Prezydent: Rolnicy są gwarancją bezpieczeństwa kraju - zdjęcie
20.09.20, 11:36Fot. screenshot - TVP Info

Prezydent: Rolnicy są gwarancją bezpieczeństwa kraju

11

Prezydent Andrzej Duda w imieniu całego narodu podziękował w programie „Tydzień” na antenie TVP1 wszystkim rolnikom za trud, jaki wkładają w budowanie bezpiecznej Polski. Podkreślił, że nasza żywność jest „wizytówką, którą chwalimy się na całym świecie”.

Prezydent zaznaczył, że to właśnie dzięki rolnikom w czasie pandemii, kiedy pojawiały się obawy o dostawy żywności i Polacy robili duże zapasy, żywności w naszym kraju nie zabrakło. Podkreślił, że polskie rolnictwo zabezpiecza żywnościowe potrzeby naszego społeczeństwa, ale również dostarcza żywność za granice kraju, będąc ogromną częścią krajowego eksportu.

- „To jest dzisiaj część tego, co nazywamy budowaniem polskiej potęgi gospodarczej i to jest kolejny element, za który należy rolnikom podziękować” – mówił Andrzej Duda.

Odniósł się również do kwestii zaległej pomocy dla rolników poszkodowanych przez ubiegłoroczną suszę, w której to sprawie podejmował interwencje:

- „Myślę, że na wsi to był problem dalece większy, niż problem koronawirusa. Było to dla mnie ważne, bo chcę, żeby rolnik rzeczywiście czuł, że może liczyć na polskie państwo; że polskie państwo traktuje rolnika poważnie, że stoi za nim murem” – stwierdził, wyrażając zadowolenie, że odszkodowania te zostały wypłacone.

kak/TVP1, PAP

Komentarze (11):

Foster2020.09.20 18:01
Cynizm ?
precz ze starym cynicznym satyrem JK2020.09.20 15:09
https://www.salon24.pl/u/okop/1077675,o-dwoch-takich-co-ukradli-dobra-zmiane
Anonim2020.09.20 14:28
Rolnicy się wkurzyli (wiem to z rozmów z nimi) i teraz zaczynacie się do nich łasić, jak ich norkami wkurzyliście łachudry? Wasz czas się skończył. Skończył się czas wszystkich partii, ideologii, czas aby Naród zrzucił z siebie niewolę PAŃSTWA. Bo państwo to nie naród, państwo to wymysł Platona - wampir, która wysysa z nas krew.
vvv2020.09.20 15:55
czyli anarchia?
Katarzyna2020.09.20 15:58
jacy rolnicy? chyba pseudo, czyli ci od futerek. Mieszkam na wsi, rolnicy nie interesują się ustawami bo uprawiają pole pod siewy, sieją i kopia kartofle.
Edzio2020.09.20 12:26
Hipokryci z PiS, tyle mówicie o wsparciu dla polskiego rolnictwa, a ja mam do was pytania: Dlaczego przyjeliście ,,piątkę dla zwierząt, która zniszczy polskie rolnictwo? Dlaczego nadal nie wyrównaliście dopłat dla rolników w UE, pomimo swojego komisarza ds. rolnistwa? Dlaczego importowano do Polski skażone mięso (temat zamilczany przez media)? Dlaczego nie wprowadziliście tego, aby co najmniej połowa produktów w marketach była polska?
Agnieszka2020.09.20 12:11
Co ten Duda bredzi w takiej chwili? Myśli, że rolnicy są durniami i każdy kit dadzą sobie wcisnąć i to w dniach, gdy polskie państwo w osobach wykastrowanych posłów PiS-u rozpoczęło likwidację polskiego rolnictwa, by spełniać fanaberie lewactwa i interesy obcych państw typu Niemcy czy Ukraina? Przecież to Ukrainiec spośród wielu tysięcy norek na farmie wybrał do nagrania chore zwierzaki leczone w ambulatorium, pokazując je jako normę funkcjonowania wszystkich, żeby rozkręcić histerię i żeby ten przemysł mogła przejąć Ukraina.
ole2020.09.20 11:57
Zawetuj Pan, Panie Prezydencie, tę chorą ustawę zlewaczałego Jarka.
Agnieszka2020.09.20 12:22
Nawet jak go prezes nie wykastruje to nie wiadomo czy weto coś da, bo z łatwością je obali lewacka opozycja z kastratami PiS-u, z którego ostatnich facetów właśnie wywalono, więc są same cioty Michasia Moskala. Może lepiej dać to pod Trybunał Konstytucyjny, bo i ta ustawa i jej procedowanie łamie Konstytucję. Problem czy tam się znajdą tacy, co tą oczywistą oczywistość ogłoszą, bo przecież skład dobrany przez Nowogrodzką na czele z przewodniczącą chodzącą na pasku ogłupiałego prezesa, co ją z łatwością usadzi na haki na męża, co słynie ze współpracy z SB a siedzi w Niemczech na placówce dyplomatycznej. Ja bardziej liczę na służby, żeby odkryły i uwaliły tego Michasia, bo jak jest szefem kancelarii PiS na Nowogrodzkiej to chyba czegoś na ogłuszenie prawidłowego funkcjonowania mózgu panu Kaczyńskiemu do napoju dodaje. Już tak kiedyś było - co pan Kaczyński sam mówił - że po Smoleńsku tak go otumanili psychotropami, że się nie zorientował jak Kluzik-Roztowska z resztą sztabu wyborczego wystrychnęła jego i PiS na dudka, uwalając mu i kampanię i sprawę smoleńską
Anonim2020.09.20 11:51
Teraz zwierzęta futerkowe a na końcu sztuczne mięso i prawa żuczka gnojarza i wszy łonowej. Rolników przerobi się na biotechnologów to po wsiach przestaną wyrzucać śmieci do lasu bo wsi już nie będzie.
Anonim2020.09.20 14:29
Wsi już nie ma, zostały podmiejskie osiedla. Tradycyjne rolnictwo już nie istnieje, został przemysł chemiczny. Synagoga Szatana działa 24 godziny na dobę, aby nas wykończyć.