Prezydent o relacjach Polski z nową administracją USA - zdjęcie
21.04.17, 14:58źr. zdj. Youtube

Prezydent o relacjach Polski z nową administracją USA

Przezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Radiu Kraków. Mówił m.in. o pracy polskiej dyplomacji oraz swojej jutrzejszej wizycie w Meksyku.

Głowa państwa podkreśla, że polska dyplomacja prowadzi intensywne działania również poza rynkiem europejskim. Polscy politycy odbyli w ostatnim czasie wiele dobrze rokujących spotkań międzynarodowych. Niezwykle ważne są kontakty ze Stanami Zjednoczonymi.

"W Waszyngtonie przebywa pan minister Waszczykowski, a w najbliższych dniach udaje się tam szef mojego gabinetu, pan minister Krzysztof Szczerski. Dziś po południu spotkam się z szefem Izby Reprezentantów Paulem Ryanem. Także nasze kontakty ze Stanami Zjednoczonymi, z ważnymi przedstawicielami administracji waszyngtońskiej i amerykańskiego parlamentu, są faktem"- powiedział prezydent na antenie Radia Kraków.

Andrzej Duda poinformował również o celach swojej jutrzejszej wizyty w Meksyku. To pierwsza wizyta polskiego prezydenta w tym kraju. 

"Głównym celem wizyty w Meksyku jest właśnie wspieranie polskiego biznesu, firm, które mogą wejść na tamtejszy rynek. Jednym z ważnych punktów wizyty będzie otwarcie polskiego przedstawicielstwa handlowego w Mexico City. Planowane jest także podpisanie kilkunastu umów gospodarczych"-tłumaczyl Duda.

ajk/wprost.pl, Telewizja Republika, Fronda.pl