Prezydent:  Powstańcy Warszawscy to  najwięksi bohaterowie - zdjęcie
30.07.20, 12:01screenshot youtube-TVP INFO

Prezydent: Powstańcy Warszawscy to najwięksi bohaterowie

20

Prezydent Andrzej Duda, prezydent Warszawy oraz wielu powstańców brało dzisiaj udział w uroczystościach w Parku Wolności. Uroczystość wpisuje się w uroczystości rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent dziękował Bogu, że są z nami Powstańcy Warszawscy

 Uroczystości to część obchodów obchodów zbliżającej się 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapowiedziano podczas nich m.in. wystąpienie prezydenta oraz wręczenie odznaczeń państwowych.

,,Spotkamy się w tym roku tradycyjnie tutaj w Muzeum Powstania Warszawskiego, w tym jednym z najpiękniejszych i najważniejszych muzeów w Polsce ,ale w nietypowych, trudnych okolicznościach. (…) Spotykamy się niezmiennie i dziękuję Bogu po raz kolejny, że są z nami Powstańcy Warszawscy. Absolutni najwięksi bohaterowie nie tylko dzisiejszego dnia, ale absolutnie bohaterowie także i naszych czasów. chcę to z całą mocą podkreślić. To nie tylko służba w konspiracji, krew przelana w czasie Powstania Warszawskiego, ale później cała lata działalności, służenia Polsce, często też działalności opozycyjnej nakierowanej na to, aby Polka była prawdziwe wolna” — mówił prezydent Andrzej Duda.

1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych.

Rr, w polityce.pl

Komentarze (20):

Topek2020.08.1 11:31
To byli kamikaze i samobójcy a oficerowie AK którzy wysłali tych dzieci na rzeź byli mordercami,
Pollak2020.07.31 9:58
Po co im to bohaterstwo i po co nam ono jest, skoro musieli oddać to co mieli najcenniejszego - życie.
Pollak2020.07.31 9:57
"Powstańcy warszawscy to najwięksi bohaterowie" - szkoda tylko, że nie pozwolono im normalnie przeżyć życia.
Marek2020.07.30 19:07
6 milionów Polaków zginęło na marne , Boże zniszcz to zakłamane plemię żmijowe
Polak2020.07.30 15:55
To właściwie co jest bohaterskiego w bezsensownej akcji (w lipcu było już wiadomo że "Burza" nie przynosi żadnych pozytywnych efektów i nie ma żadnego znaczenia politycznego ani militarnego) sprowadzającej się do mordowania własnych cywilów?
Pandemia AIDS!2020.07.30 14:11
W 1981r. Gaëtan Dugas homoseksualista padł pierwszy na AIDS. Od tamtego czasu homoseksualizm przy użyciu broni jaka jest HIV-AIDS zamordował dziesiątki milionów ludzi. Homoseksualiści są na zbiorowej liście największych zbrodniarzy w historii ludzkości. I dalej bezkarnie morduje .... i paraduje. A skąd się wziął HIV-AIDS? Z Afryki, z zoofilii. Szukający nowych "wrażeń" zboczeńcy z Europy, USA i Kanady mieli seks z ... małpami. Tak z małpami, cyt.: "Pre-1980. It is widely believed that HIV originated in Kinshasa, in the Democratic Republic of Congo around 1920 when HIV 𝐜𝐫𝐨𝐬𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐜𝐡𝐢𝐦𝐩𝐚𝐧𝐳𝐞𝐞𝐬 𝐭𝐨 𝐡𝐮𝐦𝐚𝐧𝐬. Up until the 1980s, we do not know how many people were infected with HIV or developed AIDS."
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.30 13:22
Powstańcy PRZECIWKO dudzie. Poruszające słowa uczestniczek powstania warszawskiego przeciwko homofobii. "Protestujemy, bo pamiętamy" https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26170668,poruszajace-nagranie-uczestniczek-powstania-warszawskiego-przeciwko.html#s=BoxOpImg4
Senny2020.07.30 13:05
Dr. Krajski Twierdzi że: "Duda nie jest ani katolicki, ani prawicowy, ani polski". Chyba tak jest.
BogaNIEMA2020.07.30 13:04
Adrianek, nie zapomnij podziękować "Bogu" za holokaust, dzięki któremu Wielka Katolicka Polska jest wolna od żydów!
"Wielka Katolicka Polska jest wolna od żydów!"2020.07.30 14:14
Tak, tak wielkie dzięki, ale niecałkiem wolna od was. Czekam na takich jak ty waving final goodbye.
vivi2020.07.30 12:18
Do młodego łba pustego głosującego na Trzaskowskiego. Mój ty młody, polski łbie pusty, zakało narodu Odę do ciebie piszę z takiego powodu, Że jak mi ciebie przychodzi oglądać i słuchać To przez czas długi nie mogę nerwów udobruchać. I taki roztrzęsiony za ołówek chwytam I najprościej jak umiem teraz ciebie pytam; Czy pojmujesz co znaczy przyczyna i skutek? Czy tożsame dla ciebie są radość i smutek? Czy lepiej jest być mądrym czy lepiej być głupim? Czy lepiej Polskę plus wybrać czy też dać się złupić? Nie będę pytań mnożył bo ich nie spamiętasz Niechaj te stanowią nowy elementarz, Z którego wiedzę pusty łbie czerpać będziesz długo Aż zostaniesz Polakiem, nie lewackim sługą. Może wtedy łbie pusty tak się jakoś stanie, Że odpowiedź dasz dobrą na takie pytanie: Czy lepiej być Polakiem dumnym i bogatym Czy rusko-szwabskim gnojem i bydłem rogatym. Jeśli trafisz w dziesiątkę z odpowiedzią swoją To ci, dla których jesteś głupoty ostoją Przyjmą cię znów w ramiona, zagoi się blizna Z polskim hasłem życia: Bóg, honor, Ojczyzna !
zakleszczony w PiSdzie....2020.07.30 12:23
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Apateista2020.07.30 12:59
"Do młodego łba pustego głosującego na Trzaskowskiego" .... No cóż wolę mięć pusty jak się wyraziłeś łeb niż zatkany TVP-owską propaganda nienawiści. Pusty łeb może jeszcze wiele zmieścić w przeciwieństwie do łba zatkanego, zaprogramowanego, nie mającego za grosz własnej woli i rozsądku. proponuje oczyścić się, zresetować i jeszcze raz przeanalizować fakty. Zalecam Dwa razy TVN i raz TVP abyś nie doznał szoku informatycznego. A jeżeli i tego za mało. proponuję wyjazd na świeże powietrze. Najlepiej bez smartfonu.
Piotr Nowak2020.07.30 12:17
W hołdzie do Powstańców Warszawskich: Osiemdziesiąt lat temu Hitler najechał Polskę… Polacy bronili swojego kraju jak mogli, ale 17.09.1939 roku siły radzieckie zaatakowały ze Wschodu, bioróc Polskę w kleszcze między młotem faszyzmu a kowadłem komunizmu”. Wymordowano nam miliony ludzi lub wywieziono ich na Sybir, wielu na pewną śmierć. Zakatowano setki tysięcy,w tym polskich oficerów strzałem w tył głowy, i mordowano jeszcze po zakończeniu II wojny światowej w tzw. obławie augustowskiej i mordach na żołnierzach AK. 1. Tych wóch narodów w Europie, Niemców i Rosjan Polacy nigdy nie zaakceptują jako przyjaciół. Ci dwaj agresorzy wymordowali nam zbyt wielu ludzi dlatego gniew i ból siedzi w nas zbyt głęboko. Żydzi brali zaś czynny udział w holokauście Polaków, szczególnie po sowieckiej stronie, dlatego nie chcemy ich w Polsce. Jedźcie do Izraela – tam jest wasza Ojczyzna ! Te trzy narody, Niemcy, Rosjanie, Żydzi nie mają przeszłości państwowej, z której mogłyby czerpać dumę i radość. To podłe nacje, fałszywi ludzie, nieludzkie ziemie i nam nie po drodze z nimi. 2. Sojusze z państwami Europy jak Anglia, Francja czy innymi krajami to fikcja. Oni nigdy nie pomogli Polsce. To polscy żołnierze brali udział w ich oswabadzaniu spod hitleryzmu, gdy w tym czasie Churchill wraz z Rooseveltem i Stalinem zdradzali Polskę ! 3. Tylko sojusz z USA i obecność wojsk amerykańskich w Polsce gwarantuje nam bezpieczeństwo Państwa i narodu polskiego ! Jeśli ktoś po aneksji Czeczenii, Krymu, Donbasu i Ługańska tego nie rozumie to jest cepem, a ci którzy kwestionują tę prawdę to głupcy i zdrajcy Polski. Bóg, honor, Ojczyzna !
POmiocie ubeckiej kurvvy2020.07.30 12:28
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Apateista2020.07.30 12:45
Drogi Anie Piotrze. O co tyle krzyku. Boi się pan wojny? Jak pan myśli, skąd się biorą wojny? Ja Panu powiem, z nienawiści. Niech Pan zacznie naprawiać świat od siebie. Jeżeli podejdzie Pan do drugiego człowieka i uśmiechnie się do niego, nie ważne czy ma czarną skórę, pejsy czy szminkę na ustach, to on panu odpowie tym samym uśmiechem i żadnej wojny nie będzie. To oczywiście duże uproszczenie, ale jakie wymowne, wiec zamiast organizować polowania na czarownice trzeba się do nich dołączyć i wspólnie „sabatować „. Co panu szkodzi? To naprawdę nie boli. Uprzedzenia, których jest pan tak ewidentnym propagatorem, to pierwszy przyczynek do każdej wojny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.30 12:15
PADofil tępy tuku! jacy to bohaterowie? banda debili która bez uzbrojenia rzuciła się na dobrze wyposażoną armię niemiecką wspomaganą przez lotnictwo , poprzez co zginęło ponad 150 tyś. niewinnych warszawiaków a stolica została zrównana z ziemią!
zakleszczony w PiSdzie....2020.07.30 12:20
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Obłęd '442020.07.30 12:14
Polski historyk żydowskiego pochodzenia uświadamia założyciela Facebooka, że Holokaust był procesem stopniowym i "nie spadł z nieba". "Auschwitz wkradał się krok po kroku, od drobnych dyskryminacyjnych przepisów do masowego ludobójstwa. Auschwitz mógł się zdarzyć w świecie, w którym ludzie są przyzwyczajeni do kłamstwa, zalewani mową nienawiści" - pisze Turski. "Pod koniec tego szerzenia się kłamstw i mowy nienawiści pojawiło się podżeganie do morderstw" – dodaje i ostrzega. Turski oczekuje od szefa Facebooka, aby był "szczególnie czujny i wrażliwy" jako osoba sprawująca czwartą władzę - a więc kontrolująca media. Co ciekawe, Zuckerberg, który sam jest z pochodzenia Żydem uważa, że "najlepszym sposobem walki z obraźliwą złą mową jest dobra mowa". Niestety liczne badania naukowe wykazały, że dezinformacja w internecie rozchodzi się znacznie szybciej niż prawda.
Anonim2020.07.30 12:31
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...