Prezydent ws. ustawy 447: Nie my wywołaliśmy wojnę! - zdjęcie
15.05.19, 21:10

Prezydent ws. ustawy 447: Nie my wywołaliśmy wojnę!

41

Nie zgodzę się, by zmienić polskie prawo tak, aby możliwe były roszczenia - zapewnił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic.

Jeżeli ktoś obawia się, że przyjdą tutaj i będą zgłaszali jakieś roszczenia do majątków, co do których nie było spadkobierców w związku z II wojną światową, to ja powiem tak: nie my wywołaliśmy tę wojnę. Nie my mordowaliśmy bezbronnych ludzi podczas tej wojny. Nie my tworzyliśmy obozy koncentracyjne - myśmy w tych obozach byli więźniami, obok Żydów i innych narodów - oświadczył prezydent.

Powiem wszystkim, którzy czują się zaniepokojeni: Bądźcie państwo spokojni - podkreślił.

Jeżeli ktokolwiek będzie chciał dochodzić w Polsce takich roszczeń, to, żeby mógł dojść ich skutecznie, najpierw musiałoby zostać zmienione polskie prawo. Bo dzisiaj na to miejsca nie ma - mówił Andrzej Duda. - A ja, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - dopóki nim jestem - się na to nie zgodzę, żeby prawo w Polsce zostało tak zmienione - zadeklarował.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (41):

GermanDeathCamps2019.05.16 10:53
Tylko konfederacja !!! Panie Boże prosimy o błogosławieństwo.
zawiedziony2019.05.16 7:47
Nie potraficie dzierżyć władzy,plują na was a wy się ciągle wycieracie.
Konfederata2019.05.16 7:11
I mówi to ktoś, kto teoretycznie powinien stać na straży niepodległości Polski. Nie dość że nie stara się zerwać kajdan które jego poprzednik śp. Lech K. nam założył to jeszcze dla pewności, żeby przyszłe pokolenia ich nie zerwały chce wpisania w Konstytucję członkostwo w UE. Oj Dudo Dudo....w dudę sobie wsadź te bajania dla ciemnoty. My Ci nie wierzymy! Jesteś pisowcem, a oni juz wiele razy dawali przykłady zdrady.
Agnieszka2019.05.16 6:41
Akurat my to wiemy. Dobrze by było wytłumaczyć to m.in. panu Trumpowi nawet, gdy "nie umieścił tego w tematach wizyty" i innym "sojusznikom" a nie tylko radość, że znów wezwał na dywanik. A bez ustawy Michalkiewicza to jest dla mnie tylko pustosłowie mydlące oczy wyborcom.
man woman albo gender2019.05.16 6:40
Delegacja która "nie przyjechała" przyjechała, porozmawiali i załatwili sprawę. Projekt ustawy "anty 447" zdjęty. Nawet nie trzeba było tym razem angażować cennego czasu pani Żorżety. Kolejny sukces dyplomatyczny rządu PiS.
Jan Radziszewski2019.05.16 6:19
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
anonim2019.05.16 6:18
Po upadki Cesarstwa Rzymskiego i zanim rozwinęło się chrześcijaństwo, było tak iż cokolwiek jedni zbudowali drudzy łupili. Łupieżcy pasożytowali na pracowitych i uczciwych. Kiedy chrześcijanie się wzmocnili pasożyty musiały wziąć się za pracę, ku ogólnemu pożytkowi.
Jarek2019.05.16 6:01
Rzeczywiście - wojnę wywołali: Michalkiewicz i Narodowcy. WY tylko chcieliście podpisać AKT KAPITULACJI, zanim WYBUCHŁA WOJNA.
Jan Radziszewski2019.05.16 6:15
co już syfilis tj Kiła zżarł ci szare komórki w głowie jak Wł. Leninowi iż tam była tylko Zielonuj Galareta
anonim2019.05.16 6:01
A z logiki wiemy, że z fałszu nigdy nie wynika prawda, a ze zła dobro. We wszystkim co z nich wynika jest znamię zagłady i unicestwienia.
klaus2019.05.16 5:49
Panie Prezydencie mam bardzo proste pytanie skoro wszyscy twierdzą ,że uchwalona ustawa 447 przez Kongres USA Naszego ukochanego sojusznika, jest ot taka sobie, i do niczego nie zobowiązuje, a uchwalono ją sobie dla żartu( bardziej pasuje tu słowo ot tak dla jaj), to po co ją uchwalono, po co Polska przez organizacje Żydowskie oskarżana jest o holocaust, wręcz obarczana jest ,że to nie Niemcy wymordowali Żydów a Polacy, a po tamtej stornie byli jacyś kosmici Naziści, z którymi Niemcy nie mają nic wspólnego, jak długo takie osoby jak Gross, Ekekling, muzeum Polin, dyr. Muzeum w Auschwiz, będzie dostawał dotacje od Państwa Polskiego za jawne szkalowanie Polski i Polaków, jak długo Pan Minister Gowin który twierdzi że jest filosemitą, będzie rządził szkolnictwem wyższym i dawał kasę na tego typu działania.
anonim2019.05.16 5:45
Przypominam, że łupiestwo i zmuszanie do niewolniczej pracy jest złe, a jak wiemy taki Pan jaki kram!
anonim2019.05.16 5:33
Proszę jeszcze wspomnieć o dobytku jaki Niemcy i Rosjanie wywozili z naszego kraju, kradli wszystko co się dało!
Ryszard Olejniczak2019.05.16 5:19
Ustawa 447 stanowi podstawę do tworzenia faktów prawnych (fakty prawne nie muszą mieć czegokolwiek wspólnego z prawdą). Zapis w raporcie Kongresu, że Polska nie wywiązuje się ze zwrotu mienia, będzie stanowił fakt prawny umożliwiający skierowanie sprawy przed amerykańskie sądy. Wiadomo jaki będzie wyrok. Jedyne co możemy dziś w Polsce.zrobić to uchwalenie "kontr-ustawy" . Zablokowanie prac nad projektem ustawy przygotowanej przez Kukiz 15 może okazać się tragicznym (dla szarych Polaków, bo bogaci i wpływowi zorganizują sobie Tanie Linie Lotnicze) w skutkach błędem.
PiS=UWbis2019.05.16 4:11
Nie ufam mu i "dobrej żydowskiej zmianie" jak wściekłemu psu.
anonim2019.05.16 3:54
Pokolenie Baalowe! Nawracacie się i wierzycie w Ewangelię!
\305\232w2019.05.16 3:50
Ależ oczywiście! Raichstag podpalili żydzi od Rotschilda tak samo jak wysadzili WTC.
zmiecz2019.05.16 3:12
Wycofanie ustawy z jednoczesna deklaracja Prezydenta ratuja kontynuacje zydowskich roszczen. w takim ukladzie, jezeli wybory przegra PiS a pozostanie Prezydent wyplata roszczen jest dalej zabezpieczona. Dodatkowo pozostanie Prezydenta na stanowisku pozwala na uwalenie kazdej ustawy uchwalajacej wyplaty zydowskich zadan.
circ2019.05.15 23:37
''Bo dzisiaj na to miejsca nie ma ''- mówił Andrzej Duda A jutro? A po wyborach? A za 5 lat? Skoro nie ma to czemu nie przyjęliście ustawy Michalkiewicza? Krętacze.
Greg 2019.05.15 23:00
Hahaha yo Adrian😍❤️
kalinka2019.05.15 22:16
wg informacji jaka opublikowało WikiLeaks prezes wszystkich prezesów Kaczyński już w 2009 roku obiecał żydom, że sprawę roszczeń pozytywnie umieszczą w polskim prawie, przypominam, że już agent WSI24 Komorowski podjął już próbę zaspokojenia roszczeń poprzez sprzedaż lasów Państwowych, tylko dzięki wewnętrznej walce żydów z PO z żydami z PIS do tego nie doszło , teraz w sprawie roszczeń idą ręka w rękę choć każdy mówi , że jest przeciwny
Krystyna Kr.2019.05.15 22:56
Kalinka, a ty znów ten sam komentarz piszesz, co do joty! Daj se na luż ! Nie obchodzi nas WikiLeaks! Zapomniałaś , że teraz mamy 2019 r i inne realia!
Mirek2019.05.15 22:11
Nie byłoby zagłady Żydów gdyby Żydzi przystąpili do polskiego ruchu oporu i podjęli walkę o swoje życie . Sęk w tym że Żydzi takowej walki podjąć nie chcieli . Dali się dobrowolnie zamknąć w gettach bo uważali że w ten sposób przeczekają wojnę z dala od tych niedobrych Polaków .....no to mają to co chcieli . Trzy miliony polskich Żydów poszło na tamten świat przez komin . Jeszcze raz powtarzam . Nie możliwa byłaby eksterminacja Żydów na taką skalę gdyby Żydzi stawili opór !!! . A wszystko po to że Żydzi nie mają głowy do polityki . Mają głowę do szemranych giszeftów . To widać i dzisiaj . To wyjątkowo wredny naród który wszystko zrobi dla mamony . Ale tym razem to chyba się przewiozą . Polska tym cwaniakom nie da ani złotówki .
twardek2019.05.15 21:56
Zgodnie z obowiązującym prawem mienie bezspadkowe przechodzi na własność Skarbu Państwa - wystarczy więc niczego nie zmieniać!!! Aby uprzytomnić ten stan rzeczy i naszą wolę utrzymania istniejącego prawa naszym amerykańsko-żydowskim przyjaciołom, trzeba ewentualnie (niekoniecznie, ale dla uspokojenia obywateli) powziąć stosowną uchwałę sejmową.
Jan2019.05.15 21:53
swoim mocodawcom z Izraela niech to pis powie a nie polakom.
Jan2019.05.15 21:51
A dlaczego wycofano ustawe ktora zabrania wszelakich negocjacji w tej kwestii? Caly PiS to jakies pacholki Izraela. Bawia sie w obrazanie, PiS udaje ze bohatersko broni spraw Polski, a w kuluarach negocjuja kwoty. Szok. Ale to niestety nie do wszystkich pismenow trafia
KapelanJużMacaGotowośćOrężaSierżanta2019.05.15 21:34
Pałacowa marionetka Niedojdy Znad Ogniska w bojowym nastroju! Pewnie po kolacji wyda rozkazy Siłom Zbrojnym, żeby ukarały Izrael. Esemesowo.
Bizon2019.05.15 21:33
Dziś po prostu byłem zażenowany słuchając wypowiedzi polityków PiS po ataku na polskiego ambasadora w Izraelu. Po tej nieprawdopodobnej historii dyplomacja najbardziej filosemickiej partii w Polsce trwała w najlepsze. Mówili nie o skandalu, ale o "incydencie", nie o wezwaniu ambasador Izraela do złożenia wyjaśnień, ale o "zaproszeniu", nie mówili, że zdarzyła się rzecz haniebna, ale "niedopuszczalna", w końcu nie słyszałem o żadnych żądaniach przeprosin czy jakimkolwiek twardym sformułowaniu ze strony polityków PiS. Przypomniałem sobie, jakie larum podniósł Brudziński po tym, jak grupa polskich obywateli w niewielkiej miejscowości pielęgnowała wieloletnią tradycję wielkanocną z kukłą Judasza. Jestem przekonany, że gdyby w Polsce doszło do "incydentu" przeciwko ambasador Izraela, to PiS-owscy politycy na kolanach by przepraszali Izrael, posypywaliby głowy popiołem i potępialiby ze wszystkich sił polskich sprawców potencjalnego "incydentu".
Konfederata2019.05.16 7:16
To są zdrajcy. PiS to rząd zdrady narodowej!
Topek2019.05.15 21:30
I znowu udaje że ma coś do powiedzenia i coś znaczy, a znaczy tyle co kot prezesa
Bogusław2019.05.15 20:17
Zatem proszę uchwalić kontrustawę w stosunku do 447 a nie wiecować
OZ2019.05.15 19:13
Panie prezydencie 38 000 000 kraju, tego się nie mów w MYŚLENICACH a na FORUM MIĘDZYNARODOWYM. Z tego co wiem, to negocjacje polskiego / ? / rządu w sprawie obrabowania Narodu Polskiego zaczęły się dużo wcześniej, jeszcze przed podpisaniem przez Trumpa 447.
K.J K2019.05.16 16:45
To znaczy, że źle wiesz ! Nie jesteś przecież nawet ministrem ! Więc odpuść sobie koleś!
jola2019.05.15 19:10
odtajnic aneks WSI tez obiecal, zajac sie kredytami we frankach - tez, pare innych rzeczy tez(gleboka reforma sadownictwa?) no i co? wolalabym, zeby zeby nie od jego zgody lub niezgody zalezal efekt roszczen, a raczej od dobrej ustawy w tej sprawie, ale akurat tego ta ekipa stara sie uniknac .. dlaczego? no wiec ???
Olej2019.05.15 19:07
Tere fere kuku ! .....Nie zgodzę się, by zmienić polskie prawo tak, aby możliwe były roszczenia - zapewnił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic..... Już się pan zgodziłeś gdyś pan zawetował i uniemożliwił dobranie się do skóry kaście sędziowsko-prawniczej. Oni za odpowiednią gażę zrobią wszystko co im zleceniodawca każe. W ich interesie działa obecnie tzw. prawo i prawo to oni a nie państwo. To dzięki panu sądy wypuszczają z aresztów prominnentnych złodziei, wystarczy by byli przeciwnikami obecnej władzy.
Stefan2019.05.15 21:27
Tu chodzi o ustawę, żeby te roszczenia były niemożliwe! Czy my żyjemy w różnych światach?
Zorro2019.05.15 18:59
Dlaczego wycofano project 447 z sejmu? Otóż dlatego że postraszono polityków atakiem na ambasadora że skończą jak Lepper to się bidoki wystraszył i odrzucili ustawę
Mati2019.05.15 18:53
Dlaczego wycofano dyskusję nad 447 dziś z obrad sejmu ? Tak, wiem, jestem ruskim trollem. Hipokryci.
Krystyna Kr.2019.05.15 22:48
Pytaj tych co wiedzieć powinni! My nie jesteśmy w Sejmie ! Kieruj do właściwych osób pytanie ! Nie wiesz o tym ? Boisz się , zapytaj ich ! Tylko tu się popisujesz!
Promyk2019.05.16 4:33
Teraz już wiesz, po co delegacja eskimoska przyleciała w poniedziałek do Warszawy z odwołaną przez nasz MSZ wizytą.
Jozin z Bazin2019.05.15 17:54
Bravo Panie Prezydencie!!! Ma Pan mój głos!!!