Prezydent Andrzej Duda: Nauka Jana Pawła II musi nam wciąż towarzyszyć - zdjęcie
13.05.20, 21:05Fot. screenschot: Youtube - Prezydent.pl/ Pixabay - jerycho1960 (zdj. edytowane)

Prezydent Andrzej Duda: Nauka Jana Pawła II musi nam wciąż towarzyszyć

27

Za kilka dni, 18. maja, będziemy wspominać 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda podzielił się swoimi wspomnieniami o świętym Polaku w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP.

-„I rok i czas jest wyjątkowy. Za kilka dni 18 maja, czyli setna rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. A to miejsce, pl. marszałka Józefa Piłsudskiego, z tym Krzyżem (…) jest miejscem w naszej historii magicznym” – mówił prezydent.

Andrzej Duda odniósł się do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Jak mówił, dobrze pamięta ten czas, choć miał wówczas zaledwie siedem lat. Przyznaje, że było to dla niego wielkie przeżycie:

-„Pamiętam jego przejazdy wzdłuż krakowskich Błoń. Pamiętam tę wielką Mszę św. i pierwsze spotkanie przy oknie na Franciszkańskiej. Byliśmy tam wśród innych krakowian. Było to dla nas wszystkich wielkie przeżycie. Tata nosił mnie wtedy na barana. (…) Okazało się, że bardzo wielu ludzi w Polsce ma te same przekonanie, myśli to samo i wierzy w to samo. Ta pierwsze pielgrzymka to był przełom” – mówił.

Prezydent wskazał również, że dziś ważne jest, aby Polacy przypomnieli sobie papieskie nauczanie. Wskazał przy tym na słowa Jana Pawła II, jakie wypowiedział na Westerplatte w 1987 roku:

-„One były prorocze. Słowa, które mówiły, że lepiej być niż mieć. Mieć swój świat wiary, ideałów. Cel w życiu, od którego nie można zdezerterować. (…) Ważne, by przypominać Polakom jego przesłanie, byśmy nie stracili tego toru”.

-„Słowa papieża, że nie ma Polski bez Chrystusa, są aktualne. (...) Jego nauka powinna być z nami cały czas” – dodawał.

Słowa papieża, jak mówił dziś prezydent, są ponadczasowe. Ponadczasowa jest jego nauka, dlatego powinna nam wciąż towarzyszyć i wciąż powinniśmy sięgać do jego przemówień:

-„To duma nasza i powód do poczucia własnej wartości, którą umacniał w nas Ojciec Święty. Ale to także ważne jego przesłanie, które po nim zostało” - podkreślił.

kak/TVP

Komentarze (27):

Jan Radziszewski 2020.05.21 3:37
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Moly2020.05.21 1:47
Musi...? Co to znaczy MUSI. Czy beda paragrafy, czy lojalki. Co za glupie stwierdzenie. Nie mozna ludzi zmusic do wiary. Podobnie jak nie mozna ich zmusic do szacunku
Lech Keller-Krawczyk2020.05.14 6:55
Nie żadna nauka tylko BREDNIE!
MementoMori2020.05.14 2:30
PIS nie reprezentuje Kościoła Katolickiego ! Kościół Katolicki nie reprezentuje PIS ! PIS= CHABAD LUBAWICZ , MUZEUM POLIN , dobro USA IZraela , Brukseli PIS= wzgarda polakami , pis nakłada kagańce na mordy , kupuje wadliwe maseczki 1szt za 50 zł podobno od brata Szumowskiego $$$$
MementoMori2020.05.14 2:19
Jak się ma noszenie maseczek , zamykanie kościołów z nauką św Jana Pawła II ? Rada Europy żąda od Polski poszerzenia dostępu do aborcji i karania szpitali, które jej nie wykonują . A nasi rządzący , Duda na arenie międzynarodowej śpią , a taki to niby katolik ! ZDRADA ! https://www.magnapolonia.org/rada-europy-zada-od-polski-poszerzenia-dostepu-do-aborcji-i-karania-szpitali-ktore-jej-nie-wykonuja/
anonim2020.05.14 1:11
Ciekawi mnie, czy Duda swoj filosemityzm czerpie z nauk Jana Pawla II ? Jezeli tak, to potepic JP II, jezeli nie to, to potepic Dude.
MementoMori2020.05.14 2:20
Nie czerpie , to jest tania prowokacja . Obrzydzanie Jana Pawła II ! Fronda to dno ! Jak się ma noszenie maseczek , zamykanie kościołów z nauką św Jana Pawła II ? Rada Europy żąda od Polski poszerzenia dostępu do aborcji i karania szpitali, które jej nie wykonują . A nasi rządzący , Duda na arenie międzynarodowej śpią , a taki to niby katolik ! ZDRADA ! https://www.magnapolonia.org/rada-europy-zada-od-polski-poszerzenia-dostepu-do-aborcji-i-karania-szpitali-ktore-jej-nie-wykonuja/
violencja2020.05.13 23:31
Kiełbasa przedwyborcza. Duda , pis -nie są za życiem , do takiego papieża im daleko.
ryszard2020.05.13 23:03
i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być,
JaKi2020.05.13 22:48
A co JPII mówił o aborcji która PiSiorom i Dudzie nie przeszkadza? PiS ma sejmową większość i w 15 minut może powstrzymać zabijanie nienarodzonych dzieci,ale tego nie zrobi.I gdzie te nauki Kościoła i JPII?
violencja2020.05.13 23:32
:)
VALENCJA2020.05.14 7:37
Co chciałaś powiedzieć Violencja??
MementoMori2020.05.14 2:27
Oodziel człowieku wkońcu Kościół Katolicki od PIS . PIS nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim . PIS kłamliwie powołuje się na wartości katolickie ! Kościół niezostał założony przez PIS i fanatyków, tylko przez Jezusa Chrystusa -.-!
Jan Radziszewski 2020.05.13 22:42
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
anonim2020.05.13 21:34
A co z nauką św. Jana Pawła 2 dotycząca ochrony dzieci nienarodzonych ? https://www.fronda.pl/a/politycy-pis-czytajcie-jan-pawel-ii-o-aborcji,116816.html
katolicka kretynizacja polski 2020.05.13 21:28
JPII to obrońca sutannowych pedofilów i zboczeńców który za swoje czyny smaży sie w ogniu piekielnym!
anonim2020.05.13 21:36
Smażyć się to będziesz ty .
anonim2020.05.13 23:26
Ale razem z JPII i będę widział, jak ta nędzna aktorzyna teraz gra !!!!!!!!
MementoMori2020.05.14 2:25
Kłamstwo i oszczerstwo które wypowiadasz ma jedno źródło, niech wróci skąd pochodzi , a ty człowieku nawróć się póki masz czas. Bo wieczne męki w piekle są ponoć straszne . Bo sam o. Pio mówił że miał możliwość doświadczenia 1 s cierpień w czyścu , które były tak straszne i przerażające że wydawało mu się że tam tydzień spędził . Więc jak straszne musi być piekło. Oszczerstwa i kłamstwa takiego człowieka jak ty który tak haniebnie postępuje wobec świętego który nie może się bronić , bedzie bardzo surowo karane ! Ten kto czyni zło , czyni zło przeciwko własnej duszy tylko . A skoro tak czynisz, to nie masz litości dla siebie . Innym nie zaszkodzisz . Przeczytaj ten artykuł i powiedz kto namawia do zła https://www.magnapolonia.org/rada-europy-zada-od-polski-poszerzenia-dostepu-do-aborcji-i-karania-szpitali-ktore-jej-nie-wykonuja/
Her Flick2020.05.14 6:54
Nie prztykaj kkp, tylko zrozum i zapamiętaj tę wiekopomną naukę tak, jak PAD: 1/ Wielkie przeżycie 2/Przejazd wzdłuż Błoń, 3/I msza i spotkanie przy oknie - bylo to dla nas wielkie przeżycie, 4/Okazało się , że wielu Polaków ma te same przekonania, wierzy w to saamo, myśli to samo. - Wielkie przeżycie, wiekopomna nauka.
ZŁOTA RYPKA2020.05.14 12:27
Faktycznie - wiekopomne nauczanie - wiekopomne stwierdzenia - i esencjonalne wnioski PADA.
Leszek2020.05.13 21:21
Đuduś popychadło raz Talmud, raz udaje katolika.
Tomasz Ślęzak2020.05.13 21:17
TO JEST TEN CZAS czyli O SPRAWACH NAJWAŻNIEJSZYCH W narodowokatolickiej TVP1 czcigodny prezydent dużo, bardzo dużo mówi o Ojcu Świętym, jego nauce, jak o nim pamięta, jak go czci i szanuje, że widział, pamięta i płakał. Dużo, bardzo dużo też o Bogu, Chrystusie, modlitwie , że lepiej "być niż mieć”, o świece duchowym i świecie konsumpcji, że Europa potrzebuje Polaków „takich jakimi teraz jesteśmy”, „że teraz jest ten czas”… Zacny dziennikarz pisowski gorliwie i potulnie (ale klęcząc tylko mentalnie) przytakuje co rusz Dziękujemy!! Dziękujemy panie prezydencie! Czy telewizja PiSowska to naprawdę telewizja chrześcijańska i patriotyczna?, czy pan Prezydent i partia PiS naprawdę idą za Chrystusem i wcielają w życie jego nauki? Ja nie mam wątpliwości!! :-D https://www.facebook.com/tomasz.slezak.75/posts/1116421395104559 A Ty?
anonim2020.05.13 21:26
Ja też mam wątpliwości .
Tom2020.05.14 10:01
Ja nie mam wątpliwości, ja mam pewność.
benek2020.05.13 21:12
Słusznie pan gada ale dlaczego więcej ludzi może być w knajpie niż w kościele, takiej dyskryminacji JP II nie zakładał a wprowadził ją wasz rząd.
Tom2020.05.14 10:00
Chodzi o wpływy z VAT, ludzie wydadzą pieniądze na kieliszek i coś do przekąszenia a państwo będzie miało zysk, darmozjady przy korycie będą uratowane. PiS / Duda i ewangelia? Nie zauważyłem...