03.07.20, 20:42Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Prezydent: Do 2035 roku połowa energii będzie produkowana ze źródeł odnawialnych

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował dziś w Jakuszycach Eko-kartę. Ma ona pomóc w ochronie środowiska, przede wszystkim w zadbaniu o czyste powietrze i klimat.

Prezydent Andrzej Duda wystąpił dziś na konferencji prasowej w Jakuszycach wspólnie z minister sportu oraz marszałkiem województwa dolnośląskiego. Na Polanie Jakuszyckiej powstaje nowoczesny obiekt sportowy, mający być miejscem treningu polskich narciarzy. Jak mówił Andrzej Duda, obiekt ten da nowe możliwości naszym sportowcom i przyciągnie gości z zagranicy.

W czasie swojego wystąpienie prezydent zaprezentował Eko-kartę, która ma wesprzeć walkę o ochronę środowiska, przede wszystkim o zdrowe powietrze:

- „To troska o przyszłość naszej planety, ale także o nas. O to w jakich warunkach będziemy w Polsce żyli. (…) Dot. to każdego z nas. Rozmawiamy o czystym powietrzu, o ociepleniu klimatu. Te elementy są w tej karcie. To moja deklaracja wsparcia inicjatyw już rozpoczętych i przyszłych” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent poinformował, że najpewniej do 2023 połowa energii będzie produkowana ze źródeł odnawialnych:

 - „Mamy nadzieję, że do 2035 r. połowa produkowanej energii elektrycznej będzie produkowana ze źródeł odnawialnych, tzw. zielona energia. Pochodząca z fotowoltaiki, z ferm wiatrowych i wszystkich innych zielonych źródeł”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Foster2020.07.6 20:21
Te źródła odnawialne to rosyjski węgiel ?. Oni mają tego zapasy niewyczerpane.
Suweren2020.07.4 13:57
A jeszcze niedawno jakby mógł to polecałby wpier*alać węgiel. Co za zmiana!
Jan Radziszewski2020.07.4 4:20
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z Nieba Boże - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Boże - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami. Matko, Boża Rodzicielko - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski 20 lutego 2020 roku przez Boga Ojca Intronizowany - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, z serc narodu na Króla Polski uproszony - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, - nad Nowym Jeruzalem Panujący - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, Królestwo Dwóch Serc Miłości w Polsce Tworzący - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski i Matko Boża Królowo Polski - panujcie nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Boże porządki zaprowadzający w Polsce - zmiłuj się nad nami Polakami. Jezu Chryste Królu Polski – nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Polskę oczyszczający z grzechów - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – darzący kraj wybrany nad Wisłą wielkimi łaskami - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – oczyszczający serca, dusze, ducha i umysły Polaków - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – zawsze nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - obdarz nas pokojem! 3x Chrystus Królem, Chrystus Wodzem, Chrystus Chrystus Władcą nam.
WAŻNE PYTANIE2020.07.3 22:00
KIEDY ENERGIA JĄDROWA, KIEDY KONKRETY ?
Seks kamerki2020.07.3 21:04
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.exslove.com.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 20:56
PADofil ułaskawił drugiego pedofila, oprawcę i człowieka wciąż znajdującego się w rejestrze najgroźniejszych przestępców seksualnych!