09.04.20, 12:04Fot. Kancelaria Premiera, via: Twitter

Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na stanowisko wicepremiera

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego minister rozwoju Jadwigę Emilewicz na funkcję wicepremiera.

W poniedziałek lider Porozumienia Jarosław Gowin podał się do dymisji z funkcji wicepremiera i ministra nauki, rekomendując na Wiceprezesa Rady Ministrów minister rozwoju. O jej dzisiejszej nominacji poinformowała Kancelaria Premiera na Twitterze:

-„Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera @MorawieckiM powołał minister @MinRozwoju Jadwigę Emilewicz na stanowisko Wiceprezesa Rady Ministrów”.

 

 

 

 

 

kak/ Twitter

Komentarze

Walter2020.04.9 18:11
Jeśli Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda doprowadzą do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych innego dnia niż 10 maja, to wszystkie zebrane podpisy będą nieważne. Na listach z podpisami jest wpisana data 10 maja. Wiele międzynarodowych organizacji będzie poinformowanych o masowych fałszerstwach wyborów, gdyż takie wybory można bardzo łatwo sfałszować. W Bawarii wybory korespondencyjne jako uzupełniające funkcjonują od 1957 r. i obywatele znają bardzo dobrze system wyborczy. Podczas ostatniego głosowania doszło tam jednak do ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem. Jarosław Kaczyński chce kolanem przepchnąć drugą kadencję Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie można pół roku przed wyborami znacząco zmieniać kodeks wyborczy. Tak więc wprowadzenie wyborów korespondencyjnych było niekonstytucyjne. Rządzący mogliby przesunąć termin wyborów prezydenckich wprowadzając stan klęski żywiołowej, ale nie chcą tego uczynić. Twierdzenia, że oznaczałoby to wypłatę ogromnych odszkodowań są nieprawdziwe. Odszkodowania należą się bez wprowadzania tego stanu, a decyzje wydaje wojewoda. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie wyborów o pół roku, oznaczałoby przeprowadzenie ich w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby oznaczać przegranie wyborów przez Andrzeja Dudę. Tak więc można, to nazwać "po trupach do władzy".
Bo\305\274ena K..2020.04.9 23:51
Walter! Ulżyłes sobie? Polałeś jadem nienawiści! Prawda? Tyle twego ! I tak nic nie poradzisz ! Mam nadzieję, że wiedzą, co robią ! Datę napewno zauważyli i poradzą sobie ! Spokojna twoja "baźka" !
ja2020.04.9 15:03
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.9 14:44
Ta Pani przynajmniej nie jest kretynką. Wypowiada się z sensem i widać, że myśli.
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.9 14:37
"Vivian" you stupid homo jew cunt! Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Michał Jan2020.04.9 13:32
To bardzo dobra wiadomość, bo niedługo głosowanie i skończy się okazja do czytania kolejnych kidawizmów-błońskizmów. A tu jest kandydatka na godną następczynię. Może 6-miesięczny urlop na założenie własnej firmy będzie teraz pełnopłatny (oczywiście przez dotychczasowego pracodawcę)? Może na pytanie o stan klęski żywiołowej, odpowiedzią będą obostrzenia stanu wojennego, a nie wyjątkowego. Jest pole do popisu, tylko dać Pani Wicepremier szansę na wystąpienia.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 13:18
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
Niemir....2020.04.9 23:55
UWAGA ! TO OSZUST ! NIE DAJCIE SIĘ WROBIĆ! OGOLĄ WAS Z KASY, Z KONTA I TYLE !ONI WYGRAJĄ, ALE WY STRACICIE ! JAKIŚ GŁUPEK PISZE ! JAK MOŻNA ZAROBIĆ, NIC NIE ROBIĄC! ??? hahaha !
Topek2020.04.9 13:14
A po co ją powołał przecież Premierem, wicepremierami i prezydentem jest sam Kaczyński bo przecież widać ile do powiedzenia ma Duda i miał Gowin
plantator buraków2020.04.9 13:07
do lewacko-tęczowego śmiecia nick "Stani" z godz. 21.11 _____________________________________________ śmieciu, piszesz, że pani Emilewicz to "biedna bibliotekarka". To teraz z jej notki biograficznej: "urodziła się 27 sierpnia 1974 w Krakowie jako córka Antoniego i Zdzisławy Szylerów. W 1993 z wyróżnieniem zdała maturę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. ( jedno z najwyżej notowanych w Polsce liceów) Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz dyrektor Muzeum PRL-u w Nowej Hucie. Współzałożycielka i członek redakcji kwartalnika „Pressje”. Stypendystka Uniwersytetu Oksfordzkiego. Była też dyrektorem zarządzającym KN Studio. Przynajmniej kilka znanych krzykaczek z szeregów "totalnych" nie umywa się ze swoimi szkołami do wicepremier Emilewicz. Niebawem rozwinę wątek uściślając szczegóły. A ty, lewacki śmieciu, kontynuujesz jedynie sowiecką tradycję pogardy, poniżania i szyderstwa z ludzi z obozu poglądów odmiennych od twoich. U was, polsko-języcznych pozostałości spłodzonych podczas pobytu sowietów w PRL-u to norma typowa dla lumpen-proletariackiej dziczy. Powoli takie jak Emilewicz wyleczą was z rynsztokowego jazgotu.
Bożena K..2020.04.9 23:45
" plantator....' Mi się ta Pani od początku podobała w Rzadzie! Ona ma klasę i taką werwę w sobie! Widać że , jak mówi przysłowie: " można z nią konie kraść..." Do wszystkiego babka! Dobry wybór !
Ciekawski2020.04.9 12:48
Program koryto+ nie zostanie zawieszony to MATEUSZ też zapewnia.
Michał Jan2020.04.9 12:48
Co z zachowaniem odległości 2 m i wymogiem noszenia maseczki w czasie pracy?
Stani2020.04.9 12:11
Ta biedna bibliotekarka własnego roweru nie potrafi upilnować, a ten z niej robi wicepremiera.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.9 12:46
Gdyby ten rower wzięła ze sobą do kościoła, to byś jazgotał na poziom katolików w Polsce...
Stani2020.04.9 14:07
Zawsze mogła iść z buta, jechać hulajnogą albo przynajmniej kupić łańcuch do tego roweru.
Dodi2020.04.9 23:40
Stani!.....Lechu Keller ! JAK SIĘ CZUJESZ TERAZ ŚWINTUCHU, PO SWOIM OSZCZERSTWIE i nazwanie Jej "biedną bibliotekarką"? To ty jesteś biedny, bo jesteś sam! Czytałeś to co napisał poniżej "plantator..." o V-ce Premier Emilewicz!? NAPISAŁEŚ Z ZAZDROŚCI! NIE JESTEŚ NAWET POSTAĆ NA 100 METRÓW OD NIEJ ! WIDAĆ ŻE TA KOBIETA ,TO "MA JAJA!" OJ, BĘDZIE Z NIEJ POŻYTEK, SUPER POLKA ! BRAWO RZĄD !
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.9 12:09
I dobrze. Gowin zaczął od PO. Pamiętam, gdy po raz pierwszy został posłem z ramienia PO, to na pierwszym spotkaniu nowo wybranych posłów kumple z PO go uświadamiali: - Czy wiesz jakie jest pierwsze posunięcie posła po wyborach? - ? - Pierd*lić wyborców! Gowin był, nie ukrywał, w szoku....
Ciekawski2020.04.9 12:51
Pamiętasz, też tam byłeś i wino piłeś. Bajki i oszczerstwa. Klasyka ruskiego trolowania.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.9 13:56
Zobacz do np. archiwum Tygodnika Powszechnego. Kłamca najchętniej zarzuca kłamstwo innym.