Prezydent podpisał tzw. ustawę antysmogową - zdjęcie
06.10.15, 15:37

Prezydent podpisał tzw. ustawę antysmogową

16

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś tak zwaną ustawę antysmogową. Poinformowała o tym oficjalnie Kancelaria Prezydenta.

"Kancelaria Prezydenta RP informuje, że Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 6 października podjął decyzję o podpisaniu ustawy Prawo ochrony środowiska, tzw. „ustawy antysmogowej”.

Ustawa ta umożliwi m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. Władze lokalne, uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców oraz oddziaływanie na środowisko, będą mogły wprowadzać na konkretnym terenie normy techniczne, emisyjne i jakościowe dla instalacji spalania paliw. Takie rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

Podpisana ustawa daje szansę rozwojowi nowoczesnych technologii w górnictwie.

Ustawa antysmogowa przed podpisaniem była przedmiotem szerokich konsultacji społecznych w ramach działalności Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich" - czytamy na stronie Kancelarii.

Co istotne ustawa nie narzuca żadnych norm, ale pozwala lokalnym władzom podejmować stosowne decyzje.

bjad

Komentarze (16):

anonim2015.10.6 15:47
"Tusk wprowadzi zakaz ogrzewania domów. Oznacza to, że węgiel będzie musiał być zastąpiony gazem lub prądem. oznacza to wzrost rachunków w gospodarstwach domowych, ale nie tylko... Zbliża się krach na Śląsku". http://www.fronda.pl/a/tusk-wprowadzi-zakaz-ogrzewania-domow-weglem,31020.html
anonim2015.10.6 15:48
"To także uderzenie w polski przemysł i krok do likwidacji kopalni węglowych. Wszystko z powodu ekologicznych obciążeń i projektu ustawy antysmogowej. Jej wejście w życie określone zostało na rok 2020".
anonim2015.10.6 15:54
Haniebny, lewacki i antypolski gest prezydenta! O tak albo nawet gorzej by pisała fronda gdyby to Komorowski podpisał!
anonim2015.10.6 15:54
bardzo zła decyzja wręcz zdradziecka!
anonim2015.10.6 16:01
Duda podpisując szkodliwą ustawę stał się grabarzem polskiego górnictwa! Zdrada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2015.10.6 16:04
Polipid3. Fronda na pewno wytłumaczy ci, dlaczego Duda dobrze zrobił, podpisując ustawę antywęglową.
anonim2015.10.6 16:08
następca drożdżówki - Gdy PO podpisuje antysmogowe ustawy to jest właśnie "uderzenie w polski przemysł i krok do likwidacji kopalni węglowych" a gdy takie ustawy podpisuje Duda to jest "szansa na rozwój nowoczesnych technologii w górnictwie" Cyrk!!!!
anonim2015.10.6 16:53
Bez histerii! Po pierwsze każdą ustawę można znowelizować (w ten sposób nawet całkowicie unieszkodliwić). Po drugie z tą zdradą Prezydenta to PO-wska zagrywka. Po trzecie: kto zna pełny tekst ustawy? Jaka dotąd spotkałem się tylko z informacjami typu: " jedna pani powiedziała...".
anonim2015.10.6 17:48
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-1250-2015/$file/7-020-1250-2015.pdf dla dociekliwych
anonim2015.10.6 17:55
Logika prawicowa. Zdechnijmy wszyscy z zadławienia spalinami, niech nasze dzieci żyją o kilka lat krócej w tym syfie, niech cały Kraków utonie w smogu, bo nie będzie nam jakiś socjalista zabraniał archaicznym piecykiem palić i czarny dym z kominów produkować. Strzelać do protestujących górników, ale ratować polski węgiel. Co tam zmiany klimatyczne, czynimy Ziemię sobie poddaną, życie doczesne to tylko poczekalnia, po nas choćby i potop. Niech nasze dzieci pomrą na raka, ale obronimy je przed edukacją seksualną. Nigdy was nie zrozumiem. Byliście kiedyś w Krakowie albo Katowicach zimą? Jest jeden wielki czarny syf lecący z kominów przedwojennych kamienic. Oddychać się nie da. Stężenie przekracza normy. To pierwszy rozsądny gest prezydenta Dudy. Może coś z niego jeszcze będzie.
anonim2015.10.6 20:58
Podpisanie ustawy rozszerzającej listę szczepień obowiązkowych, ustawy antysmogowej oraz pro-kompromisowe deklaracje przedwyborcze Pana Prezydenta na temat in-vitro, przedstawione dziś w RMF przez P. Sasina jako linia całego ugrupowania rzucają duży cień na Prezydenta Wszystkich Polaków i jego popleczników... Żadna propagandowa pisanina tego nie zmieni... Szkoda sumienia drogi autorze...
anonim2015.10.6 21:46
Niedługo będziemy marznąć bo wyznaczą dni w roku w których można opalać węglem dajmy na to na 50 a za resztę płacić kary. Lobby bankierów i ekologów chce wykopać ludzi do systemu kastowego tu chodzi o kase a nie o ekologie. wstyd panie Duda
anonim2015.10.7 1:58
Pewien obywatel mieszkał w zasobach komunalnych w Katowicach wraz z żoną i z grupą małych bezdomnych dzieci (które były u niego na rodzinie zastępczej). Ktoś w 2010 roku wykupił budynek należący wcześniej do majątku komunalnego i wszystkie zakwaterowane tam rodziny powyrzucał na bruk. Rodzina zastępcza również znalazła się przez okres jednego roku na bruku, bez dachu nad głową. To co przeszła trudno opisać. Po roku czasu rodzina ta otrzymała mieszkanie wyremontowane od prezydenta Uszoka z zainstalowanym tam ogrzewaniem elektrycznym. Po sezonie grzewczym wystawiono rachunek. Tauron przewidział wycenę ogrzewania elektrycznego tego mieszkania (85 m2) na okres sezonu 2014/2015 roku na kwotę 22 tysięcy złotych. Zrujnowany został budżet gospodarstwa domowego tej rodziny. Rodzina ta została wykluczona z ogrzewania, gdyż nikogo w Polsce nie stać jest na pokrycie tak wygórowanych rachunków. Rodzinie tej urząd miejski w Katowicach nie zezwolił na zmianę sposobu ogrzewania, chyba, że rodzina ta poniesie wszystkie koszty przebudowy kominów w tym budynku mieszkalnym dla wszystkich lokatorów w danym pionie kominowym i to pozwolono by na założenie ogrzewania gazowego a więc nieekonomicznego przy wygórowanych cenach gazu.. Na takie sumy przebudowy kominów w budynku nieswoim rodziny tej nie stać. W ten sposób nastąpiło wykluczenie rodziny z prawa do ogrzewania mieszkania, narażając ją na utratę zdrowia i życia. Tak wygląda zbrodnicza polityka tussistowska w którą jak się zdaje wpisuje się polityka PiS poprzez podpisanie ustawy antysmogowej. Gdy do tego dodamy nową ustawę podpisaną przez prezydenta Dudę o obowiązku niekontrolowanych szczepień niemowląt, jakiej jeszcze nie posiadło żadne państwo na świecie, traktujące Polskę jako farmakologiczny poligon doświadczalny. Rozpoczyna Pan swój koncert Panie Duda.
anonim2015.10.7 2:01
Czyli zbrodni PO ciąg dalszy.
anonim2015.10.7 2:03
Teraz zaczynam pomału rozumieć dlaczego PiS nazywa rząd PO rządem polskim.
anonim2015.10.7 2:36
Po postu rozliczeń nie będzie. Nie będzie też państwa prawa. Nasze życie pozostanie nadal zagrożone.