim, który postuluje zrezygnować z przekopu mierzei i budowy wielkiego portu lotniczego, bo ma być przecież lotnisko w Berlinie.
Natalja Siwiec2020.07.14 9:24
Potrzebna jest zmiana zarządów SSP bo obecni są już długo, a członkom rodzin i przyjaciołom działaczy Pis też się coś należy.
AVI2020.07.13 19:38
Tu nie chodzi o sklejanie kłamstwa z prawdą, zwolenników niepodległości ze zwolennikami poddaństwa w UE, zwolenników pamięci o polskiej historii I bohaterach ze zwolennikami rozpłynięcia się w magmie UE. Tego skleić się nie da. PAD ZNOWU ZACZYNA OD OBŁĘDNEJ IDEI, w poprzedniej kadencji na początku chciał być prezydentem wszystkich Polaków, przymilał się do opozycji, chodził do TVN, przymilał się do sędziów, nie pozwolił odebrać stopni wojskowych zbrodniarzom. To przymilanie się nic nie daŁo, kompletnie NIC. Pod koniec kadencji współpracował ściśle z gowinem, co dało nieszczęsną panią kiryłło zamiast premier Szydło w kampanii i bardzo słaby sztab wyborczy, który wypowiadał się całkiem bez polotu. Zamiast "sklejać" Polskę, powinien ściśle współpracować z PiS i reformować, ale on źle znosi nazywanie go długopisem, więc musi wetować; ale przecież to kompletnie nic nie dało! Owszem trzeba ostro piętnować chamstwo i chamskie zachowania, walczyć z hejtem, ale nie sklejać zła z dobrem. Boję się bardzo, że w drugiej kadencji PAD będzie chciał realizować tę swoja obłędną ideę, podobno nawet księża przekonywali go, że jego powołanie to zjednoczenie narodu. A POWINIEN TERAZ Z CAŁEJ SIŁY GRAĆ NA PIS, JAK PIS GRAŁ W TEJ KAMPANII NA NIEGO, PRZYPISUJĄC MU CZASEM RZECZY, W KTÓRYCH ZROBIŁ NIEWIELE!!! Bardzo czesto to robił premier Morawiecki. PAD powinien grać na PiS, żeby wynik wyborów parlamentarnych za trzy lata był jak najlepszy!
Małgorzata2020.07.13 18:52
Żadna z tych połówek NIE OCZEKUJE "sklejania". Ani żadnych CUDÓW. Jesteśmy po WYBORACH i każdy dokonał WYBORU. Zapowiedź "sklejania" może być odczytana przez wielu jako zapowiedź ustępstw zadawalających nie tyle PO co Unię Europejską co może wkurzyć sympatyków i wyborców Pana Dudy. Tym bardziej , że mamy wojnę cywilizacyjną. TO NIE KONIEC WYBORÓW ale początek dla Prezydenta Polski. "50+% " Wyborców upomina sie o precyzyjne komunikowanie się z Polakami bez efemizmów i sentymentalnego bajdurzenia.
mordechaj2020.07.13 18:44
No dobra, pobawiliśmy się, pohuczeliśmy na opozycję ale....kiedy kończy się kasa z „Tarczy” ? W październiku ? Jak nie będzie kasy, to zostanie pałka. Już niedługo. I nie będzie na kogo zwalić winy, bo PiS ma rząd, Sejm i Prezydenta. Czekamy.
Anonim2020.07.13 18:59
Ale nie mamy marszałkissimusa. Będziemy, młotku, oczywiście słuszny i postępowy młotku, mieli i tak na kogo zwalić. I bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. Howgh.
mordechaj2020.07.13 19:09
do @Anonim - Duda zwali winę za kryzys na Morawieckiego, a Morawiecki na Dudę ? ;) Ma być załamanie gospodarki po październiku. Unia nie da tyle kasy co zawsze i będzie KRACH. Wystarczy zaczekać. To już niedługo.
AVI2020.07.13 19:44
Poczekamy, zobaczymy. Ale czy nie możemy się umówić mordechaju, że jeśli nie będzie żadnego krachu w październiku, zrezygnujesz wreszcie z wypisywania bzdur na Frondzie i już cię tu więcej nie zobaczymy? I wstawisz do internetu film, jak włazisz pod krzesło i odszczekujesz swoje kłamstwa.
AAAtomek2020.07.13 18:42
Paradne! Najpierw gość krzyczy, że LGBT to nie ludzie, wyzywa, rani - a teraz chce "sklejać", nie poczuwa się do winy, ba nawet słowa przepraszam nie padło! Powiem jedno, nie ma jednej Polski i nie będzie. Wy macie swoją, my mamy swoją.
Anonim2020.07.13 18:57
Widzę era soku z buraka nie odeszła w zapomnienie. Nowe otwarcie? W sumie nihil novi sub sole. Dostaliście kolejny raz po tyłku to znowu dostaniecie. I będziecie się pytali "skąd się to wzięło? Z Waszej arogancji, z Waszej pychy.
AAAtomek2020.07.13 19:11
Żadnego pojednania, nowego otwarcia, grubej kreski ani współpracy, nic z tego, nie z wami. To będzie wojna aż do wyczerpania. Daliśmy radę komunistom, damy radę pisuarowi. To tylko kwestia czasu.
AVI2020.07.13 20:04
To napisz otwarcie, jak dałeś radę z komunistami, bo nawet czarzasty mówił, że wy z komunistami po prostu się dogadaliście. A ideologia LGBT to nic innego, jak przepoczwarzona ideologia komuny. Najlepiej to widac po pani Lange-Gontarczyk, którą obficie finansuje trzaskowski; pani Lange-Gontarczyk to groźna współpracowniczka SB za PRL, a teraz propagatorka i obrończyli LGBT, na którą to dzialalność dostaje kasę z naszych podatków od trzaskowskiego.
jle_ffm2020.07.13 18:38
Witam Was :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.13 18:21
Zwykłe pyerdolenie i zasłona dymna PADofila! najpierw szczucie i plucie na wszystkich a teraz było minęło... będzie sklejał i w ogóle to kocha wszystkich! Takie same farmazony yebał żoliborski smierdziel po wygranej PiSu w 2015 r. a jak było i jest, to się chamska hołoto i zdradzieckie mordeczki przekonaliście sami...
Anonim2020.07.13 18:55
Keller nie bredź. I tak w szczuciu nikt Cię "nie przeskoczy". No chyba, że "sok z buraka". A nie jesteś tam zatrudniony, bo pasujesz idealnie.
Anonim2020.07.13 18:18
Trudno będzie posklejać, kiedy druga strona w ogóle nie poczuwa się do winy. To z kim się jednać? Kłamstwa spadały z Księżyca? Ta pogarda wylewająca się z tych zapiekłych w nienawiści twarzy? Ja może wymyśliłem "sok z buraka"? A przecież to jest tylko wycinek całości. Jeśli nie ma skruchy to jakże oczekiwać poprawy?