Prezydent Duda ogłosi żałobę narodową! - zdjęcie
09.02.19, 09:45fot. screen youtube.com/prezydentpl

Prezydent Duda ogłosi żałobę narodową!

7

"Zarządzenie Żałoby Narodowej uważam za konieczne i w porozumieniu z PMM podejmę w tej sprawie odpowiednie czynności urzędowe" - napisał na twitterze prezydent Andrzej Duda.

Nie ma jak dotąd informacji w jakim dniu obowiązywać będzie żałoba. Nieoficjalnie mówi się, iż będzie to dzień pogrzebu byłego premiera Jana Olszewskiego.

"Pożegnanie Wybitnego Prawnika i Polityka, Kawalera Orderu Orła Białego, Premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi" - czytamy we wpisie prezydenta.

mor/twitter.com/Fronda.pl

 

Komentarze (7):

Urszula2019.02.9 18:02
Tak, czekałam na to!!!
OZ2019.02.9 16:03
Jak najbardziej właściwa decyzja wobec szacunku dla WIELKIEGO CZŁOWIEKA, WIELKIEGO POLAKA JANA OLSZEWSKIEGO.
Vistula2019.02.9 14:07
Gdanski mafioso mial "zalobe narodowa" - A patriota, Polak by nie mial? Ty Bizon, nie badz taki anty-ukrainski bo pomysle, ze jestes kremlowskim psem gonczym
Pat2019.02.9 10:59
Pan premier Jan Olszewski to wielki polityk,który uratował Polskę.Żałoba narodowa jak najbardziej na miejscu.
Mirek2019.02.9 10:33
Ogłaszanie żałoby narodowej ma wówczas sens gdy dotyczy to ludzi wybitnych takich jak śp Pan premier Olszewski . Ale gdy np. prezydent ogłasza żałobę narodową po śmierci skorumpowanego polityka to później dalsze takie żałoby tracą na wartości ....żeby nie powiedzieć ...tracą sens . W każdym bądź razie ja gdybym był na miejscu rodziny śp Jana Olszewskiego nigdy nie zgodziłbym się na żadną ŻAŁOBĘ NARODOWĄ . Panu Janowi Olszewskiemu taka żałoba nie jest już do niczego potrzebna a i najbliższa rodzina może się bez tego obejść .
Bizon2019.02.9 10:04
Po pierwsze nie rozumiem po co wykrzyknik w tytule artykułu, po drugie nie rozumiem po co ogłasza żałobę narodową. Obecna władze zdecydowanie nadużywa narzędzia, jakim jest żałoba narodowa. Przy każdej okazji ją wprowadza. Żałoba narodowa powinna być stosowana naprawdę w momentach tragicznych, a nie po śmierci blisko 90-letniego pana, nawet jeśli obecny obóz rządzący Polską uważa go, za wybitną postać. Ja osobiście mam jeszcze jeden argument przeciwko takiemu honorowaniu, bo pan Olszewski, być może z racji wieku, w ostatnich latach udzielał wielu kontrowersyjnych komentarzy, skrajnie pro-ukraińskich czy krytykujących ubiegłoroczną polską ustawę o IPN - były to opinie godzące w polską rację stanu.
Jerzy2019.02.11 11:30
Po Adamowiczu to chcieliście żałoby 3 dniowej tamtemu to tak panu Olszewskiemu to już nie należy się ,dobre myślenie tylko w jedną stronę