Prezydent: Nasze interesy trzeba realizować twardo. I ja to robię - zdjęcie
26.06.20, 19:21Fot. screenshot - YouTube

Prezydent: Nasze interesy trzeba realizować twardo. I ja to robię

24

Dziś ostatni dzień kampanii prezydenckiej. Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, po wielu spotkaniach z Polakami, był wieczorem gościem TVP. W rozmowie prezydent podkreślał, że jest zdeterminowany, aby przez kolejne pięć lat kontynuować zmiany, dzięki którym Polakom żyje się lepiej.

- „Bardzo sobie cenię spotkania z mieszkańcami różnych miast, to zawsze było dla mnie ważne. Dzięki tym spotkaniom ja nie utknąłem pod żyrandolem. Ja miałem praktycznie w każdym tygodniu co najmniej jedno takie spotkanie. Zawsze była bezpośrednia interakcja, ten kontakt, widziałem jak zmieniały się problemy, o czym ludzie mi mówili” – mówił prezydent.

- „Już było 500 Plus, wydawało mi się, że jest wszystko pięknie i starsi ludzie podchodzili i mówili, że żyją w trudnych warunkach. Ja wtedy rozmawiałem z panią premier Szydło, później premierem Morawieckim i mówiłem, że musimy z tym coś zrobić, że musi być coś ekstra. I wymyślona została trzynastka. Mam nadzieję, że teraz będzie realizowana obietnica przez premiera, bo obiecał czternastkę i będę tego pilnował” – zapowiedział.

Andrzej Duda podkreślał, że będzie prowadził kampanię do ostatnich minut przed rozpoczęciem ciszy wyborczej:

- „To jest taki moment, że jako kandydat jest to moment napięcia kampanijnego i to jest rzut na taśmę, po sportowemu mówić. Ja chcę prowadzić kampanię do końca, bo mam olbrzymią determinację, by kontynuować zmiany” – mówił.

Prezydent wskazywał, że przez ostatnie pięć lat w Polsce bardzo wiele się zmieniło. Podkreślał, że wprowadzono wiele rozwiązań, dzięki którym Polakom żyje się lepiej. Teraz Andrzej Duda chce działać dalej, aby wprowadzić poziom życia na poziom krajów zachodnich:

- „Wierzę w to, że to możliwe, że przyspieszymy” – zaznaczył.

W czasie rozmowy poruszono też temat prezydenckiej wizyty w Waszyngtonie:

-„Ktoś z dziennikarzy powiedział z wyrzutem, że pojechałem do Waszyngtonu, a wybory wygrywa się w Końskich, ale ja byłem w Końskich wcześniej. (…) To głupie gadanie, jak to, że zabierze się z wielkich inwestycji i będziemy inwestowali w małe. Jedno i drugie trzeba robić. Nie jesteśmy państwem dziadkowskim” – podkreślał.

Prezydent zwrócił uwagę, że Polska jest znaczącym państwem europejskim i polscy politycy muszą godnie realizować jej interesy:

- „Jesteśmy jednym z większych państw europejskich. Na Boga! Zachowujmy się odpowiednio do parametrów, które są obiektywne. Z godnością, spokojnie i twardo trzeba realizować polskie interesy i robię to wszędzie, gdzie jestem. Jeżeli trzeba to robię to w Brukseli, a jak trzeba to Waszyngtonie”.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze (24):

gość2020.07.25 8:44
Prezydentem Polski Andrzej Duda- doktor nauk prawnych. Blisko społeczeństwa, blisko nas, spontaniczny, pragnący pięknej i dumnej Polski. Myślący o Polsce i Polakach.
ADRIAN, TWARDĄ TO TY MOŻESZ ZROBIĆ KUPĘ2020.06.27 21:40
A NIE POLITYKĘ. ZAJMIJ SIĘ LEPIEJ PODPISYWANIEM PAPIERÓW BO TO CI WYCHODZI NAJLEPIEJ.
🎀 𝒶𝓃𝒹𝓇𝓏𝑒𝒿 𝒹𝓊𝒹𝒶 🎀2020.06.27 13:21
(っ◔◡◔)っ ♥ jestem przyjacielem LGBT ♥
Leszek2020.06.27 12:39
Twardo to tylko w toalecie możne Duduś robić. Poza tym to jest tylko śmiejąca się kukiełka. Taka co przy biurku Trampka stoi.
Adam2020.06.27 12:05
Duda wygra, Lis zejdzie na serce. W szpitalu już był.
Seks kamerki2020.06.27 11:23
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Klapaucjusz2020.06.27 11:02
Cisza wyborcza trwa ale Prawo i Sprawiedliwość czuwa nad Tobą i Twoja Rodziną, Suwerenie!
111111111111112020.06.27 7:38
was cisza wyborcza nie obowiązuje? ciągła propaganda !!!
cora2020.06.27 2:39
Pölacy glosujcie obojetnie na kogo tylko nie na dlugopis kaczora!
Jeżu2020.06.26 22:48
Duda to kretyn.
Jan Radziszewski2020.06.26 22:15
Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
Henryk2020.06.26 21:21
Totalna trupa jest już na finiszu, biegną: Władek z tęczową koroną, Robercik ze swoją żoną, Szymonek z żółtą cytryną, Krzysiek na bosaka, Małgośka już swoje wdzięki zmęczyła, na jej miejsce wskoczył Rafałek, z wymborkiem,... wiślanej gnojówki, pędzi,jak szalony,by kropli nie uronić, wszyscy po premię do urzędu, każdy,każdego chce przegonić! Poubierani w różne barwy, jak rozczepione światła, by ostatecznie jedną facjatę przywdziać, okaże się, jak w piosence, wszyscy tacy sami,...zgrani! Po wyborach wyjdzie na jaw, że my to tylko ,tacy gracze, ale jedna trupa,co gra w to samo, znaczone karty, a Ty ze swoich nadziei, zostaniesz obdarty! Władek kłosy i głosy zbiera na wsi, a plon w końcu odda bez ceregieli, na łono króla jewroszopy, lenno w postaci Waszych głosów złoży. Robercik zasiadł przy innym stole, socjalno-tęczowym,by grać, na nutce dobroci,równości, tęczowej miłości i jej doskonałości. Szymonek,żółty jak cytryna, kwaśna i wykrzywiona często jego mina, bierze jakieś penicyliny, od tego płacze,krzywi miny, gra rolę niewiniątka,dzieciątka w polityce, a za nim bankier stoi,...i nas wydoi. Nie angażuje się w spory, gdyż tylko chce wygrać wybory! Krzysiek biega po pięciolinii na bosaka, w różnych tonacjach, raz w ,,a"-dur,w ,,b"-minor, aby wybrzmieć na prawicy, a wyborca nie wiedział, w co gra i co ćwiczy! Rafałek wyskoczył ja Filip z konopi, oświadczył,że prezes wiślanej gnojówki, najlepiej zarządzać będzie Polską, także śmieciami, nawet coś trafi tu i tam. W Białymstoku i puszczy, upiększy Polskę według życzeń patrycjatu, za Rafałka nowicjatu! Polska to biznes,a nie Ojczyzna, nie próbuj tego zrozumieć Polaku, daj mu po twarzy wyborczą kartką, taki jest los cwaniaków! Cel tych zabiegów jest taki, zdobyć prezydenturę, urządzić Polskę na modłę senatu, by ,,grodzkie" prawo nic nie zmieniło, aby wg woli Rzeplińskiego namiestnika, w Polsce było,tak jak było i nic się tutaj nie zmieniło! Będziemy bronić,okrągłostołowych słodyczy, do grobowej deski,takie nasze credo, a Tobie Polaku nic do tego! Nie możesz Polaku, oddać byle jak swój głos, staczając w otchłań swój los! Już nie poczujesz radości z wolności, będziesz w roli niewolnika, według woli namiestnika! Idąc na wybory,głosuj rozważnie, wybierz to co znane,poukładane, według praw natury,porządku moralnego, nie szukaj nie wiadomo czego,czyli niczego!!!
Józia2020.06.26 20:49
A CO Z AMERYKAŃSKĄ (A WŁAŚCIWIE ŻYDOWSKĄ) USTAWĄ 447? TO GDZIE TA TWARDA WALKA O POLSKIE INTERESY? CHYBA, ŻE MA PAN NA MYŚLI TWARDE INTERESY "POLIN".
Anonim2020.06.26 20:57
Ano jest ustawa. Natomiast biorąc pod uwagę tzw. warszawską reprywatyzację to Trzaskowski zrobi wszystko by roszczenia żydowskie były zaspokojone a w przypadku Konfy nie potrzeba ust 447 - oni wszystko sprywatyzują wg. najlepszych wzorców z Balcerowicza. Korwiniści jasno to deklarują. Dlatego pomiędzy Konfą a PO jest - jak to mówią - chemia.
POL Pol2020.06.26 20:45
Ci co zaglosuja za trzaskowskim powinni byc pierwsi przebadani przez policje - ONI ZAWSZE COS maja na sumieniu ! To po prostu zli ludzie.
anonima2020.06.26 20:18
Jakie to interesy twardo pajac polski postawil w USA? hehe, petaczyna tepy.
Anonim2020.06.26 20:21
To Ty Lesiu? Wygra Duda to zobaczysz jakie interesy. I żeby się o tym przekonać to musisz głosować na Dudę, poniała?
Rostovsky2020.06.26 22:11
Nima i nie bedzie! Pinendzy
Anonim2020.06.26 20:04
Program Trzaskowskiego jest rozwinięciem programu Kidawy, którego nie było. I po co było tyle zabiegów by zmienić kandydatkę? Ale demokracja... palce lizać... Żeby zmienić kandydata spowodowano przeniesienie wyborów. Przecież to żałosne.. A jak było pusto tak jest nadal. PeŁo lubuje się w dzbanach... Co najwyżej trochę "Erystyki..." Schopenhauera...
JanP2020.06.26 19:32
Rozpoczynamy Wykopki 2020.
Anonim2020.06.26 19:50
Co, zaTrzaski się nie spinają bo bez Dudy żyć nie potraficie?
katolicka kretynizacja polski2020.06.27 10:02
PADalec jest twardy jak kootas kałczyńskiego w trakcie oglądania rodeo!
Bob2020.06.27 12:21
katolicki kretynizator polski to porażka systemu oświaty!
Maliniak2020.06.27 10:15
Dlaczego reklamujecie budyn?..