Prezydent Donald Trump: Tylko USA pomagają Ukrainie - to niesprawiedliwe - zdjęcie
25.09.19, 08:00

Prezydent Donald Trump: Tylko USA pomagają Ukrainie - to niesprawiedliwe

5

To niesprawiedliwe, że tylko USA pomagają Ukrainie, a Europa nie - mówił prezydent USA, który w poniedziałek spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Nowym Jorku. Trump poinformował, że temat pomocy Ukrainie poruszył w rozmowie z polskim prezydentem.

Prezydent USA Donald Trump mówił o sprawie Ukrainy na konferencji prasowej.

"Dlaczego USA wydają najwięcej pieniędzy (na Ukrainę - PAP). Wydaliśmy bardzo dużo pieniędzy, nie tylko na rzecz Ukrainy i innych krajów. Dlaczego Niemcy nie wydają (na ten cel) więcej pieniędzy? Dlaczego Francja nie wydaje więcej pieniędzy? Dlaczego inne kraje europejskie nie pomagają Ukrainie bardziej? Dlaczego zawsze muszą to być Stany Zjednoczone? To jest nie fair, nie podoba mi się to, że to tylko my musimy płacić" - wskazywał.

Trump dodał, że za jego prezydentury USA wspierają Ukrainę o wiele silniej, niż za prezydentury Baracka Obamy. "Oni wysyłali tam prześcieradła i poduszki, a my wysyłamy broń i czołgi" - powiedział.

bsw/defence24.pl

Komentarze (5):

M..2019.09.25 10:45
Bezpieczeństwo Ukrainy zapewnia Polsce pokój.
anonim2019.09.25 15:38
Co Ukraina jest warta, to widać w ich walce z zielonym ludzikami. Hahahahahahaha
Klapaucjusz2019.09.25 9:46
Radujcie się, Polacy! Oprócz spłaty bazy USA w Polsce czekają Was jeszcze składki na pomoc Ukraine.
Fronda moja luba2019.09.25 9:42
To dlatego wstrzymał wszelką pomoc Ukrainie, odczekał kilka dni, a potem zadzwonił do Zełenskiego domagając się konkretnych usług w związku z nadchodzącymi wyborami w zamian za wznowienie pomocy? A po tygodniu twitter i facebook zaczęli zamykać masowo pro-Trumpowskie trollkonta i fanpage'e prowadzone przez ukraińskich "internautów na wynajem". Przyjaciół trzeba dobierać ostrożnie.
anonim2019.09.25 8:42
Ani słowa o wszczęciu przez demokratów procedury impeachmentu z powodu tej afery? Urban jest z was dumny.