"Na czele marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stanie prezydent Andrzej Duda wraz z zaproszonymi gośćmi; potem będą szły grupy rekonstrukcyjne i uczestnicy marszu" - mówi Dagmara Jarosławska z Centrum Operacyjnego MON odpowiedzialnego za organizację marszu 11 listopada.

Ministerstwo Obrony Narodowej infromuje, że przygotowania do przemarszu ulicami Warszawy rozpocznie sie już o godzinie 9:00.

"Od ronda de Gaulle’a do ronda Dmowskiego będą stały pojazdy wojskowe, pododdziały piesze z setką flag, wojsko; potem będą samochody zabezpieczające i potem będzie czoło marszu, czyli pan prezydent i wszyscy goście, potem już będą wszyscy uczestniczy, którzy przyjdą na marsz” – zapowiedziała Jarosławska.

Oficjalne rozpoczęcie Marszu Niepodległości zaplanowane jest na godzinę 14:00. Zgromadzenie, jak co roku, wyruszy z Ronda Romana Dmowskiego. Tamże zaplanowane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, które zaplanowane jest na godzinę 15:00. Po jego zakończeniu tysiące ludzi ruszą Mostem Poniatowskiego w stronę PGE Stanionu Narodowego.

To właśnie na błoniach narodowego, około godziny 18 zakończy się przemarsz. Następnie na specjalnie ustawionych scenach rozpoczną się koncerty patriotyczne, za które odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

mor/MON/Fronda.pl