Prezydent: Wygrywamy z reżimem  - zdjęcie
22.11.21, 10:51Fot. screenshot - YouTube (Prezydent.pl)

Prezydent: Wygrywamy z reżimem

5

„Dzięki odpowiedzialności i męstwu polskich funkcjonariuszy Policji, Służby Granicznej, dzięki żołnierzom Wojska Polskiego wytrzymamy i nie pękniemy” – powiedział prezydent Andrzej Duda, komentując w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” kryzys na polsko-białoruskiej granicy.

Prezydent zaznaczył, że Polska skutecznie broni swoich granic i „wygrywa z reżimem”. Wskazując, że „mamy do czynienia z wydarzeniami bez precedensu” podkreślił też, że nie jest to wojna. Dodał, że patrząc na zdarzenia na wschodniej granicy w kategoriach kryzysu migracyjnego, należy przyznać, iż jego skala jest znacznie mniejsza niż w 2015 roku.

Andrzej Duda podkreślił, że kryzys jest wywołany działaniami białoruskiego reżimu.

- „Musimy to podkreślać za każdym razem, to jest atak białoruskiego reżimu na odcinek granicy wspólnoty, którym zarządza Polska i za którego ochronę odpowiadają polskie władze. I Polska, jako państwo członkowskie, swoje obowiązki realizuje”

- wskazał.

- „Proszę pamiętać, skąd wzięła się dzisiejsza sytuacja. Najpierw było wymuszenie przez Mińsk lądowania samolotu Ryanair na Białorusi i aresztowanie opozycjonistów, którzy nim podróżowali. Wtedy Unia zastosowała sankcje wobec białoruskich linii lotniczych i Białorusi. Łukaszenka postanowił odpowiedzieć i zorganizował przerzut ludzi, najpierw w kierunku Litwy, a teraz na odcinek granicy UE strzeżony przez Polskę. Białoruś atakuje więc Unię Europejską”

- dodał.

kak/tygodnik „Sieci”, DoRzeczy.pl

Komentarze (5):

QWE2021.11.22 17:37
Wydmuszka, bo pękniesz!
macnamara2021.11.22 14:43
Chwalić żołnierzy i służby za oddanie, bojowość, odwagę, pracowitość, ale z oceną, która jest na dziś prawidłowa, bym się nie ujawniał.
Suweren2021.11.22 12:31
Na Wiśle pod filarami, rozbił się galar z jabłkami. Płyną sobie jabłka równo, a pomiędzy nimi g....no. Co to płynie? pyta babka. Na to g....no: to my, jabłka !
Wygrywamy z reżimem2021.11.22 12:17
Wygrywamy z reżimem polskim.
Polak2021.11.22 11:53
Granice przechodzi kto chce, kiedy chce i gdzie chce, za to decyzje o granicy są podejmowane i wcielane w życie bez udziału Polski. Klasyczne ***owskie zwycięstwo w stylu 1:27.