Prezydent Duda zgodził się na obecność w Polsce brytyjskich i estońskich żołnierzy - zdjęcie
03.12.21, 09:53Fot. Screenshot You Tube

Prezydent Duda zgodził się na obecność w Polsce brytyjskich i estońskich żołnierzy

10

Prezydent RP wydał postanowienie w sprawie zgody na pobyt komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

„Na podstawie art. 3a ust. 1 ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium, zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych RP przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w czasie pokoju – wydaje Prezydent RP, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów” – czytamy w postanowieniu opublikowanym na stronie prezydent.pl.

„Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP, uwzględniającym wniosek Ministra Obrony Narodowej, w celu wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w operacji wojskowej reagowania kryzysowego prowadzonej w strefie nadgranicznej z Republiką Białorusi, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywać będą, w terminie od dnia 2 grudnia 2021 r. do dnia 30 kwietnia 2022 r., następujące komponenty wojsk obcych: Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, o liczebności do 155 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 55 pojazdów oraz Republiki Estońskiej, o liczebności do 150 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 60 pojazdów. Będą one realizowały zadania związane ze wsparciem inżynieryjnym i rozpoznawczym” – czytamy w prezydenckim postanowieniu. 

 

ren/prezydent.pl

Komentarze (10):

janton2021.12.3 17:00
hahahhahaha on się zgodził????? no ja cię nie mogę - lecąc klasykiem
Jarek (mocny kaczysta z Żoliborza)2021.12.3 13:24
Są kaczyści-debiliści, którzy nie są wcale czyści.
BezpieczneCiągnięcieDrutaWZaroślachNaGranicy2021.12.3 12:51
Estońscy żołnierze będą strzec bezpieczeństwa szwejkowojaków Płaszczaka, zajętych ciągnięciem druta w zaroślach przy granicy. W Kurwizji na pasku napiszą ciemnocie, że to dowód militarnej potęgi Polski, globalnego znaczenia i dominującej roli w galaktyce.
katolik2021.12.3 11:49
Jak nazista niedzielski chce zmusić profesorów którzy mają świadomosć , że pseudopandemia jest kłamstwem i chemia genetyczna jest celową depopulacją, że nie ma szczepionki na wirusy i nigdy nie będzie, ze nie bedzie odporności stada bydła na wirusy, że każdy ma prawo decydować o sobie jak chce umrzec, tym bardziej, jeśli nie bedzie wystepował przeciwko V przykazaniu, pomijajac nazistowsko- masońskie słowa Abp Gądeckiego !!
robaczek2021.12.3 11:20
PO CO?? ............... skoro jesteśmy taką potęgą/......
Kto WY2021.12.3 11:57
My- Rosjanie? Skąd piszesz, z St Petersburga?
robacek2021.12.3 12:20
dziadek ............... eh...... poziom pantofelka geriatreycznego
Dam2021.12.3 10:40
A ja mam pytanie. Co ze stacjonującymi u nas żołnierzami USA, którym płacimy (chyba jako jedyni na świecie) żeby tu stacjonowali? Dlaczego oni nie pomagają?
ak2021.12.3 10:29
Jak ten komponent Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej przyjedzie do Polski to biorąc pod uwagę liczbę ludności Estonii pewnie nie będzie tam ani jednego żołnierza ! Ponadto nie wiem czy nasz pan prezydent wie, że od wczesnego średniowiecza, aż do początków XX wieku, a więc przez wieleset lat Estonia znajdowała się pod bardzo silnym wpływem kultury niemieckiej. A u nas panuje antyniemiecka histeria buzująca w środowiskach pisiorów. I znów im podpadł ! Co to będzie co to będzie !
Po 11 ...2021.12.3 10:23
Ten budyniowy miglanc tak po prostu może wpuścić obce wojska? A co jak się pomyli i wpuści ruskie? Po nim się można tego spodziewać bo on nie ogarnia i jak mapę złapie odwrotnie, to mu Rosja na zachodzie wyląduje.