Prezydent nie przestraszył się Falenty! Jest wniosek do prokuratury - zdjęcie
11.06.19, 12:40zdj. screen Youtube/Prezydent.pl

Prezydent nie przestraszył się Falenty! Jest wniosek do prokuratury

10

Kancelaria Prezydenta reaguje na szantaż biznesmena Marka Falenty pod adresem głowy państwa. Falenta to jedyna osoba skazana na bezwzględne więzienie w związku z tzw. aferą podsłuchową, która w 2014 r. wywołała kryzys w rządzie Donalda Tuska. 

"Skierowano pismo do prokuratury w celu sprawdzenia, czy we wniosku Marka Falenty nie ma znamion szantażu"- poinformował na antenie Polskiego Radia prezydencki minister Andrzej Dera. 

Przypomnijmy, że dziennik "Rzeczpospolita" podał w poniedziałek rano, że biznesmen wysłał do KPRP list, w którym groził ujawnieniem swoich mocodawców, jeśli nie zostanie ułaskawiony. Minister z Kacnelarii Prezydenta, Andrzej Dera ocenił, że wniosek o ułaskawienie jest "kuriozalny". 

"Andrzej Duda nie przestraszył się jego gróźb. Skierowano pismo do prokuratury, w celu sprawdzenia, czy nie ma we wniosku Falenty znamion szantażu"-skomentował Dera. Jak dodał, gdyby Marek Falenta miał jakichś "mocodawców", już dawno zostałoby to ujawnione. 

W ocenie ministra, nie ma żadnych dowodów na to, że za biznesmenem ktoś stał, poza słowami Falenty.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (10):

Foster2019.06.11 21:31
Zwątpienie zasiał - a co będzie jeżeli to prawda ?
Marek2019.06.11 15:40
No to Adrian beknie.
robaczek 2019.06.11 15:18
zlapli zlodzieja za reke a on krzyczy ze to nie jego ręka. jaja!! wciskanie kitu pisurkom rozpoczete. ŁYKAJCIE ŁYKAJCIE.
Moni2019.06.11 13:51
A z jakiego to powodu prezydent RP Andrzej Duda czy ktokolwiek z PIS-u miałby przestraszyć się psycho-patologicznego szantażu jakiegoś Falenty? On za drobne grosze, za które kupił kelnerów "U Sowy", nagrałby każdego. Padło na "totalnych" i ich "złote myśli" o Polsce i Polakach. Widać jak na dłoni, że pisowcy nie chodzą po takich zaułkach i nie obrzucają Polaków błotem. A co, "totalnych" siłą doprowadzano do "Sowy"? I gdzie były ich służby, że nie zrobiły nic, by ich pijackie pogawędki nie wyszły na światło dzienne? Też PIS im to uniemożliwił? Polska rządów "totalnych" to bodaj jedyny kraj w świecie, w którym za aż tak małe grosze i przy pomocy tylko dwóch kelnerów handlarz węglem doprowadził do kuriozalnego obalenia rządu, trwającego już wtedy jedynie z własnego przyzwyczajenia!!!
JR2019.06.11 14:19
Brawo! To jest prawda. Totalni już coraz bardziej rozwolnienia dostają, że im na pampersy nie starcza. Co za banda, nie może zrozumieć, że za przestępstwa, złodziejstwo, chamstwo, brak kultury i troski o państwo Polacy im podziękowali. Takimi metodami władzy się nie zdobywa, tylko czy ten już chyba piąty sort to rozumie?
z Bródna2019.06.11 13:42
𝐃𝐞𝐬𝐩𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐝𝐮𝐦𝐧𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐭𝐲𝐭𝐮𝐭𝐤𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. Można podziwiać pedalską gorliwość dumnej cioty, jak mu kremlowska bladź nakazuje; tyra od rana do późnej nocy. Prawdziwy stachanowiec i.... wszystko o kant doopy potłuc. Same niepowodzenia a staruch nic, ani w kakałko nie "weźmie" nie mówiac o pysku. Zostały mu blogi. A ty dumna cioto.... Z czego a raczej z kogo dziwko żyjesz? Żyjesz dumnie z frajera podatnika. Na szczęście kremlowskiego. Choć nie należę do PIS-u to w ich imieniu dziękuję za paradę, za "msze" a najbardziej za tą prostytutkę dworcową Mikołaja i jej "wypowiedź". W nadchodzących wyborach będzie "gwiazdą". Frajerzy którzy wysłali na jej konty PLN-y dobrze "zainwestowali". Raz jeszcze pedały, wielkie dzięki.
Xx2019.06.11 13:25
Bo prezydent to twardziel !!!! A ze sie prezesa boi to co?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 12:59
Gądeckie ściierwo na żądanie prokuratury o przekazanie akt kościelnej pedofilii najpierw odpowiada, że tego nie zrobi zasłaniając się "tajemnicą zawodową" (a mówili kmioty, że kapłaństwo to nie zawód😂). Dziś po bezwzględnym wezwaniu przez Sąd, Gądeckie odpowiada, że akta są w Watykanie.... innymi słowy arcybiszkopt powiedział prokuraturze, że huuja mu zrobią🤣 ----> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24885047,sad-abp-gadecki-musi-przekazac-materialy-z-postepowania-dot.html#s=BoxOpMT Migają się jak mogą, robią wszystko, żeby tuszować i zamiatać pod dywan, bezwstydnie pogrywają z państwowymi organami ścigania. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że czarna mafia oczyści się sama?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 12:59
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ wszystkie mordy Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Jebaćtuska 2019.06.11 13:48
Co za debili z POświni