Prezydent: Termin wyborów to nie moja kompetencja - zdjęcie
14.05.20, 10:32Prezydent Andrzej Duda/prezydent.pl

Prezydent: Termin wyborów to nie moja kompetencja

5

Opozycja dość często zarzucała ostatnio prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że nie zabierał głosu w sprawie terminu wyborów prezydenckich, czyniąc przy tym różnego rodzaju insynuacje.

Wczoraj w programie TVP Info w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem prezydent wypowiedział się m.in. także w tej sprawie.

Prezydent stwierdził:

- Nie jest kompetencją prezydenta ogłaszanie tych wyborów. To jedna sprawa. Artykuł 128 § 2 Konstytucji mówi tutaj wyraźnie o roli marszałka Sejmu. To rzecz pierwsza.

Dodał też:

- Druga rzecz – tak się składa, że jestem dzisiaj prezydentem, ale w tych wyborach jestem także kandydatem. W związku z powyższym powiedziałbym tak: ci, którzy dzisiaj pokrzykują, przede wszystkim ze strony opozycji, że nie zabrałem głosu, jeszcze głośniej by krzyczeli, gdybym ten głos zabrał, że ingeruję w proces wyborczy, jako kandydat wtrącam się w wybory, że próbuje manipulować procesem wyborczym. Otóż właśnie nie, dlatego spokojnie stałem z boku, a w tych dniach, kiedy zapadają w tych sprawach decyzje, zaprosiłem do siebie i wczoraj marszałek Sejmu i marszałka Senatu dzisiaj po to, żeby poprosić ich o to, aby właśnie w miarę koncyliacyjnie to wszystko się odbyło, aby przyjęte zostały takie rozwiązania, które w miarę możliwości będą do zaakceptowania przez wszystkie strony sceny politycznejmp/tvp info

Komentarze (5):

anonim2020.05.14 12:59
Duda, ty jesteś kompetentny jedynie w poppisywaniu każdego rządowego bubla i zaprzysięganiem komuchów. A no i wygłupianiem się na tik-toku.
YETI2020.05.14 12:00
Duda pilnuje aby złodzieje patrioci z pis byli bezkarni
Damian2020.05.14 11:47
Po co nam taki niekompetentny prezydent? Komorowski przynajmniej był czujny i strzegł żyrandola, a co robi Duda?
katolicka kretynizacja polski 2020.05.14 11:43
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale lato idzie. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami"; 𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud. Pamietaj masońsko-żydowskie SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ
katolicka kretynizacja polski 2020.05.14 11:24
PADalec a co jest twoją kompetencją jako pRezydenta prócz podPiSywania tego co ci żoliborski kurdopel pod ryj podsunie?!